Jag Panzer

Λοιπον, τι δισκο μου προτεινετε απο το εν λογω συγκροτημα?

Chain Of Command

Ample Destruction πανω απ’ολα !

Καλα, δεν υπηρχε ως τωρα topic για τους[SIZE=“2”] θεους[/SIZE] ??! :-k

Θα έλεγα όλα εκτός του Dissidant alliance με πιο απαραίτητο το Ample destruction.

Ο δεύτερος δίσκος [δε θυμάμαι όνομα:S] δε μου άρεσε πάντως… Κρίμα μετά από τέτοιο ντεμπούτο.

ε δε βγήκε και ακριβώς μετά… πέρασα μια δεκαετιούλα :smiley:

να ακούσεις το κλασσικό ample destruction βεβαίως βεβαίως, μετά το mechanized warfare και μετά το chain of command (είναι περίεργη ιστορία αυτό αλλά άκουσέ το όπως κι αν το βρεις)

Λοιπόν κατά τη δική μου άποψη ξεκινάς με το απίστευτο Thane To The Throne (ξέρεις για Μακμπέθ και τέτοια όμορφα πράματα)

Συνεχίζεις με το ωμό δυναμίτη ονόματι Ample Destruction

Έπειτα την υπόλοιπη δισκογραφία τους ως φανμπόυς :Ρ

Aρειανε μην το σκέφτεσαι καν, Ample Destruction! Η κορωνίδα του αμερικάνικου heavy metal.

δεν είναι η κορωνίδα, η σαρωνίδα είναι γιατί τα σαρώνει όλα :!:

:cold:

Και σαν το βρεις βαλε κι ενα harder than steel τερμα τα γκαζια!:bounce:

Eιλικρινά πρέπει κάποια στιγμή να σταματήσουν οι επαναλήψεις του Κωνσταντίνου & Ελένης.
Τα χαζά λογοπαίγνια θα μπουν στη συνείδηση του Έλληνα σε λίγο καιρό :!:

XAXA

:expressionless:

Πάρτα όλα εκτός του Dissident Alliance.

Και μην ξεχνάμε ότι φέτος μάλλον βγάζουν καινούργια δουλειά.

Ευχαριστω πολυ παιδια! Θα ακουσω και θα σας πω την γνωμη μου αν και απο τα λεγομενα σας, φανταζομαι πως ειναι πολυ καλο συγκροτημα!!

Υ.Σ. Τωρα που γραφω, εχω πληροφορικη στο σχολειο!:lol::stuck_out_tongue:

Γενικα παντως, εχε κατα νου οτι η 80’ς φαση εχει πολλες διαφορες με τα μετεπειτα.

Μπορει τo Ample Destruction να ειναι το καλυτερο album τους, αλλα ο τοτε ηχος ηταν ακατεγαστος, ωμος, χυμα και τσουβαλατος.

Προσωπικα θα προτεινα να ξεκινησεις με το Mechanized Warfare, ετσι για πρωτη γευση.

Αυτο το Scarlet Letter με ειχε στοιχειωσει λεμε.

Mια ερωτηση…το ample destruction υπαρχει σε original μορφη η ειναι ολα bootlegs?Προσωπικα δεν το εχω αυθεντικο απλα ρωταω.
Γκρουπαρα btw.

Το Ample Destruction όπως γράφει εδώ :

http://www.jagpanzer.com/html/decade.html

δεν το έχουν κυκλοφορήσει επισήμως ξανά μετά το 1984.
Bootlegs υπάρχουν πολλά βέβαια! Εγώ έχω μία έκδοση με 18 τραγούδια και στίχους για όλα τα τραγούδια και είναι γαμάουα! Έχω και το “Decade…”. Η έκδοση του “Licensed…” είναι από τους λόγους που αγόρασα τη συλλογή αυτή.

Νομίζω ότι το αυθεντικό υπάρχει μονο σε βινύλιο. :-k

Εγώ έχω μάλλον την ίδια έκδοση μ’ αυτή που λέει ο Epitaph, δε με χαλάει καθόλου. Και ο ήχος τούμπανο και τα εξώφυλλα και των 2 (“Ample…”+“Tyrants” EP) αυθεντικά και οι στίχοι τυπωμένοι μέσα και απ’ όλα. Τι άλλο να ζητήσει κανεις! :slight_smile:

Τα πάντα εκτός από το Dissident Alliance.
Οι JP είναι ένα από τα καλύτερα γκρουπς έβερ. Ample Destruction. Ένας από τους κορυφαίους δίσκους, όχι απλά του αμερικάνικου μέταλ, αλλά ολόκληρου του χέβι. Τόση δύναμη, οργή και ορμή σπανίζει σε μία και μόνο κυκλοφορία.

Το Ample Destruction δεν επανεκδοθηκε ποτε, επειδη ο μαστοΤαφόλας ζηταγε πολλα γκαφρά. Γι’ αυτο τον λογο καθησαν και τα επανηχογραφησαν σε αυτη τη συλλογη, η οποια δυστυχως αδυνατει να βγαλει τη μαγεια του original.