ISIS live in Greece 2009

Απο τοτε που πηγαινες δημοτικο:p:lol:

Τέλεια, τέλεια, τέλεια.

Βασικά δεν ξέρω setlists, λογικά θα παίζουν αρκετά από τα τελευταία 2 από τα οποία δεν έχω ακούσει ούτε νότα.
Ευκαιρία λοιπόν.

Holy tears, Dulcinea, Hand of the host και Threshold of transformation ASAP.

Σετλιστ χωρις σειρα.Καποιος το ειχε ποσταρει.

5 απο το καινουργιο,Dulcinea,Τhe Beggining And The End,In Fiction,Carry.

Το καλό είναι οτι συνήθως παίζουν

celestial (the tower) συνήθως σαν encore

21 Νοέμβρη που έχουν κενή μέρα χλωμό να έρθουν Θεσσαλονίκη ε?

Στο σετλιστ που ειχα δει εγω για encore ειναι το 3ο τραγουδι απο αυτα που εγραψα.

Ντάξει βασικά για το The Beggining… και μόνο αξίζει να πάει κάποιος στο live.
Αν έχει και Celestial τόσο το καλύτερο.

!!!

Μόνο γι αυτό αξίζει τα λεφτά του.

Αλλά θέλουμε και so did we.

Ρεεεεεεεεεε τι ασχολείστε με σετλιστ και μπούρδες?

Όλοι ξέρουμε πως κάθε λάιβ των άισις είναι ξεχωριστό τριπ-εμπειρία. Δεν έχει σημασία ΤΙ παίζουν αλλά το τριπ που σε μεταφέρουν. Και ΠΑΝΤΑ τα κομμάτια λάιβ είναι καλύτερα από στούντιο.

Σιγά μη ρίχνουμε και παραγγελιές στο λάιβ ναούμ’!

Bασικά το άλλο θέλουμε

Σορρυ οπλαρχηγέ αλλά είμαι μικρός και είναι το πρώτο αησις λαηβ μου, οπότε ψαρώνω με το σετλιστ.

+1 στο Μάνο.

οκ, και γω που τους έχω δει 2 φορές, ποτέ δεν είχαν το ΔΙΚΟ ΜΟΥ σετλιστ, αλλά και τις 2 φορές βγήκα από το μαγαζί με κάτι κάβλες[SIZE=“6”] ΝΑ![/SIZE]

8)8)8)

Οπότε αράχτε.
Ακόμα και τα κομμάτια του μετριότατου Αψενς ακούγονται επικά λάιβ, οπότε εγγύηση!

ε ρε π@#$#στη ελεος,ερχονται και θα τους χασω παλι…παιζουν ομως μαλλον και Birmingham οπωτε θα τους δω εκει…αλλα και παλι,ΓΑΜΩ ΓΑΜΩ,δεν θα τους δω με Γρακχους,plj667 κτλ που θα ειχε αλλο χαζι αλλα με νγαιη αγγλους…(ks9 σε ξορκιζω να ερθεις γτ στη μπαλα μεθαυριο σου σπαω καλαμι:p)…

Χαιρω πολυ, χαιροπουλος. Την πρωτη φορα παιξαν ολο το Panopticon, oποτε τι καθεσαι και τους τσαμπουνας. :stuck_out_tongue:

Αν και πιστευω πως η αποκαλυψη εκεινης της βραδιας ηταν οι Jesu.

όσκαρ αμπαλοσύνης χαλαρά όμως! Μη σου πω και πως τα σαρώνεις άνετα και κοντράρεις στα ίσα και τιτανικούς κλπ!

α) μην ακούω για jesu γιατί εκνευρίζομαι!

β) μιλάω περισσότερο για τη 2η που ήταν και πάλι [SIZE=“5”]ΕΠΟΣ[/SIZE] παρότι είχαν μια πατατούλα να προωθήσουν.


Τους έχουμε δει λοιπόν με δισκάρα, τους έχουμε δει με πατάτα, πάντα ΓΑΜΟΥΝ
οπότε τώρα με καααααααααλό δισκάκι στην αποσκευή, τι θα κάνουν? (πάμε όλοι μαζί…) Πάλι θα ΓΑΜΗΣΟΥΝ.

Απλά πραματάκια

τη 2η φορα παιξανε celestial??

γιατι την πρωτη εφυγα με ενα κενο που δεν το ακουσα! :frowning:

:yes:

Εισαι λιγο αμπαλος, επειδη οι Jesu του (πρωτου) δισκου ΣΚΙΖΟΥΝ.

Κι ανεβηκε μετα ο Τερνερ και παιξανε το Heartache (καθως απαιτει δυο κιθαρες για να βγει ζωντανα). Τι αλλο θες;

Ξερω, Godflesh. Το πρωτο Jesu ηταν δισκαρα ομως, ο,τι και να λες.

Όλα τα Jesu είναι (περισσότερο ή λιγότερο) δισκάρες!

Μωρε, εγω τον νοιωθω, επειδη το εχουμε ζητησει και κατ ιδιαν. Ως οπαδος των Godflesh ειναι δυσκολο να τα χωνεψει.

Πως εγω δεν πολυπαω τους Mars Volta δλδ. Κατι αντιστοιχο.

Αλλα και παλι ρε μλκ Βleedin’, το πρωτο ειναι επος ακομη και για τα δεδομενα σου!