Iron Maiden

Στο μυαλό μου το “κανονικό” εξώφυλλο του DoD θα είναι πάντα αυτό:

(κατά λάθος το reply στον QuintomScenario, δεν ξέρω πώς βγαίνει με το έντιτ)

5 Likes

Δε βαριέσαι, η δύναμη της συνήθειας!

5 Likes

Τα δεύτερα του Dance Of Death, δηλαδή κάτι Gates Of Tomorrow, New Frontier, Age Of Innocence πατάνε στα αυτιά τα δεύτερα του Book Of Souls.

Δεν ήταν συνήθεια, απλά αναρωτήθηκα στην αρχή πώς μπορεί κάποιος να προτιμάει το εξώφυλλο του X-Factor από αυτό του Powerslave ή του 7th son πχ, αλλά μετά έβαλα μόνο το εξώφυλλο του DoD και έμεινε το reply, αν κάποιος ξέρει πώς να το βγάλω ας μου πει και θα κάνω εντιτ αν δημιούργησα πρόβλημα.

Το εξώφυλλο του Book Of Souls επίσης μου αρέσει πάρα πολύ

Κοίτα το valley of death πχ δεν νομίζω ότι είναι κατώτερο απο new frontier. Εκτος και αν δεν το θεωρείς δεύτερο

1 Like

Ρε φίλε το Shadows Of the Valley είναι κομματάρα! :smiley:

1 Like

Βρε μαζι σου απλα ποια είναι τα δευτερα του BOS??

When the River, Great Unknown, Tears Of a Clown, Death Or Glory.

1 Like

Χμμμ οκ συμφωνώ.Εξαιρειται το death or glory που χάνει μονο στο ρεφρεν

2 Likes
3 Likes

τι απιστευτη ομοιοτητα η φωνη ρε…

1 Like

Δεν υπαρχει, το εβαλα να παιζει και ημουν σε αλλο tab και νομιζα οτι ηταν ο Μπρους…

Μόνο η φωνή; Από κάποιες γωνίες του μοιάζει και φυσιογνωμικά! Είχα υπ’ όψιν μου τη θεωρία που υποστηρίζει ότι τα ζευγάρια που είναι πολλά χρόνια μαζί καταλήγουν να μοιάζουν, δεν ήξερα ότι ισχύει και για μουσικούς που διασκευάζουν έργα άλλων μουσικών!

Ανεξάρτητα από αυτά, το “Empire…” μπορεί να μην είναι το ίδιο συναρπαστικό σε όλη την (μεγάλη) διάρκεια του, όμως παραμένει εντυπωσιακό σαν έργο και σίγουρα του άξιζε μια τέτοια διασκευή.

Φτιαχτήκαμε πάλι Maiden-ικώς βραδιάτικα!

πω,τι ομοιοτητα ειναι αυτη ρε παιδες στην φωνη ? Τωρα αυτος γεννηθηκε ετσι η προπονησε την φωνη του να ακουγεται ετσι ? Απιστευτο και γενικα παρα πολυ καλη διασκευη

12 Likes

Θεωρώ ξεζούμισμα άνευ ουσίας την διαφαινόμενη συνέχιση της Legacy περιοδείας και το ερχόμενο καλοκαίρι.Προτιμούσα η μπάντα να δούλευε σε νέο υλικό.Ελπίζω τουλάχιστον η συγκεκριμένη απόφαση να συνοδευτεί και από κάνα dvd (κατά προτίμηση από τον περυσινό κύκλο συναυλιών στον οποίο ο Dickinson ήταν εξωπραγματικός) γιατί ως τώρα τα bootlegs που παίζουν από το τουρ είναι μέτρια και λογικά θα έχουμε pro shot μόνο στο Rock in Rio.Επίσης το show για το BOS στην ουσία το άφησαν δωρεάν στο youtube.

Κατά τα άλλα μιας και το συνεχίζουν, εννοείται πως χρειάζεται φρεσκάρισμα και το σετ.Επειδή σε αυτά είναι τέρμα κολλημένοι, δεν είμαι σίγουρος πως θα την κάνουν.Εάν γίνει κάνα θαύμα και αλλάξουν 4-5 κομμάτια (εγώ θα έβγαζα σίγουρα midnight-greater good-wickerman-evil men do) τότε μπορεί να παίξει ταξιδάκι.Αλλιώς νιετ.

2 Likes

Υπερβολικά ένρινος για να τον μπερδέψει κάποιος με τον Bruce για περισσότερα από κάποια δευτερόλεπτα. Φοβερή εκτέλεση πάντως.

Η μερα που περιμεναμε ολοι ηρθε! :sunglasses:

7 Likes

Παλι καλα που δεν σκοτωσε καναν κακομοιρη στο καγκελο ο βλαμμενος :stuck_out_tongue:

2 Likes

η κιθάρα απ την πλευρά της έκανε ό,τι μπορούσε μπας και ξεφύγει απ τα χέρια του :grin:

9 Likes