James Blunt

η φωνη του μου τη σπαει απιστευτα.σαν καρακαξα με φαρυγγιτιδα ακουγεται.ακομα και η γιαγια μου τραγουδαει καλυτερα απο αυτον

μονο που ειδα το ονομα του :sleep: :sleep: :sleep:

απαράδεκτη φωνή.πιο βαρετός κι από τους tool.

αυτο τωρα τι το ηθελες?

Nταξει κορυφαίες δηλώσεις! Ανέβηκε στην εκτιμηση μου.
Γενικά δεν πρόκειται για κάτι το σπουδαίο, αλλα ούτε και το τραγικό ή γελοίο. Τη δουλειά του κάνει και την κάνει αρκετά καλά θα έλεγα. Απλά κάνει παρα πολύ κακό στους καλλιτεχνες η συνεχής και ακατάπαυστη μετάδοση ενός κομματιου και σπάει τα νεύρα των ακροατών κάνοντας αντιπαθές ένα πολλες φορές ωραίο τραγούδι, όπως ήταν το You’re beautiful, το Tonight των Reammon και άλλες τέτοιες περιπτώσεις…

Ακουστε τουλαχιστον το Back to Bedlam και μετα πειτε την γνωμη σας , 100% κανενας απο αυτους που τον 8αβουν δεν εχει ακουσει πανω απο 3-4 τραγουδια του.Και το All Lost Souls καλο ειναι btw.
Υ.Γ. Δικες του εμπειριες οι στιχοι του.

Πέρα από τα 4 πανομοιότυπα ψιλο-συμπαθητικά τραγούδια που ακούγονται στο ράδιο, θες να πεις ότι αλλάζει στυλ ο δίσκος? Ή ότι πχ, υπάρχουν πολύ καλύτερα τραγούδια απ’ αυτά τα 4 ? :-k

Δεν μου αρέσει.βασικά τον βαριέμαι

Εγώ όποτε τον ακούω όχι μόνο για ερωτικός τραγουδιστής όπως τον περνάνε μου κάνει, αλλά χωρίς πλάκα (και αυτό επιβεβαιωμένο) ξενερώνω με πιάνει μια αναγούλα και μου πέφτει.

Κοιτα στυλ να αλλα3ει με τπτ αλλα ολα τα τραγουδια ειναι παρα πολυ καλα …

O Blunt εχει περιπου το ιδιο υφος σε ολα τα τραγουδια του. Εννοω οτι ενω εχει ερωτικες μπαλαντες εχει και τραγουδια για τον πολεμο… Μουσικα ειναι στο ιδιο στυλ τα κομματια του και στο δευτερο του αλμπουμ δηλαδη αυτο καταλαβα. Εχει παγιωθει το υφος του πλεον νομιζω… Ακουστικη ροκ. Και ναι υπαρχουν και πολυ καλυτερα κομματια ανεξαρτητα απο αυτα που ακουγονται οπως π.χ. So Long Jmmy, Out Of My Mind, Tears and Rain, I Can’t Hear The Music, One of the Brightest Stars… Ειναι απο τους σημαντικοτερους συγχρονους καλλιτεχνες απο καλλιτεχνικης και δημιουργικης πλευρας για μενα.

:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Ελα μωρε αφου ειναι πολυ καλος … Και ειδικα σε μια εποχη που εχει υποθει οτι εχει χαθει πλεον ο ρομαντισμος γραφει τις καλυτερες μπαλαντες των τελευταιων χρονων…:roll: Ναι καταλαβαινω οτι σε μερικους δεν αρεσει και βεβαια αλλωστε δεν γινεται. Παντα υπαρχουν και θετκα και αρνητικα σχολια αλλα οκ πιστευω οτι πλεον εχει αναγνωριστει η αξια του αλλωστε…

Ααααααααααα και σκηνικο που δεν 3ερουν πολλοι , επιασαν τα media τον James στο κοτερο του με 12 μοντελα :stuck_out_tongue: ετσι ρε εργαλειο … 8)