Κλέψανε την κιθάρα των Iron Maiden!

Μπορεί οι Iron Maiden να πρόσφεραν στους οπαδούς τους το βράδυ του Σαββάτου στην Αθήνα μια μεγαλειώδη συναυλία, αλλά μάλλον για κάποιους δεν ήταν αρκετό.

Αμέσως μετά τη συναυλία ο κιθαρίστας του συγκροτήματος Adrian Smith, διαπίστωσε ότι η λευκή του κιθάρα είχε κάνει φτερά.

Έτσι αναγκάστηκε να βάλει αγγελία στην επίσημη ιστοσελίδα του συγκροτήματος ζητώντας βοήθεια από τους οπαδούς των Iron Maiden.

“Όλοι οι φανς των Maiden παρακαλούνται να βοηθήσουν στην ανεύρεση της κιθάρας” αναφέρεται στην αγγελία, ενώ υπάρχει η υποσημείωση ότι θα είναι πολύ δύσκολο για τον δράστη να την ξεφορτωθεί, καθώς πρόκειται για μοναδικό κομμάτι.

Για όσους δώσουν πληροφορίες, οι Maiden προσφέρουν ένα τζάκετ του συγκροτήματος και ένα γράμμα με τις ευχαριστίες του Adrian Smith.

Στην αγγελία δίνεται ακριβής περιγραφή της κιθάρας(JACKSON STRAT, χρώματος λευκού) και αναφέρονται ακόμα και οι γρατζουνιές που έχει.

Ο αριθμός της κιθάρας είναι 8467 και όποιος έχει οποιαδήποτε πληροφορία μπορεί να επικοινωνεί στο fanclub@ironmaiden.com

Πηγή: www.news247.gr (http://www.news247.gr/a/4!57008)

Λυπάμαι, αλλά αν είχα την ευκαιρία να βουτήξω κιθάρα αγαπημένης μου μπάντας, θα το ΄κανα :oops:

Λες να μη μπορει να βρει αλλη?

εδιτ: dont get me wrong, καμια προθεση να τη πουλησω ε.

Δινουν μπουφαν για ανταμοιβη!Τσιφουτηδες!

Ναι, τραγικό!!

Πρωτον δεν νομιζω οτι την εκλεξε να την πωλησει…
Δευτερον αμα θελει την πουλαει χαλαρα σε κανα τρελλο συλλεκτη η ευπατριδη πωρομενου οπαδου…
Τριτον γιατι την θελει πισω εχει συναισθηματικη αξια?
Τεταρτον δεν καταλαβα την ανακοινωσηΕιναι σαν εμμεση παρακληση σε αυτον που την πηρε να την φερει πισω?
η μηπως νομιζουν οτι την πηρε κανενας καταλαθος?
Πεμπτον καλα καταξοδευτηκαν ακου ευχαριστηριο γραμμα απο τον Smith.Αυτο ονειρευομουν απο μικρο παιδι…

Τριτον γιατι την θελει πισω εχει συναισθηματικη αξια?

Λιγο το εχεις??..ε λογικα αυτος ειναι ο λογος:p …χρηματα εχει γ να παρει καινουρια.

αλλα απ την αλλη κ γ τν κλεφτη θ εχει συναισθηματικη αξια(αν ηταν φαν των maiden…axaxa)

σιγα μ τν ξαναδει…τν συμπονω…

εγω παλι χεστηκα…

Εσύ είσαι πολύ κακός.

Ο Smith δεν πρεπει να ανησυχει.Το δελτιο ειδησεων του star εβαλε τον ρεπορτερ τσιλι να ψαχνει την κιθαρα.:lol:

καλα ντε μη ψαξεις…λες και ολοι οι υπολοιποι θ τρεξουν:roll: …εγω αν την εβρισκα θ τν κρατουσα γ μενα:D :lol:

όπως όλοι μας!!!
Βασικά η κιθάρα είναι μοναδικό κομμάτι,αρα δύσκολο να βρεθεί ίδια

kαλα μωρε πως την σουφρωσανε??:-k …δεν επρεπε να την αφησει απ τα ματια του!!καλα να παθει:p :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Μια Strat Col. σαν του Σμιθ κοστίζει περίπου 4.000 ευρώ. Ομως -και αυτή ακριβώς είναι η διαφορά- κάθε κιθάρα του Σμιθ έχει και την υπογραφή του, οπότε μπορεί να πουληθεί για περισσότερα από 50.000 ευρώ.

Αναφερει η “εγκυρη” εσπρεσο…:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

βασικα εγω θαπερνα και τα drums
και το μπασσο…:stuck_out_tongue:

Έγω θα έκλεβα την κόρη του Χάρις, κιθάρες και τα παρόμοια,χάρισμα σας. 8O

Θα χες και πεθερό τον Steve…Tι αλλο θες?:lol:

Ακριβώς, σνομπάρουμε τα υλικά αγαθά:lol:

Ναι,το διάβασα σε άλλο forum και γέλασα με την καρδιά μου :lol:

Ο Gers την σούφρωσε για να του γαμ…σει την ψυχολογία μπας και πάρει ποδι παλι από το συγκροτημα και δει και ο ταλαιπωρίδης Γιαννικας καμια άσπρη μέρα…

Ενταξει κανει ασχημη εντυπωση κατι τετοιο, αλλα απο την αλλη κανενας τρελος οπαδος θα την πηρε σιγουρα…
Παντως πιστευω οτι εχουν αρκετα φραγκα να παρουν αλλη.Πολυ μεγαλο θεμα εγινε !!