Iron Maiden

Και τότε γιατί ακομα και ατα βίντεο ακούγεται τόσο μέτριος ο ήχος; Μιλαω καθαρα για την παραγωγή και οχι την απόδοση.

Δεν έχω ιδέα, πάντως ο ήχος ήταν υποδειγματικός και τις δύο ημέρες στο Ο2

τη δεύτερη μέρα ήταν καλύτερα, την πρώτη οι κιθάρες μου φάνηκαν λιγάκι screechy. επίσης τα δεύτερα φωνητικά μου φάνηκαν πολύ ψηλά στη μίξη και τις δύο μέρες.

Ναι ισχύει. Άκουγα τον Harris καμπάνα ώρες ώρες :sweat_smile:

καλό είναι αυτό τώρα??? :rofl: :rofl: :rofl:

Γιατί Harris

Γιατί Harris;

Ε αφού ξέρεις τώρα, Harris

Harris

Steve για όσους δεν κατάλαβαν…

Δηλαδή ευharrisτηθηκες μπασαρα, μην είμαστε αharrisτοι

16 Likes

Κατά περίεργο τρόπο τα backings σε αυτό το τουρ ήταν καλά.

1 Like

Και μην ξεχνάμε ότι είναι… χάρις στον Harris που η χάρις των Maiden έχει φτάσει παντού στον κόσμο!
Οπότε ναι, είναι α-χαρισ-τία να μην του το αναγνωρίζουμε, έστω κι αν η παροιμιώδης ξεροκεφαλιά του ότι αυτός ξέρει τι είναι καλύτερο για το συγκρότημα, τούς έκανε μεν αυτό που είναι αλλά καμιά φορά μπορεί να εκδηλωθεί και σαν “κόλλημα”!

4 Likes

Φυσικα και μονο αυτος ξερει. 45 χρονια μετα δεν χωραει καμια συζητηση.

1 Like

είμαστε μαιντανοί. γκρινιάζουμε. αλλά μόνο εμείς έχουμε το δικαίωμα να γκρινιάζουμε. οι άλλοι δεν ξέρουν τι λένε!

1 Like

Καλα ρε παιδιά ο άνθρωπος εχει γράψει σχεδόν τα μισά τραγούδια των Maiden τι να λεμε.

Απλά αδικούνται οι ιδιες οι συνθέσεις με την παραγωγή αυτη. Βλέπεις παραδίπλα (Metallica) πως απογειώνονται οι συνθέσεις με την παραγωγή και τον φοβερό ηχο στις συναυλίες και λες τόσο δύσκολο ειναι;

Σε συναυλίες τα τελευταία χρόνια έχουν εκπληκτικό ήχο.Οταν ηχογραφούν ένα live είναι το θέμα

Στο ΟΑΚΑ ο ηχος ήταν αρκετά καλός - εκπληκτικός σε καμια περίπτωση.

Στους Guns N’ Roses ήταν εκπληκτικός ο ήχος στο ΟΑΚΑ.

Στους Maiden δεν πήγα, δεν έχω άποψη.

1 Like

Αυτή η φήμη δεν ξέρω από που προκύπτει αλλά οι Άγγλοι είναι μια χαρά κοινό. Καμία σχέση με κεντρική και βόρεια Ευρώπη, ακόμα και Ιταλία που τις 4-5 φορές που έχω πάει ποτέ δεν εντυπωσιάστηκα - το αντίθετο μάλλον.

Πέρα από αυτό όμως, το Λονδίνο είναι το μέρος που τους βλέπουν τα περισσότερα μέλη του fan club τους (επειδή είναι η πόλη τους βεβαίως) και το κοινό είναι πάντα το πιο «διεθνές» από κάθε άλλο μέρος της περιοδείας.

Προσπάθησα να βγάλω φωτό τις σημαίες και μπορείς να διακρίνεις από Βραζιλία και Αργεντινή μέχρι Καναδά και φυσικά από όλη την Ευρώπη.

5 Likes