Isis - Wavering Radiant

Υπερβολές!
Και το Oceanic και το Panopticon είναι αριστουργήματα και θα μπορούσες να πείς οτι έφτασαν στο peak τους, OK.
Αυτό βασικά επειδή ακόμα διαμόρφωναν τον προσωπικό τους ήχο τότε, αυτόν δλδ που πλέον ξέρεις οτι είναι χαρακτηριστικός ήχος ISIS. Μεγάλοι δίσκοι και οι δύο και το Celestial φυσικά.
Από κει και πέρα και το In The Absence Of Truth είναι καταπληκτικό, απλά πιο προσιτό ας πούμε σε σχέση με τους προηγούμενους ογκόλιθους. Το καινούριο στις πρώτες ακροάσεις ήδη φαίνεται ακόμα καλύτερο με τους Isis σε μεγάλες ορέξεις και συνθέσεις ώριμες με αρκετά στοιχεία και των πρώτων. Είναι δίσκος που σαφώς θέλει ακροάσεις επί ακροάσεων, αλλά οι πρώτες εντυπώσεις είναι οτι έχουμε να κάνουμε με ένα άλμπουμ που θα διεκδικήσει θέση στην 5άδα!

Με μια πρώτη ακρόαση ξεχώρισα ιδιάτερα τα stone to wake a serpent & threshold of transformation…θα επανέλθω με ασφαλή συμπεράσματα!

Εχεις αδικο…αλλωστε το Lateralus ειναι εξισου θεικο με Aenima οποτε δεν μπορεις να πεις βγαλαν το αενιμα τους:D:D:p

Για μενα σιγουρα καλυτερο απτο προηγουμενο…Γενικα ομως προτιμω ναχε περισσοτερη καφριλα γμτ…

οπχοιος εσβησε τα ποστ μου να βγαλει καρκινο στα νυχια.

το δισκακι ειναι καλυτερο σαν πρωτες ακροασεις απο απσενθς,αλλα σαφως δεν ΓΙΝΕΤΑΙ να συγκριθει με οσεανικ/πανοπτικον γιατι πολυ απλα ειναι “αλλη” μπαντα πλεον.

επισης οι τραπεζες πρεπει να λανσαρουν ISIS-δανειο γιατι γεννανε κυκλοφοριες με συχνοτητα BORIS*DeathSS

1 album κάθε δυο χρόνια βγάζουν.

Τι να πει και ο Wilson τότε???

ISIS ‘Wavering Radiant’ 2LP / CD - update

The new Isis album Wavering Radiant will see following releasedates:
The 2LP will be released April 21 in an edition of 3000 copies, in a gatefold cover and pressed on 180 gram vinyl in following colors.

  • 100 transparent blue
  • 400 solid dark blue
  • 1000 solid yellow
  • 1500 black

The CD version will be released May 5.

Pre-orders will start April 1st, there will be 2 exclusive t-shirt designs available for pre-orders only, and each order will get a free poster! Watch this space for designs and further news.

Ελπίζω να προλάβω το transparent blue, να δούμε τι εκδόσεις θα βγάλει και η Hydra Head.

Ενα ραπιντ λινκ πλιζ αν εχει καποιος!Θενκς

Οτι εχω ακουσει μεχρι στιγμης εχει ενδιαφερον και απ’οτι φαινεται ο δισκος ειναι ανωτερος του In the Absence.Ειδικα το Ghost Key εχει φοβερες κιθαρες(ψυχεδελε εντελως).

Μετά απο άνιση εσωτερική μάχη το άκουσα και μάλιστα πολλές φορές και νομίζω οτι χρειάζομαι πάρα πολλές ακόμα. Πάντως το Threshold of transformation με σκοτώνει κάθε φορά.

Οσο για το In the Absence… το θεωρώ ένα καταπληκτικό άλμπουμ που ακολούθησε δυο αριστουργήματα

Τώρα μένει να μάθω σε τι μου το χουν παραγείλει ήδη.

Ριπ πολλά δε θέλεις ρε μάγκα?:stuck_out_tongue:

Δεν είναι δύσκολο αρκεί να πετύχεις την ώρα που θα ανοίξουν τα preorders, αλλιώς ebay στη διπλάσια τιμή :stuck_out_tongue:

EP-singleακια-DVD-vinyl
ξαναμετρα
+++++++++++++++++
profit ???

Μου εχει αφησει θετικοτατες εντυπωσεις ως τωρα!Απο την τριτη ακροαση κιολας, νομιζω πως θα συμφωνησω με αυτους που το θεωρουν ανωτερο του προηγουμενου.
Μου αρεσει, επισης, πως σε πολλα σημεια δεν καταλαβαινω οτι ακουω isis με την εννοια οτι δεν ειναι ο συνηθησμενος τους ηχος.Ελπιζω να γινομαι κατανοητος.

PS Το ακουω τωρα και σε συνδυασμο με τη βροχη εχει δεσει τελεια!

μονο τα σπουργιτια μας απεμειναν μου φαινεται.

Kαι ποιος σου ειπε οτι τ’αγοραζουμε ολα αυτα :wink:
Τωρα ριχνω πρωτη ακροαση.Καλα παει.

μεγάλη βαρεμάρα δυστυχώς ο δίσκος… μετά από μια μετριότητα, έρχεται άλλη μία.

πες τα ρε φιλε

αρχιζουμε αργα,κορυφωνουμε,ουρλιαζουμε,κανουμε αργο σπασιμο με αρμονια και παλι απο την αρχη.

μου φαινεται οτι τα παιδια αρχιζουν και ξεμενουν απο εμπνευση.δυστυχως…

Ας μην βγάζουμε τέτοια συμπεράσματα από τόσο νωρίς. Ακόμα δεν έχω κάνει ολοκληρωμένη ακρόαση αλλά απ’ότι έχω ακούσει μου κινεί πολύ το ενδιαφέρον.

βασικα κατεβαστε αυτα εδω τα 2

και μετα αμα ακουσετε isis να μου κοψετε την μυτη

http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?p=592446#post592446