Jacob's ladder

Εδώ μιλάμε για την τεραστιότητα. Δείτε όλοι, όσοι το έχετε δει μπείτε και γράψτε πόσο υπέροχη είναι.

Α πάρτε και ίνφο μη με βρίζετε.

ontos einai polh kalh tainia…

Απλά TAINIAΡΑ…O Tim Robbins δίνει ρέστα και η πλοκή της ταινίας είναι τόσο μυστηριώδης και πολύπλοκη που συνεχώς το μυαλό ψάχνει να βρει τι γίνεται…Απλά οσοι/ες δεν την έχετε δει ξέρετε τι πρέπει να κάνετε…:wink: :smiley:

Υ.Γ Το Silent Hill (το παιχνίδι,όχι η ταινία)έχει επηρρεαστεί πάρα πολύ από την συγκεκριμένη ταινία…

Ταινιάρα και o Tim Robins ΘΕΟΣ, είναι και από τις αγαπημένες μου ταινίες.8)

Όσο για το αν το Silent Hill (the game) να επηρεάστηκε από το Jacob’s ladder δεν είμαι τόσο σίγουρος. Αλλά μην το αναλύσουμε πολύ αυτό γιατί σε εκείνο το σημείο που μοιάζουν ίσως να αποτελέσει μεγάλο spoiler. :wink:

Να προσθέσω πως όσοι δεν το χετε δει και περάσετε από δαύτο το τόπικ, νοικιάστε το ΓΙ ΑΠΟΦΣΕ.

Ρε sorry που θα σας την σπάσω, αλλά είναι από τις χειρότερες ταινίες που έχω δει, εκτός αν είμαι τόσο χαζός και δεν κατάλαβα τίποτα…

Ok, μάλλον το δεύτερο ισχύει

Ποστάρεις τι δε γκατάλαβες και είμαστε εδώ να απαντήσουμε σε κάθε απορία. Πλέον με τσι ζέστες 24/7.

Έντιτ: Άμα συνεχίσεις να επιμένεις ότι είναι σκατά, σου χαρίζω ρόπαλο. Στο κέντρο του κρανίου.

Το έχω σε dvd και το είδα πέρσι και δεν κατάλαβα τίποτα. Θα το ξαναδώ κάποια στιγμή και θα σου πω. Ίσως φταίει ότι το είδα με μια παρέα που μου αποσπούσε την προσοχή :naughty: Anyway, αυτά τα μπρος-πίσω με είχαν μπερδέψει, κάτι τέρατα-φίδια σε κλάμπ θυμάμαι…
Όταν θα έχω κουράγιο θα το δω με προσοχή

Δες το σήμερα. Το μπρος πίσω είναι το παρόν και το Βιετνάμ. Δηλαδή όταν έβλεπες ένστολους δε μπορούσες να καταλάβεις αν είναι στο τώρα ή στο Βιετνάμ;

Ρε πουστη μου τα σποϊλερ δεν ειναι για να βαζουμε γλωσιτσες μεσα!

Ποιο σπόιλερ ρε αυτό γράφει από πίσω στο ντιβιντί ξέρωγω.

πες τα.

καλή ταινία,δεν τρελάθηκα όμως,να με συμπαθάς.
με συμπαθάς?

Ναι, όλα κουλ. Ανέβηκες επίπεδα με μπλακ μπουκς ούτως ή άλλως. Μιαμ.

ΚΟΡΥΦΗ!!!
ΤΑΙΝΙΑ ΣΤΑΘΜΟΣ!!!

Είναι στη 10άδα. Σαφώς και το Silent Hill έχει επηρεαστεί από αυτήν.

Αυτό δεν είναι τραγούδι των Rush?

Ταινιάρα.

Την είχα δει με τη γκόμενα μου και με έβριζε, “τι πας και νοικιάζεις”.

Γυναίκες.

Είναι τραγούδι των Rush! Λέτε να άκουγαν και Rush οι δημιουργοί της ταινίας? Πολύ πιθανό για να βγάλαν τέτοιο αριστούργημα!

Το χω λιώσει το Permanent Waves απλά πήγα με το ύφος μου να το παίξω εξυπνάκιας :stuck_out_tongue:

Πολυ ωραια ταινια!Πολυ σκοτεινη ατμοσφαιρα και θυμιζει τον πολυαγαπημενο μου Stephen King…8) 8)