Iron maiden λεμε


http://www.didimusic.gr

MAIDEN ΡΕΕE ΞΥΠΝΗΣΤΕ!!! Αντε χαμός θα γίνει!

Εddie Ripps Up Athens

Αυτα ειναι… :twisted:

__Ζήτω - ζήτω! Up the Irons!! 8) :twisted: :smiley:

__Σαν ιδέα πολύ καλή, γιατί να μπουν στο φεστιβάλ, αφού σηκώνουν άνετα μία συναυλία επάνω τους!! Αφήστε που υπάρχουν πολλά στοιχεία για το ότι θα παίξουν επιτέλους το Alexander the Great!!! (εγλω μπορώ να ελπίζω και στο flight of Icarus, που το είχε παίξει και ο Bruce με τον Adrian στη Θεσσαλονίκη;!;). Αλλωστε οι Maiden έχουν έρθει αρκετές φορές στην Ελλάδα, στο Rockwave ας έρθουν νέοι καλλιτέχνες, ή καλλιτέχνες που δεν έχουνμε δει -θα τραβήξει και πιο πολύ… μάλλον. :wink:

__Ομως χαλάστηκα απο το μέρος και την ημερομηνία! Αφού όσες φορές ήρθαν Θεσσαλονίκη γινόταν χαμός, sold out, γιατί μας “κλάνουν”;! κυρίως οι εταιρίες εννοώ… Αφήστε με να μαντέψω… γιατί μπορούν! Ασε σου λέει, θα κατάβει κάτω ο μαλάκας, να δείχνει και ο νέος μας χώρος γεμάτος… :evil:

__Τρίτη; Μα Τρίτη; Πώς να ξεκινήσει να έρθει κάποιος που δε μένει στην Αθήνα - Αττική; Ε; Ιουνίου; Ιουνίου; :? … α, ρε πούστη, αν δεν πάω και πούνε τα Alexander the Great και Flight of Icarus, θα σπαστώ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!! :x

Αυτά είναι πάρα πολύ καλά, υπέροχα νέα αλλά…

ΠΩΣ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΘΑ ΑΝΕΒΟΥΜΕ ΜΑΛΑΚΑΣΑ ΟΙ ΚΡΗΤΙΚΟΙ; :evil: :cry:

Να σας ρωτήσω κάτι και please answer me… Μπορώ να πάρω εισητήριο την ημέρα της συναυλίας ή είναι απαραίτητο να το πάρω από πριν; Λέω γιατί αν μπορώ να πάρω και πριν τη συναυλία τότε ΟΚ, ίσως βρω κανέναν να ανέβουμε μαζί αλλά αν δε γίνεται να πάρω 21 Ιουνίου τότε είμαι χαμένος :frowning:

alexander the great 100% OXI καθως το σετλιστ θα περιλαμβανει μονο the early years dηλαδη τα αλμπουμ

IRON MAIDEN
KILLERS
NUMBER OF THE BEAST
PIECE OF MIND

flight of icarus, revelations, 22 acacia avenue, children of the damned, phantom of the opera,trooper, number of the beast, hallowed be thy name, run to the hills, killers, wrathchild, die with your boots on,transylvania,iron maiden,sanctuary, prowler

ειναι μεσα στα σχεδια…και τα μυαλα στα καγκελα!!!

μπορεις να παρεις την ιδια μερα (50 ευρω εναντι 43 της προπωλησης…) αλλα δε νομιζω να βρεις… εγω πχ αυριο που βγαινουν τα εισιτηρια παω να αγορασω 5!!! πιστευεις πως θα υπαρχουν…? sold out θα ειναι σε ενα μηνα…[/b]

μπορεις να παρεις την ιδια μερα (50 ευρω εναντι 43 της προπωλησης…) αλλα δε νομιζω να βρεις… εγω πχ αυριο που βγαινουν τα εισιτηρια παω να αγορασω 5!!! πιστευεις πως θα υπαρχουν…? sold out θα ειναι σε ενα μηνα…[/b][/quote]

Ουτε σε ενα μηνα.Αυριο που θα παρεις εσυ 5 θα γινει sold out.:lol: :lol:

εδω θα ειμαστε και θα το δουμε… :wink:

Πάντως για το live στη Σουηδία στις 9 Ιουλίου εξαντλήθηκαν 51000 εισιτήρια σε 2,5 ώρες!!! Στη Σουηδία…

Θα γίνει αμέσως sold out και’γω θα χάσω τους Maiden γιατί γεννήθηκα εδώ :evil: Αν ήταν 20αρηδες δε θα με ένοιαζε, θα έρχονταν στο μέλλον αλλά είναι κοντά στα 50 και χλωμό το βλέπω να ξαναπεράσουν απο’δω :cry:

Τέσπα, να περάσετε καλά όσοι πάτε και… ηχογραφήστε και κάνα bootleg να ακούσουμε και’μεις που δε θα’ρθουμε! :frowning:

φιλε αμα θες τοσο να ερθεις στο παιρνω εγω το εισιτηριο…μη σκας!

πληροφορίες εκ των εσω…
εκδοθηκαν 20.000 εισιτηρια, τα 8000 εξ αυτων θα διατεθουν στην θεσσαλονικη
αυτο σημαινει προφανως οτι ο χωρος επεκταθηκε…

BTW τα 12.000 εισιτήρια προπωλούνται ήδη στην Αθήνα, ενώ τα υπόλοιπα 8.000 θα είναι διαθέσιμα στη Θεσ/νίκη από τις 10 Ιανουαρίου.

Σ’ευχαριστώ πολύ αλλά και πάλι και να’χω εισιτήριο δεν είναι σίγουρο ότι μπορώ να ανέβω οπότε άστο καλύτερα. :frowning: Στην ΣΠΑΝΙΑ περίπτωση που δε γίνει sold-out θα πω στο μπαμπά μου να πάμε, πράγμα που και πάλι δε ξέρω αν δεχτεί. 8O Πόσο suckάρει να’σαι 14 χρονών και να μένεις Χανιά :evil:

Τέσπα, υπολογίζω ότι θα βγάλουν άλλα 2 DVDs σαν το Early Years και ίσως ξανάρθουν οπότε αν είμαι μεγαλύτερος θα ανέβω μόνος μου, θα πάρω εισιτήριο, θα ξανακατέβω και θα ξανανέβω όταν γίνει…

heh…apo tin kypro nomizis ine pio efkolo na pas??

Πιο δύσκολο είναι. Πριν λίγες μέρες σκέφτηκα “Αυτοί που μένουν στην Κύπρο θα είναι πιο άτυχοι από μένα!” :roll:

Έγινε sold-out ή όχι ακόμα; :stuck_out_tongue:

katse re file stis 10 Ianouriou vgainoun ta 8.000 eishtiria sth Thessaloniki

Paidia, ego tha katevo karfotos…

Oso gia to Alexander The Great, tha po apla oti yparxei elpida na to poune, an kai einai dyskolo kommati kai ap’oti exo mathei den to exoun paiksei pote live. Yparxei omos sovari periptosi na to paiksoun stin Ellada…

Μη λέμε ότι θέλουμε. Ειδικά σε αυτή τη περιοδεία δεν πρόκειται να το παίξουν, γιατί πολύ απλά θα είναι κομμάτια από τα 4 πρώτα albums, άντε και κανά Fear Of The Dark. Όταν με το καλό βγάλουν το επόμενο DVD με τις δουλειές από τα επόμενα albums και έρθουν με το καλό από τα μέρη μας, τότε μπορεί να παίξουν και το Alexander The Great.