ISIS live in Greece 2009

ok, το πρώτο jesu είναι όντως καλό, στα ίδια περίπου επίπεδα με το hymns. Αλλά πάντα για μένα η τελευταία ΜΕΓΑΛΗ στιγμή του Μπρόντρικ είναι το Songs of love and hate.

Aλλα για να μη βγούμε τρελά οφτόπικ με αυτή τη συζήτηση ας επανέλθουμε στους Ιsis. :slight_smile:

Η αλήθεια ειναι πως εκεινο το “RISE. ROCK.” στο ρόδον μου εχει χαράξει για πάντα τη ψυχή.

;

αυτοτιμωρήσου!

και θυμαμαι πηγαν να ξεβιδωθουν ολα τα κεφαλια μεσα στο αν…

Ε ναι.Δεν ηταν encore αυτο !

Eπειδή βλέπω μια κουβέντα σχετικά με jesu, isis, ας μπω και εγώ να πω ότι με ενημέρωσαν χτες ότι το Broadrick-Turner δισκάκι είναι πιο μαύρο από τη μαυρίλα και πιο σάπιο από τη σαπίλα. Ευχαριστώ.

Επίσης ο ζαφ έχει δίκιο να ζητάει αυτό που ανέφερε. Το συγκεκριμένο κομμάτι, μαζί με ένα άλλο από το Οσεάνικ είναι οι Isis.

το 2005 στο ροδον επαθα μεγαλο σοκ με αυτα που ειδα/ακουσα.

ακομα βλεπω τον ααρον να εχει πεσει κατω σαν επιληπτικος και να γαμαει κατι καλωδια/διακοπτες.

ηταν και η μερα που ειχε γιουροβιζιον και ειμασταν οι 700 του λεωνιδα να καιγομαστε με αισις που δεν το πιστευαμε οτι ειχαν ερθει στην ελλαδιτσα

το 2007 στο ΑΝ βαρεθηκα τη ζωη μου.συν οτι ειχε διαρκως κοσμο που πηγαινε περα δωθε για μπυρες και μας ειχαν κανει τα αρχιδια τσουρεκια.

δε ξερω αν θα παω φετος αλλα αν δεν τους εχετε δει υποθετω οτι ειναι πολυ καλη εμπειρια.

Πες τα!

Και μόλις τέλειωσε το Live, βγήκαμε και περνούσαν αυτοκίνητα γεμάτα ζώα να κραδαίνουν ελληνικές σημαίες και να μας κοιτάνε σαν άλιεν! :lol: :lol:

Τι μέρα, ήμουν άυπνος, είχα παίξει μπάλα και το πως έσυρα το κουφάρι μου μέχρι το Ροδον ήταν θαύμα…

άντε πάρτε ένα πρόσφατο σετλιστ

Isis Concert at Bahnhof Langendreer, Bochum, Germany Setlist on July 8, 2009
1. Hall Of The Dead
2. 20 Minutes / 40 Years
3. Dulcinea
4. Threshold Of Transformation
5. Ghost Key
6. In Fiction
7. Hand Of The Host
8. Carry

     Encore:
     9. The Beginning And The End 

τιποτα απο τον πρωτο ε?

Το ψήνω έντονα… Τιμή ξέρουμε;

Yπομονή μέχρι τις 21/10 που αρχίζει η περιοδία.

holy tears??:blink::blink:

30 ευρώ έχει το εισητήριο λοιπόν… :-k

Και το νέο Fuzz είναι Πειραιώς και Χαμοστέρνας.

Θα το σκεφτώ.

ω θεε μ δε θα δουλευω.ναιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι
isis ω θεε μ ευχαριστω.:bow2::bow2::bow2:

Thanks for the heads-up!

Τό 'κλεισα ήδη :stuck_out_tongue:

isis ( μια περιεργη ιστορια αγαπης και βαρεμαρας)

2005 μου ανεφερει ενας κολλητος μου το αλμπουμ τους oceanic χρησιμοποιωντας για αυτους παραλληλισμους με tool και μπετοβεν.τον ακουω,το τσιμπαω,το ακουω,με καιεει,τους αγαπαω.τοσο απλα κ τοσο γρηγορα.

λιγους μηνες μετα μαθαινουμε οτι θα ερθουν για συναυλια στην αθηνα(στο ροδον) και παθαινω σοκ απο την ευχαριστη εκπληξη που ειναι να βλεπεις εναν καλλιτεχνη οταν συμβαινει ΤΩΡΑ και οχι μετα απο 20 χρονια

μια μαγικη βραδια στο ροδον,ενα live-εγκεφαλικο τατουαζ,ακομα θυμαμαι τον ααρον αν εχει πεσει κατω σαν επιληπτικος διχως τα φαρμακα του και να γαμαει κουμπια κ διακοπτες απο καποιο οργανο.ηχος-κρυσταλλο,συναυλια που σηκωνει πολυ ψηλα(οπως φανηκε μετα) τον πηχη για το συγκεκριμενο γκρουπ.

2007 κυκλοφορει το absemce of truth.αναμεικτα συναισθηματα καθως ποτε δεν βρηκα ενα σημειο να πιαστω και να καω απο αυτο το αλμπουμ.η συναυλια τους στο ΑΝ ηταν πολυ,πολυ χειροτερη απο εκεινη του ροδον σε καθε επιπεδο,απο καθε αποψη.δεν ηταν κακη.ηταν βαρετη.

ειμαστε στο 2009 κ ειλικρινα απορω ποσο γρηγορα μεσα σε 4 μολις χρονια το εγκεφαλικο συστημα μου τους εμαθε,τους αγαπησε,τους βαρεθηκε.η ειδηση για την επερχομενη συναυλια τους στην αθηνα αντιμετωπιστηκε οπως οταν ακους οτι ενας παλιος σου ερωτας που τον εχεις ξεπερασει,παντρευεται.χαιρεσαι αλλα ταυτοχρονα σκεφτεσαι ηδη το επομενο ‘καψιμο’.δεν θα παω,εξαλλου μετα απο μια συναυλια σαν εκεινη του 2005 εχω να περιμενω κατι παραπανω ?

the beginning and the end.

στο καινουριο φαζ τι συγκοινωνια παει…?