Ποιό είναι το χειρότερο εξώφυλλο των Iron Maiden;

dance of death yeah…Προσφατα ειχα διαβασει οτι ο δημιουργος του το ειχε σχεδιασει πολυ πιο λιτο χωρις ολες αυτες τις κακες φιγουρες αλλα μολις το ειδαν δεν τους αρεσε και το στειλαν αλλου να το γεμισουν!Ο αρχικος δημιουργος το απερριψε τελικα νομιζω…Και καλα εκανε δλδ…:roll:

Οχι ρε boss μη ξηγιεσαι ετσι μια χαρα εξωφυλλο ηταν.Το 3D που εχω εγω τουλαχιστον ειναι γαματο.Τωρα το Dance of Death χαλαρα εχει το χειροτερο εξωφυλλο τους και σα δισκος δε λεει και πολλα.

‘‘Dance of death’’ και από 'μένα. Από τα χειρότερα εξώφυλλα γενικότερα στο χώρο της μουσικής. Οι φιγούρες είναι εντελώς για τα κλάματα.

Dance of Death ανετότατα. Βασικά είναι το μόνο Maiden εξώφυλλο που δεν μου αρέσει…

για να ειμαι ειλικρινης δεν μ αρεσει κανενα απ τα εξωφυλλα τους…ειδικα το dance of death κ το number of the beast…:-s

Πλάκα με κάνεις…[-X

Ντάξει,εγώ είμαι ανάμεσα σε Dance of Death,X factor και Virtual.Θα πώ το πρώτο.

Τί είπε ωρέ Γράκχε; Δεν διαφωνώ με αυτά που λες. Οι «κατηγορίες» που φαίνεται να εξαπολύω είναι απλά πρόκληση, όχι γνώμη μου.

Kαι το women in uniform εχει χαλια εξώφυλλο…

Υ.Γ το καλύτερο πρεπει να ειναι το hallowed be thy name (live ep) του 1993 με τον Eddie να σουβλίζει τον Dickinson…:lol:

Brave New World…σπουδαίος δίσκος, ανέμπνευστο εξώφυλο.

Όπως πρόκληση και μόνο ήταν κι αυτό που είπα. Τσίμπησες μια χαρά. :smiley: :stuck_out_tongue:

Εγώ βασικά θα διαφωνήσω με τους 10 που έχουν ψηφίσει μέχρι τώρα τον παράγοντα Χ γιατί το θεωρώ γαμάτο εξώφυλλο…Όντως είναι κακό σαν ιδέα αλλά από την άλλη είναι κάτι εντελώς διαφορετικό και σκοτεινό θα λεγα (όχι απλά επειδή έχει τον Eddie σε μηχάνημα βασανιστηρίου) … Εμένα μου αρεσει πολύ πάντως. Εκτός από το Dance Of Death δε θα λεγα πως υπάρχει κάποιο άσχημο εξώφυλλο τους , ακόμα και στα Singles …

Αααα και να προσθέσω στο οφ τοπικ ότι τα περισσότερα εξώφυλλα που βγαίνουν τώρα πια (και ειδικά αυτά που είναι φτιαγμένα εξ’ολοκλήρου σε υπολογιστή) με εκνευρίζουν λόγω της πλαστικούρας που βγάζουν. Χάλια μαύρα…

Δεν πρωτοτύπησα, ψήφισα DOD γιατί είναι τρισάθλιο, προχειροφτιαγμένο και ουσιαστικά δεν δείχνει τον Έντυ. Απαράδεκτο.
Ακολουθεί από κοντά το The X Factor γιατί επίσης εκείνο το ομοίωμα δεν είναι ο Έντυ. Καλή ιδέα, κακή υλοποίηση.
Το No Prayer και το Virtual XI εντάξει τρώγονται. Δεν τα λες και άσχημα.
Το ομώνυμο είναι καλτ και πανκικο και μας αρέσει. Είναι και ο καλύτερος δίσκος της μπάντας.
Όσοι κατηγορούν το εξώφυλλο του Brave New World να τους πέσουν τα μάτια. Έτσι και αλλιώς δεν τα χρησιμοποιούν αρκετά. Είναι εξωφυλλάρα και πολύ ωραία σύλληψη.
Τα Seventh Son, Piece Of Mind, Somewere, Number είναι κλασσικά έπη αλλά το καλύτερο εξώφυλλο των Maiden είναι χαλαρά και με μεγάλη απόσταση από τα άλλα αυτό:

Δεν μ’αρεσουν οι Maiden αλλα εδω θα συμφωνησω !

Θα έλεγα το Virtual XI… όχι ότι είναι το χειρότερό τους, απλά είναι αυτό που μ’ αρέσει λιγότερο…

Αν και σαν ιδέα είναι συμπαθητική, δεν μπορώ να πω το ίδιο για το εξώφυλλο του Dance Of Death.
Πολλή πλαστικούρα όντως.
Ακολουθεί το παιδικό του Number Of The Beast.

[SPOILER]1. κάντε και για το καλύτερο:D

2. μην ξχνάτε τα άλλα Maiden threads8)[/SPOILER]

Edit
Sorry το ξέχασα…

[SIZE=“5”]UP THE IRONS![/SIZE]

Με διαφορα το Dance, αν και το Amolad το κοντραρει λογω κακογουστου κονσεπτ. Μπορει να ναι καλο για μια ταδε τυχαια μπαντα, αλλα οχι για Maiden.

Eννοειται, αυτο ελειπε να μην ηταν με στιχους Μεταλλικα σε δευτερο πλανο:p

Virtual XI για μενα γιατι στα εξωφυλλα δε με νοιαζει μονο η εκτελεση αλλα και το κονσεπτ (ο εντι και καπου στο φοντο κατι ακυροι να παιζουν μπαλα). Παντως με το DoD καλα να παθουν οι Μεηντεν, γιατι βιαστηκαν να χρησιμοποιησουν κατι ατελες, ο ιδιος ο σχεδιαστης ειχε ζητησει να μην το βαλουν στα credits αφου το εξωφυλλο ηταν ανολοκληρωτη ιδεα.

X Factor. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ.

Το Σέβενθ Σαν τι εννοάει?

Το ΑΜΟΛΑΔ πέρα από δισκάρα, έχει και εξωφυλλάρα 8)

:-k:-k:-k:-k:-k:-k:-k:-k και ε;