Iron Maiden vs Metallica

Συγχαρητήρια σ’ αυτόν που ξέθαψε μετά από 7 μήνες. Πάντα τέτοια παιδί μου. ΕΥΓΕ!

έλα τώρα που χαλιέσαι. :stuck_out_tongue:

Βρείτε κι εσείς “επιχειρήματα” στο μουσικό “οσφπ vs παο”. Μπορείτε!

Rainmaker και καναδυο αλλα, αρκετα για να σε κανουν να εχεις νικνειμ Eddie:lol: Απο ταλλικα αυτη τη δεκαετια σου αρεσουν 2.5 κομματια. Απορω γιατι να ερθουν συντομα.:stuck_out_tongue: Παντως το ερωτημα δεν ηταν ποιος ειναι καλυτερος φροντμαν :lol:

Φιξντ. :wink::!::stuck_out_tongue:

Και ειπα να το γραψω γιατι ολο και καποιος θα το ελεγε… Το Eddie δεν το εβαλα ως νικνειμ λογω των Maiden αλλα λογω του Guerrero Eddie… WWE και τα σχετικα. Παρακατω. Ναι, συμφωνω η δεκαετια των '00ς δεν ηταν καλη για αυτα που δημιουργησαν οι Μεταλλικα. Δικη μου γνωμη παντα, για καποιον μπορει να ειναι η καλυτερη… Αυτο σημαινει πως ακυρωνει την ιστορια τους? Τη δουλεια τους? Εσυ οταν ενα αγαπημενο σου συγκροτημα βγαζει 1 δισκο, 2 στην περιπτωση των Μεταλλικα, απο τον οποιο σου αρεσουν μονο 3 με 4 τραγουδια, δεν θελεις να τους δεις live? Λες “για τον πουτσο δισκος, δεν μου αρεσουν πια” ? Και επισης προσωπικα, θελω να τους δω, γιατι το 07 που ηρθαν, ειχα τρεξιματα με πανελ/νιες, εξετασεις, φροντηστηρια, δουλεια μετα και λοιπες μαλακιες, και εχασα το live.

Ρε φιλε ισως να εχεις δικιο, αλλα με το συγκεκριμενο τραγουδι, εχω δεθει και καπως “συναισθηματικα”… Στην ηλικια των 13 λοιπον, το 2004, αρχισα και εγω να ακουω λιγο πιο βαρια πραγματα απο Pink Floyd και System Of A Down. Θυμασαι 1 καναλι που ειχε ανοιξει στη συχνοτητα του Tempo το Μαρτιο του 2004 η εκει κοντα, και λεγοταν i TV ? Εκει ειχα πρωτοδει το βιντεοκλιπ του Rainmaker και εκεινη την εποχη ειχα κολλησει με αυτο το τραγουδι, και ακομα μου αρεσει.

Aκου mother russia να πορωθεις

Το εχω ακουσει φιλε. Ειναι πολυ ωραιο κομματι, με πολυ καλο ηχο. Αλλα δεν ειναι το κομματι, που θα βαλω στο mp3 μου και θα το ακουω πωρωμενα. Με αυτη την εννοια ειπα οτι δεν μου αρεσουν/δεν ακουω Maiden. Δηλαδη πως τα τραγουδια τους δεν με κανουν να νιωσω ετσι οπως νιωθω πχ οταν ακουω Master Of Puppets Live στο Seattle 89 η Fade To Black. Ειναι προσωπικη αποψη αυτη πιστευω, καποιον μπορει να μην τον εκφραζει αλλα καποιον αλλο να τον εκφραζει 100%…

Η ΑΛΗΘΕΙΑ έχει ειπωθεί, αλλά την προσπεράσατε.

