Iron Maiden vs Metallica

Από Maiden έχω ξεκόψει με τον καιρό οπότε καλά κάναμε (έκανα) και ψηφίσαμε (ψήφισα) Μετάλλικατς :smiley:

Metallica…

Ψηφιζω Metallica γιατι μου τη δινουν ολοι αυτοι που ψηφιζουν Maiden.

A, εγω νομιζα, επειδη παιζουν “αντικειμενικα” πιο αρτια μουσικη. :stuck_out_tongue:

Πάμε μωρή thread-αρα!!!

maiden…αγαπημενη μπαντα… τελος…

Που το ξεθαψατε αυτο? Εχω ηδη πει Iron Maiden, αλλα η διαφορα ειναι μικρη ειναι οι 2 αγαπημενες μου μπαντες γενικα…

τραγικη συγκριση :lol::lol::lol:

Από ποιά άποψη τραγική? Είναι οι 2 μεγαλύτερες heavy metal μπάντες, λογικό να γίνονται συγκρίσεις…βέβαια δεν παίζουν την ίδια μουσική, αν το λες με αυτή την έννοια οκ, ίσως να έχεις δίκιο

Iron Maiden, οι Μεταλικα μου τη σπανε. 8)

το λεω απο την ενοια οτι το ενα απο τα 2
γρουπ προσπαθει να αλαζει
απο δισκο σε δισκο
και το αλλο
προσπαθει να παιζει συνεχεια τα
ιδια αλλα ποιο απο τα 2 το κανει
αυτο δεν ξερω.
θελη πολυ σκεψη.

Δεν ειναι και τοσο ευκολο να αναπαραγεις ξανα και ξανα την τελειοτητα…Φυσικα εννουμε τους Iron Maiden…

οντως. φαινεται

παντα θεωρουσα αυτη τη συγκριση των 2 αυτων τιτανων εντελως ΑΚΥΡΗ!!!
οπως λεει κ ο λουμιδης… εκαστος στο ειδος του…!!!

Διάβασα 25 σελίδες…πήδηξα καμιά 50αριά και συνέχισα να διαβάζω ακριβώς τα ίδια και τα ίδια!:lol:Από μένα [SIZE=“7”]MetallicA [/SIZE]και τα μυαλά στο μίξερ!!

Τα έχουμε χιλιοπει. Μetallica.

Κρινοντας όλη την πορεία τους θα πω Maiden. Ομολογώ πως τα τελευταία χρόνια έχει μεγαλύτερο ενδιαφέρον η αναμονή για καινουργιο Metallica απο ότι καινουργιο Maiden μιας και στους πρωτους αρέσουν οι εκπληξεις, αλλα οι εκπληξεις τους δεν ήταν δυστυχώς πάντα ενδιαφέρουσες. Απο την άλλη δεν υπαρχει άλμπουμ των Maiden που να το θεωρω κακό η έστω μέτριο. Μονο τα virtual 11, A matter of life and death μου φάνηκαν απλα συμπαθητικά και δεν πολυ τρελάθηκα. Τα άλλα έκατσαν καιρό μεσα στο στερεοφωνικο μου. Πάντως και το καινουργιο τους αν και δεν έχω καμιά τρελή κάψα να το ακούσω θα το κάνω και πιθανόν να μου αρέσει αρκετά κιολας.

η μητερα των μαχων αυτο το θρεντ:lol:

οχι ρε φιλε…με εκανες και γελασα…:lol::lol::lol::lol::lol:

η μεγαλυτερη μαγκια για τους metallica θα ηταν να διαλυονταν μετα το black album…να περιοδευαν 2-3 χρονια και μετα να ακολουθουσαν solo καρριερα…