Jag Panzer - The Deviant Chord

Όπως τα λες, ο δίσκος είναι τόσο όσο…δεν σε αφήνει μαλάκα, αλλά τον ακούς γιατί είναι Jag Panzer και είναι ποιοτικότατο heavy metal. Απλά (και) αυτή τη φορά δεν τοπάρει όπως κάνανε μέχρι και το Mechanized. Αυτό για το τελευταίο τραγούδι το ανέφερα και στον Μαρκ και είπε πως ήταν ιδέα του ντράμερ να το βάλουν νωρίς στον δίσκο παρότι εκείνος το προόριζε για τελευταίο. Σε καμία περίπτωση δεν είναι μέτριος δίσκος πάντως

Άμα πρότεινε τέτοια παπάρα ο ντράμερ, να τον αλλάξουν…:stuck_out_tongue:

Χωρίς προφανώς να είναι κάτι τρομερό στη δισκογραφία τους, μου έφτιαξε το βράδυ. Χεβι μέταλ όπως το αγαπήσαμε. Αν έλλειπαν και κανα 2 από το τέλος θα μιλούσαμε για ένα πολύ καλό άλμπουμ.

παρομοίως. Μόνο respect κάθε φορά που τραγουδάει ο χαρούλης :stuck_out_tongue:

1 Like

Ακρόαση με την ακρόαση, κερδίζει πόντους…

Και να πούμε και κάτι και για τις κιθάρες, ε;;;;

Υγ. Από τους Threshold (πιάνω φτυάρι οσονούπω) περίμενα το τοπ του Σεπτεμβρη και το βρίσκω από εδώ που ήμουν αρνητικός…

Μια ακρόαση το έκανα ένα βράδυ πρόσφατα που ήμουν άρρωστος και η φωνή του ήταν σαν φάρμακο η γαμημένη, οι κιθάρες σε επόμενη ακρόαση, χεχε.

Threshold ούτε εμένα με κέρδισε με τις πρώτες 1-2-3 ακροάσεις, μετά όμως…μόνο καρδούλες :slight_smile:

Το ομώνυμο δεν είναι κομματάρα??

Το ακούω εδω και 2 μέρες. Έγινε η αφορμή για ν ασχοληθώ με την δισκογραφία τους μιας και δεν ήμουν πότε φαν

3 Likes

Καλό ταξίδι!! :wink:

3 Likes

Ξέκωλε :stuck_out_tongue: Θα ακούσεις ample destruction, 4th judgement, mechanized πρώτη φορά δλδ? ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΓΩΩΩΩΩΩ

5 Likes

Thane to the Throne και Casting the stones εμένα με τσιτώνουν πιο πολύ από το Mechanized, ειδικά το πρώτο και το Age of Mastery επίσης! Δισκογραφιάρα. Μπαντάρα, εγγύηση και σε τι χρόνια για το χέβυ μέταλ, όαση.

Δεν έχω ακούσει ακόμα το δίσκο δυστυχώς. Θα γίνει φυσικά.

1 Like

Μην κάνεις το λάθος να ακούσεις το Dissident Alliance ωστόσο… κατά τα άλλα ούτε εγώ το έχω ακούσει το καινούριο αλλά μάλλον πρέπει από ότι βλέπω

Θα ξεκινήσω από την αρχή να δω και εξέλιξη κτλ. Από 5-6 τραγούδια που άκουσα απο διάφορους δίσκους τους λίιιιιγο με ξινίζουν οι over the top ερμηνείες του τραγουδιστή τους

Όχι ρε φιλε…
Αυτό το over the top ειναι η διαφορά από τους κοινούς θνητούς.
Τεσπα, γούστα είναι αυτά…

4 Likes

εν αρχή είν το ample. μετα fourth και age (που παίζουν και μερικά απο εποχές των 2 που δεν “βγηκαν” κανονικά) και μετά κατ επιλογή. Το Thane, ειναι επισης καλό και ιδιαίτερο.

1 Like

Φιλε PrimalRager κ εδω με την σειρα που τοποθετησες τα τρια τοπ πανζερ κ στο τοπικ περι χεβυ κ επικ εχεις γραψει, κ με βρισκεις απολυτως συμφωνο. Ευγε :smiley:

Οπως λεει και ο PrimalRager666 εν αρχη ην το αξεπεραστο Ample Destruction, μετα προσωπικα θα εβαζα The Fourth Judgement και στην συνεχεια Thane To The Throne και The Age Of Mastery. Αξιζει να ακουσεις οπωσδηποτε και το Chain Of Command που ηχογραφηθηκε κανονικα το 1987 αλλα κυκλοφορησε επισημα το 2004 με τον επισης εκπληκτικο Bob Parduba στα φωνητικα. Πολλα απο τα τραγουδια του δισκου μπηκαν σε αλμπουμ με τον Tyrant αλλα γουσταρω τρελα τις εκδοσεις των κομματιων σε αυτο τον δισκο. Αν και ειναι σαφως καλυτερος τραγουδιστης ο Tyrant πολλα κομματια π.χ. το Shadow Thief, το Chain Of Command τα προτιμω απο εδω.

1 Like

Και ο Parduba ωραίος, αν και ο Χαρούλης είναι “αλλιώς”, αλλά εξίσου τίμια επιλογή και ο Bob.

1 Like

Ενταξει Tyrant δεν ειναι αλλα τιμιοτατος και δισκαρα το Chain Of Command.


2 σε 1 …

1 Like