Ναι, ξέρω, έχω καεί αρκετά που έκατσα και το διάβασα σχεδόν όλο το θρεντ. :lol::lol::lol:

[QUOTE=Eddie;717039]Και ειπα να το γραψω γιατι ολο και καποιος θα το ελεγε… Το Eddie δεν το εβαλα ως νικνειμ λογω των Maiden αλλα λογω του Guerrero Eddie… WWE και τα σχετικα. Παρακατω. Ναι, συμφωνω η δεκαετια των '00ς δεν ηταν καλη για αυτα που δημιουργησαν οι Μεταλλικα. Δικη μου γνωμη παντα, για καποιον μπορει να ειναι η καλυτερη… Αυτο σημαινει πως ακυρωνει την ιστορια τους? Τη δουλεια τους? Εσυ οταν ενα αγαπημενο σου συγκροτημα βγαζει 1 δισκο, 2 στην περιπτωση των Μεταλλικα, απο τον οποιο σου αρεσουν μονο 3 με 4 τραγουδια, δεν θελεις να τους δεις live? Λες “για τον πουτσο δισκος, δεν μου αρεσουν πια” ? Και επισης προσωπικα, θελω να τους δω, γιατι το 07 που ηρθαν, ειχα τρεξιματα με πανελ/νιες, εξετασεις, φροντηστηρια, δουλεια μετα και λοιπες μαλακιες, και εχασα το live.

/QUOTE]

Εγω ενα σχολιο για χαβαλε εκανα σε αυτα που ειπες, ανουσιο και τιποτα παραπανω. :smiley:

[quote="“mindtakis,post:590,topic:2132”]

Ελα ρε μαν, no offence. Κουβεντα κανουμε… :slight_smile:

[SIZE=“7”]100%[/SIZE]:D:D:D

Το Somewhere in Time εξαφανίζει το Master of Puppets από προσώπου γης παντως:!:

Skliro, alla exeis ena dikio kathos se sunolo isws einai poio kalo apo Master of puppets

sorry gia ta greekglish alla to pc den ipostirizei elliniki grammatoseira

Επίσης το σόλο του Revelations τσακίζει το αντίστοιχο του Harvester Of Sorrow.
Από την άλλη η καραμούζα που αχνοακούγεται στο βάθος του One σκίζει τα βάρδουλα του τρομπονιού που ακούμε στο Two Minutes To Midnight.

Συνεχίστε το παραλήρημα. :slight_smile:

Ε;;;;;
ΥΓ Γι αυτό ψάχνω το δισκάκι του μάστερ και δεν το βρίσκω…

Mύθος…:!:

dude…σταματα να ακους εστω και αυτες τις μαλακιες γιατι εχεις αρχισει να χανεις την αισθηση κρισης σου, την κατανοηση γραπτου λογω και της υποβοσκουσας ειρωνιας ,η οποια στην τελικη ηταν και το επιθυμητο αποτελεσμα, ΑΝ διαβαζες σωστα τη προταση και δεν βιαζοσουν να υπερ-αμυνθεις του γεγονοτος οτι κατι που αφορα εσενα (η αποψη σου για παραδειγμα) με τη λεξη “ασχετος”, βρισκονται στην ιδια προταση.:stuck_out_tongue:

Εννοειται οτι με τα αλμπουμ που ανεφερες, μπαινεις στα βαθεια αλλα δεν γινεται λογος για το που πας και το πως.Εμμενω σε αυτο που ειπα και αν θα ηθελες θα μπορουσες να μου εξηγησεις γιατι δεν σου αρεσει ο “Αγιος” και σου αρεσει το “Ξαναγεμισμα”.:wink:

θα συμφωνησω με το σκηνικο στο rockwave που περιμεναμε να βγουν οι metallica…αρχιζει να παιζει την γνωστη μελωδια του μορικονε -που σε κανει να ανατριχιαζεις απο ανυπομονησια -και σκανε στην σκηνη και αρχιζουν οι πρωτες νοτες…και ετσι στο ασχετο,με βουταει απο το μπλουζακι ενας(δεν τον ηξερα)και να με κουναει μπρος-πισω(χαβαλες offcourse)και να λεει…<<ρεεεεεεεεε ποιοι maiden ρε!!!>>:lol::lol::lol:!και αρχιζει και τρεχει μπροστα!!!αχχααχχα…αυτο σκεφτομουν και γω εκεινη την ωρα!!!(αν και ακυρη τελειως η συγκριση,μας εχει παρει 6χρονια συζητησης σαν παρεα.οχι οτι λυθηκε τπτ βεβαια…!!)anyway.metallica.

Ο ellanor στα χιεβι του!:stuck_out_tongue:

Α ρε αστρο της νυκτος,να ερθουνε λοστ ρε να γινει χαμος