Καλυτερη συναυλια των Iron Maiden στην Ελλαδα?

Οι Iron Maiden ειναι ενα απο τα αγαπημενα συγκροτηματα του Ελληνα χεβι - μεταλλα. Ποια πιστευεται οτι ειναι η καλυτερη συναυλια που εχουν δωσει στην Ελλαδα ?

Ε το '88 στη Φιλαδέλφεια.

Είχε πάει η μάνα σου έγκυος και άκουγες; :stuck_out_tongue:

Που τέτοια τύχη:(

Αλλά αντικειμενικά, πρέπει να είναι το καλύτερο λαιβ επι ελληνικού εδάφους.

Έτσι:wink:, μεγάλη εμπειρία:):!:

1998 στο Λυκαβηττό ρε μνιά.

Με Blaze και σκάρτα δυο χιλιάρικα κόσμο από κάτω και να προωθούν το χειρότερο δίσκο τους.

[SIZE=“5”]ΤΡΟΥ![/SIZE]

1995 στο Περιστέρι.

Τους έβλεπα πρώτη φορά, και έκανα μια εβδομάδα να βρω τη φωνή μου. Πώρωση. Metal ρε αιδοία! Τι και αν ήταν με Blaze;

Η συναυλία του 1988 έχει αποκτήσει διαστάσεις θρύλου. Το πιθανότερο να ήταν και η καλύτερη από όλες τις εμφανίσεις τους, δυστυχώς, όμως, η χρονομηχανή των Nocturnus δεν έχει εφευρεθεί ακόμα, οπότε αυτό δεν πρόκειται να το μάθω ποτέ.

Τους έχω δει τρεις φορές (1999, 2000 και 2005). Τις δύο πρώτες γούσταρα άπειρα, την τρίτη ξενέρωσα την ζωή μου αφού τους είχα ήδη ξεπεράσει και πήγα για το
“δε γαμιέται”…

Τους έχω δει μία και καλή πριν απο 21 χρόνια. Δεν μπορω να μπω σε θέματα σαν αυτα που μπορει να κουβεντιάζουμε τωρα σχετικά με ένα λαιβ, ξέρετε τώρα ποιότητα ήχου, σετλιστ, χρονική διάρκεια και άλλα τέτοια. Απλούστατα όλα αυτά τότε δεν είχαν σημασία, γιατι δεν υπήρχαν άλλα συγκρίσημα μεγέθη. Δεν υπήρχε γκρίνια για τις τιμές των εισιτηρίων και για το πόσα ονόματα βλέπουν οι άλλοι στο εξωτερικό σε σχέση με μας.
Δεν υπήρχε τίποτα το αρνητικό. Εμπειρία, συναυλία - Βίωμα…

Πώς το έχει μετανιώσει ο μικρούλης -τότε- τοξικός. Τι μαλάκα είναι…