Jag Panzer

Δε διαφωνώ, αλλά αυτό ακριβώς γράφει στο εξώφυλλο, και μάλιστα με μεγάλα-μεγάλα γράμματα. Σπάσιμο, έτσι; :stuck_out_tongue:

Καθαρή κοροϊδία…

…Mε μια μικρη δοση υπερβολης ισως:p? Περα απο την πλακα, δισκαρα. Το αλλο που εχει μεσα το Shadow Thief πως λεγεται? Το ειχα ακουσει παλια και μου αρεσε πολυ, το Chain Of Command ειναι?

Ναι κι είναι το δεύτερο καλύτερο album τους έβερ.

Και μη μου λες ότι υπερβάλλω, για το Ample Destruction δε σηκώνω κουβέντα: είναι ο καλύτερος δίσκος κλασσικού χέβυ μέταλ που έβγαλε ποτέ η αμερικάνικη ήπειρος. Τέλλλλλος.

Titan Force φίλος.

η καλύτερη εκτέλεση του shadow thief είναι βέβαια αυτή στο 4th judgement ε.

http://hardrockhaven.net/online/2011/exclusive-world-premiere-of-new-jag-panzer-song-union/

Κομμάτι από το επερχόμενο…

πάμε μωρή γκρουπάρα

το μόνο που με χάλασε κάπως ειναι οι αμέτρητες φορές που λέει το In union…
κατά τα άλλα… νέος δίσκος [B]Jag Panzer[/B]:bounce:

μου λείψανε!

Πολυ καλο το πρωτο δειγμα και θυμηθηκα οτι εχω αρκετα που δεν εχω ακουσει ακομα απο αυτους…

Πωω, μεγάλο κομμάτι.

ΠΑΜΕ ΜΩΡΗ ΓΚΡΟΥΠΑΡΑ!

Οντως κομματαρα ! Και η φωνη παραμενει ΚΟΡΥΦΑΙΑ οσα χρονια κι αν περασουν !!! :bow:

Καλο το κομματι!!

Οι Jag Panzer ειναι respect απο τις ελαχιστες μπαντες power/true (o,τι ειναι τελος παντων) που γουσταρω :wink:

Παω να ξαναβαλω Ample Destruction

[B]ΔΙΣΚΑΡΑ[/B] ατελειωτη…:respect:


Ο δισκος που επαναφερε τους Jag Panzer στο Heavy Metal προσκηνιο.Εισαγωγη με τα βιολια του Todd Ehle και ψιθυριστη φωνη.Δεν ξερεις τι σε περιμενει …Black,σε Mid tempo ταχυτητες και τον Τυραννο να φτυνει λεξεις,να μαυριζει την ψυχολογια σου.Και παρε και μια σολια να νιωσεις Ατσαλι.Ολα τα κομματια ενα και ενα.to Call of the Wild που θυμιζει ο τροπος που τραγουδα Titan Force,το Despair με το ανατολιτικο ριφ και τις ωραιεςφωνητικες μελωδιες στο ρεφραιν,το Future Shock και το Recompense που καλπαζουν ενω εμπεριεχουν μεγαλη ποικιλια φωνητικων ικανοτητων,τα Ready to Strike και Tyranny που ειναι διαμαντια του Αμερικανικου power που χαρακτηριζονται απο λυρικες κιθαρες,το ‘‘διαφορετικο’’ Sonet Of Sorrow και το Judgement Day με βιολια και τα φωνητικα της Karen Kennedy σε αργους ρυθμους αλλα με ενα ξεσπασμα.Ξεχωριστη μνεια πρεπει να γινει στο SHADOW THIEF που ερχεται απο το παρελθον τους(1985).Τα εχει ολα και συμφερει.Διακρινεται και αποδεικνυεται η ποιοτητα της συκεκριμενης ομαδας.Με καθαροτερο ηχο,τα φωνητικα σε διαλυουν,οι κιθαρες σε ραβουν και σε σχιζουν,το μπασο και τα ντραμς οδηγουν το παλμο της καρδια σου.Στον χαμο στη μεση του τραγουδιου,μου εχονται στο μυαλο οι Annihilator.Ιδεα μου λογω πολυπλοκοτητας μαλλον.
Ολες οι συνθεσεις ειναι του Τυραννου μαζι με του Briody ο οποιος δημιουργησε και το εξωφυλλο(μαλλον ανακαλυχε την τεχνολογια,γκουχου γκουχου).Παραγωγη-εγγυηση,διαυγης ηχος χαρη στα Morrisoynd Studios.
***Black,Recompense,Tyranny,Shadow Thief (καλυτερα κομματια)

Δεν μπορώ άλλο, θέλω να τους ξαναεκθειάσω όσο δε πάει, και το Mechanized Warfare και τον Tyrant και όλο τους το σοί μέσα γαμώ, δεν γίνεται δεν είναι δυνατόν να υπάρχει τέτοια συνθετική αρμονία, τέτοια φωνητική τελειότητα, ακούστε ρε όλοι ΤΩΡΑ ξανά το τόσο απλοικό [B]Unworthy[/B] γιατί έτσι, για τα υπόλοιπα κομμάτια βάλτε το CD/LP/Mp3 και προσκυνήστε μπροστά από τα ηχεία σας. Δεν γίνεται λέμε…θα κλάψω8O

μάτια μου εσύ!

ξέθασπα τζακ μετά από καιρό, υπερτέλεια υπερμπαντάρα μέχρι το μέκαναϊζντ. το καλύτερο μελωδικό μέταλλο έβερ και η πιο [COLOR=“Magenta”]σέξι [/COLOR] φωνή έβερ. three voices of fate και κλαίω ήδη.

μπορει καποιος μοντ να προσθεσει ενα πολλ για καλυτερο δισκο? κριμα να φτιαχνουμε καινουργια θρεντς για το τιποτα

ε δε θα υπάρχει και μεγάλος ανταγωνισμός για τη πρώτη θέση :stuck_out_tongue: