Iron Maiden

Εδώ υποστηρίζω @ignatios89. Τα έχει ξαναπεί, όντως, ο συγκεκριμένος.

3 Likes

Ναι μωρέ λίγο πλάκα κάνω. Πείραγμα. Δίκιο έχει το παιδί.
Χαλαρά παιδιά γιατί χάνουμε το νόημα.

3 Likes

:sunglasses:

1 Like

Καλά, δεν συνιστά και εξαιρετικό γεγονός ότι έγινε εξώφυλλο ο Dickinson ή οι Maiden στο ΜΗ. Το αντίθετο μάλιστα, είναι ευλογία για το περιοδικό τέτοιες συγκυρίες που αποτελούν αφορμή για εκτεταμένα αφιερώματα.

το live chapter ειναι οτι καλυτερο εχει βγει απτο rock in rio και μετα. τι οργιο γινετε στο red and the black.

Φαντάζομαι θα είναι πιστή αποτύπωση των όσων διαδραματίστηκαν στη σκηνή.

1 Like

γιατί αμφιβάλλεις ότι στην Ιαπωνία έχει “δυτικούς” θεατές και ότι ο Σμιθ αλλάζει κιθάρες καθώς παίζει σόλο ;;;

έχουν ξεσαλώσει σ’ αυτό . Έπος .

3 Likes

Οχι βεβαια. Εδω μεχρι και οτι ο γαϊδαρος πεταει ειμαι ετοιμος να πιστεψω, αρκει να το πουνε οι καταλληλοι.

2 Likes
1 Like

Μόνο Maiden ρε

4 Likes

Ο Ρίβερς σε τραβάει όμως :stuck_out_tongue:!

Έχεις πληροφόρηση για κάλτσες Κέι Σι;

Έχω πληροφόρηση για τα τριποντίδια που έσταξε :grin:!

1 Like

Δεν ξέρω πόσοι το πήρατε χαμπάρι αλλά… http://teamrock.com/feature/2017-04-04/the-50-greatest-iron-maiden-songs-of-all-time

Φυσικά και έχω ενστάσεις για την θέση μερικών κομματιών (BRING YOUR DAUGHTER πάνω απο
STRANGER IN A STRANGE LAND???) αλλά τι να πει κανείς…λίστες…

2 Likes

34 years ago \m/

6 Likes

Αχαχαχαχα, εντελώς μαλακισμένη λίστα. Εντελώς όμως. Λες και προσπαθούν.

Σπόιλερ: Το δεύτερο καλύτερο κομμάτι Iron Maiden στην ιστορία τους είναι το Paschendale. Και αυτό είναι μόνο η αρχή.

1 Like

Ισχύει…Paschendale έπος αλλά εκτός 10 αδας σίγουρα

Όσο κι αν θεωρώ ότι μια λίστα κατάταξης τραγουδιών, ας είναι κι από ένα συγκρότημα, στερείται νοήματος, εν τούτοις πάντα έχει ενδιαφέρον να τη διαβάζεις, έστω για τα συνοδευτικά σχόλια!

5 Likes

Και εμένα από τα αγαπημένα μου είναι από τα “καινούργια” αλλά εδώ έχουν βάλει το Clansman και το Wicker Man πάνω από το Rime of the Ancient Mariner ή το The Red and the Black πάνω από Infinite Dreams, Number of the Beast και Powerslave (και άλλα 30 καραέπη), εντάξει, δηλαδή ΠΡΕΠΕΙ να το προσπάθησαν, πιθανώς για να κάνουν τρίγκερ άτομα σαν εμένα και να το ποστάρουν ειρωνικά. (πέτυχαν)

3 Likes

Φφφιού, τουλάχιστον νο1 το Hallowed (που είναι και για μένα το καλύτερό τους). Καλά γελάω με το ότι βάλανε και το No More Lies στη λίστα…

+1 πάντως για το Murders in the Rue Morgue και πολύ ωραία τα λέει ο Troy (“if you are a fan of guitars, it’s difficult not to like this song”).

2 Likes