James - τι γνωμη έχετε

Πολυ καλό συγκρότημα με τραγούδια που σου ανεβάζουν τη διάθεση. Προσωπικό αγαπημένο το Waltzing Along…

Συφωνώ με Κρισπ, ιδανικοί για ένα χαλαρωτικό μεσημεράκι καλοκαιριού… Όμορφα κομματάκια, ξεκούραστα. getting away with it, seniorita, say something, sometimes, waltzing alone, laid κτλ κτλ

Οι James επέστρεψαν δισκογραφικά μετά απο 7 χρόνια με ένα πάρα πολύ καλό άλμπουμ το οποίο μετά από τις πρώτες δυό τρεις ακροάσεις μου αρέσει όλο και περισσότερο. Έιναι ίσως απο τα πιο πιο πλήρη άλμπουμ του γκρούπ σχετικά με την ποιότητα όλων των κομματιών του, ώστε να ακούγεται ευχάριστα ολόκληρο. Δεν ξέρω αν κάποιο τραγούδι θα εξελιχθεί σε σούπερ επιτυχία όπως εκείνες του παρελθόντος, υπάρχουν πάντως κάποια που θα μπορόυσαν να ξεχωρίσουν όπως το whteboy, το ομώνυμο και άλλα, σημάσία έχει για μένα ότι το συγκρότημα είναι ακόμα εδώ και μας δίνει ένα ακόμα αξιόλογο άλμπουμ του.

Συνεχίζεται λοιπόν η σειρά των κατα την προσωπική μου και μόνο άποψη των πολύ καλών και αξιοπρεπών κυκλοφοριών από τα πιο σημαντικα γκρούπ των 90’ς μετά απο χρόνια απουσίας ή σειρά μέτριων άλμπουμ. Μετά τους Smashing Pumpkins και τους Radiohead περισυ, φέτος ήταν η σειρά των REM, των Portishead, και εσχάτως των James και αυτό μόνο καλό είναι για εμάς…

Cool…εχω την εντυπωση πως περισυ ο Booth ειχε πει 2 τραγουδια απο τον νεο δισκο…

Είχε πεί 3 καινουρια τότε τραγούδια. Τα Chameleon και Who are you που είχαν συμπεριληφθεί στο περσινό singles collection, και το Upside downside που υπάρχει στο νέο αλμπουμ ως Upside.
Κριμα που θα τους χάσω φέτος…

[SIZE=“4”]ΑΗΔΙΑ !!![/SIZE]
Καλά το είχαν διαλύσει. Ακόμα και αυτά τα διαμαντάκια που υπάρχουν σε αρκετούς δίσκους τους (κυρίως στο laid) δεν μπορώ να τα ακούσω πλέον! Και εκείνο το “Greece ROCKS” πέρυσι … μπλιάχ!!!

Τους γουστάρω πολύ. Τους έχω συνδέσει με διάφορες φάσεις της ζωής μου και γι’ αυτό τους εκτιμώ πάρα πολύ αλλά γενικότερα όπως ειπώθηκε είναι ένα γκρουπάκι με ολίγον επαναλαμβανόμενο ήχο.
Το Pleased To Meet You είναι τρελή δισκάρα και το ομώνυμο κομμάτι είναι ένα από τα πιο αγαπημένα μου έβερ.

Από το καινούριο τους άλμπουμ, Hey Ma, εκτός από το Bubbles, κανένα άλλο κομμάτι δεν μου έκανε ιδιαίτερη αίσθηση…

το καινουριο τους δεν το εχω ακουσει αλλα σιγουρα κανανε καλη δουλεια.το περσινο live τους ηταν απλα ΑΠΙΘΑΝΟ.δεν νομιζω να ειμαι στο φετινο αλλα οσοι πατε και τους δειτε για πρωτη φορα ειναι σιγουρο οτι θα περασετε τελεια

Πέρα από τα κλασικά τους που αναφέρατε δε με ενθουσιάζουν τόσο…αλλά και πάλι εντάξει,ένα best of τους έχω οπότε δεν μπορώ να κρίνω!το senorita 'ομως είναι σταθερή αξία!!:smiley:

το οποιο δεν παιξανε στο λαιβ γαμω…φετος θα ελπιζουμε παλι…

Φέτος ειδικά αποκλείεται, μην σου πω και το Getting away with it…