James Cameron

Μεγάλη αγάπη όντως οι 2 εξολοθρευτές… Γυρίστηκε κ πολύ αργότερα ένα τρίτο μέρος αρκετά ανεπιτυχές κ ρηχό. Αλλά τα 2 πρώτα ήταν επικές ταινιάρες! :wink:

Καλά το 3 είχε καταφέρει να με κάνει να βαρεθώ ενώ το έβλεπα βράδυ σε καψιμί σχεδόν άδειας μονάδας και έχοντας να δω το σπίτι μου 2 μήνες. Το 2 είναι γαμάτο εννοείται, αλλά η τρουίλα είναι το 1.

Μ’άρεσαν εξίσου το 1 και το 2. Το 3 καλύτερα να μην είχε γυριστεί (τουλάχιστον με τον τρόπο που έγινε).

Τον λατρεύω τον Τζειμς Κάμερον. Απλά τον λατρεύω.

Περιμένω τα επόμενα project του πως και πως.

Θεωρώ οτι είναι ο κορυφαίος σκηνοθέτης που έβγαλε το Hollywood τα τελευταία 30 χρόνια.

Η δημιουργία της μυθολογίαςε των Εξολοθρευτών, νομίζω οτι είναι αδύνατο να την κάνει “ανθρωπινος” εγκέφαλος.

Ο τύπος έχει χρησιμοποιήσει την τεχνολογία στο έπακρο. Μεγάλο μυαλό. Μόνο και μόνο που έκανε τους Εξολοθρευτές, δημιούργησε μια ολόκληρη νέα γενιά φανς για το science fiction.

Πάντως το Avatar ήταν εντελώς “αλλού”. Πολύ εντυπωσιακό, περιμένω περισσότερα στο μέλλον.

Χ1000:wink: :slight_smile: :!:

αν ο κιουμπρικ ειχε βγαλει τον εξολοθρεφτη καποιοι εδω μεσα θα γραφανε οτι ειναι η καλυτερη ταινια του συμπαντος…

αφου το βγαλε ο καμερον ειναι μαλακια…

Δεν σε καταλαβαίνω. Έχοντας υπ όψιν την φιλμογραφία του Κιούμπρικ, φτάνεις εύκολα στο συμπέρασμα, ότι δεν θα σκηνοθετούσε ποτέ ταινία σαν τον Εξολοθρευτή.
Αυτό δεν σημαίνει από την άλλη, ότι ο Εξολοθρευτής δεν είναι ταινιάρα ολκής.

Ρε παλικάρια, πραγματικά ο άνθρωπος είναι απίστευτος !

Επειδη την ξαναείδα την ταινία χθες, ο τύπος ειναι ο πιο ευφυης σκηνοθετης των τελευταιων 30 ετων.

Κοιταχτε, κοιταχτε γ…ω το κέρατο μου τι εχει φτιαξει ρε ο ανθρωπος :

Κοιτάχτε τι [SIZE=“6”]ΜΟΥ…ΡΟ[/SIZE] εχει φτιαξει…!!!

Ψηλή, καυτή, με τελειες αναλογιες, απαλο δερμα γαλατένιο, πεταχτά αυτάκια, αισθησιακά χείλη, γαλάζια μάτια, πλαδαρές μπουτάρες…

οσο και να κοιταζω τη συγκεκριμενη φωτο δε μπορω να πιστεψω οτι αυτο το πραγμα ειναι CGΙ που να με παρει ο διαολος. Δε γινεται !

Φοβερη ψηφιακη δουλεια απο την ομαδα του Καμερον. Μακαρι να ειναι ετσι και καλυτερα τα επομενα δυο σικουελ.

χ0α0χα
αυτο πως το ξερεις??

κανε post στο Top Models ( Next and Previous) :stuck_out_tongue:

Για πες μας, η γάτα σου έχει κρυφτεί πίσω από το ψυγείο και δε βγαίνει με τίποτα? :stuck_out_tongue:

Πέρα από την πλάκα, ο Cameron για μένα είναι από τους πιο συμπαθείς σκηνοθέτες θεάματος. Ό,τι πρέπει για blockbusters δλδ…

Από την φιλμογραφία του το μόνο που με απογοήτευσε ήτανε το Avatar κι αυτό από θέμα κυρίως σεναρίου.

Το Aliens όμως το θεωρώ ίσως το καλύτερο του franchise.

νταξει στο αβαταρ κοιμιηθηκα μες στο σινεμα… απ τις πιο φολες ταινιες που χω δει στο σινεμα… γενικα τον θεωρω υπερτιμημενο σκηνοθετη (ιμχο), μαιτρ των μπλοκμπαστερ σε καινοτομια αλλος με τα λεφτα που ειχε βαλει στο γυρισμα ενος τετοιου 3δ θα ειχε κανει υπερπαπαδες αλλα βαριεμαι να ξαναγραψω τη γνωμη μου για το αβαταρ την εχω ξαναγραψει. οσο για αλλες ταινιες του ειχα δει τον τιτανικο βεβαια πολυ πιο παλια και το θεωρω τερμα αδικαιολογητο τον ντορο που χε γινει γι αυτη την ταινια μιας και σηνοθετικα δεν ειναι και η καλυτερη ταινια στον κοσμο, το σεναριο μετριο, ο ντι καπριο πηδηξε το ρολο του.τα αλλα του δεν τα χω δει για να εκφερω αποψη.
ναι οπως καταλαβατε δεν μ αρεσει ο καμερον :stuck_out_tongue:

Εντιτ
ψεμα εχω δει και τους 2 εξολοθρευτες και το τρου λαις αλλα δεν μ αρεσε κανενα απο αυτα…