Jarboe (!) / P. Emerson Williams 07/12/2013 six dogs Αθηνα

Και ομως, θα πραγματοποιηθει η συναυλια απο την CTS productions! https://www.facebook.com/events/488661307889555/
Τα λεμε εκει Θεων θελοντος, θα ειμαι με το αντισκηνο απεξω φοροντας την Καλυτερη Μπλουζα!
Δεκα χιλιαδες μπραβο σε ολους τους υπευθυνους που προκειται να πραγματοποιηθει μια απο τις συμπαντικοτερες συναυλιες σε Αθηνα και Θεσσαλονικη!

Για Θεσ/νίκη που το λέει?

Σωστος, ξεχασα να βαλω τις πληροφοριες και απο το email.
Εδω ειναι λοιπον:

[B]JARBOE[/B]

[LEFT][FONT=Helvetica Neue][B]experimental/acoustic/performance[/B] - usa[/FONT][/LEFT]
[LEFT][FONT=Helvetica Neue]7 Δεκεμβρίου - Αθήνα @ six d.o.g.s - [I]fb event[/I]
8 Δεκεμβρίου - Θεσσαλονίκη @ TBA[/FONT][/LEFT]
[LEFT][FONT=Helvetica Neue][B]Links:[/B] official site | facebook | tweeter[/FONT][/LEFT]
[LEFT][FONT=Helvetica Neue][I]Σε συνεργασία με You Trip Me Up και Melotron Productions[/I][/FONT][/LEFT]
[LEFT][FONT=Helvetica Neue]Η ιέρεια του σκοτεινού ήχου έρχεται στη χώρα μας! Τη γνωρίσαμε ως την εφιαλτική φωνή των [B]Swans[/B] και αργότερα μας εξέπληξε με τις δεκάδες guest συμμετοχές της σε σημαντικότατα συγκροτήματα όπως οι [B]Neurosis, Oxbow[/B] και [B]Lustmord[/B] μεταξύ πολλών άλλων. Με το προσωπικό της έργο να είναι ανεξάντλητο (17 solo κυκλοφορίες), θα έχουμε την ευκαιρία να μας παρασύρει στον σκοτεινό της κόσμο, σε συνοδεία του κιθαρίστα και πολυσχιδή καλλιτέχνη [B]P. Emerson Williams[/B].[/FONT][/LEFT]

Επειδή εγώ είμαι παντελώς άσχετος με την κυρία(την ξέρω σαν όνομα εδώ και χρόνια αλλά
δεν έχω ασχοληθεί) τι γίνεται με τα λάιβ της?Με λίγα λόγια αξίζει να πάω?

Καλη ερωτηση. Θα ελεγα πως ναι, για δυο λογους. Καταρχας ειναι επιρεασμενη αλλα και εχει επιρεασει πολλα και τεραστια ονοματα σε ενα μεγαλο φασμα της μουσικης, διχως να περιοριζεται η να αναλωνεται καπου.
Επειτα, αποδιδει εξαιρετικα ζωντανα τις συνθεσεις της. Δεν ειναι απολιθωμα που ερχεται για αρπαχτη, οπως δυστηχως πολλοι “συναδελφοι” της.

Εννοείται πως θα είμαστε μέσα! Δεν γνωρίζω τι φάσμα από την δισκογραφία της καλύπτει στις συναυλίες της, εύχομαι όμως εκείνο το βράδυ να παίξει αυτό : www.youtube.com/watch?v=MidihPt3bbA

[B]Σημεία προπώλησης εισιτηρίων 15?:[/B]
Rhythm Records (Εμ. Μπενάκη 74, Εξάρχεια)
Le Disque Noir Records (Θεμιστοκλέους 29, Αθήνα)

[B]Ηλεκτρονική προπώληση:[/B]
jarboe-ath2013.eventbrite.com
Μόνο στην ηλεκτρονική προπώληση θα βρείτε τα περιορισμένα εκπτωτικά εισιτήρια των 10? μέχρι εξαντλήσεως κι έπειτα τα κανονικά εισιτήρια των 15?. Στην είσοδο ανταλλάσσονται με κανονικά αποκόμματα εισιτηρίων.

[U]Θα θέλαμε να ενημερώσουμε τους ενδιαφερόμενους ότι θα πρέπει να εξασφαλίσετε έγκαιρα την είσοδό σας στο six dogs λόγω περιορισμένης χωρητικότητας.[/U]

[B]Η ιέρεια του σκοτεινού ήχου JARBOE έρχεται στη χώρα μας![/B]

Τη γνωρίσαμε ως την εφιαλτική φωνή των [B]Swans [/B]και αργότερα μας εξέπληξε με τις δεκάδες guest συμμετοχές της σε σημαντικότατα συγκροτήματα και καλλιτέχνες όπως οι [B]Neurosis[/B], [B]Oxbow[/B], [B]Jesu[/B], [B]Lustmord[/B], ο [B]Attila [/B][B]Csihar [/B]των [B]Mayhem [/B]και ο [B]Phil Anselmo[/B] των [B]Pantera[/B]/[B]Down [/B]μεταξύ πολλών άλλων. Με το προσωπικό της έργο να είναι ανεξάντλητο ([B]17 solo κυκλοφορίες[/B]), θα έχουμε την ευκαιρία να μας παρασύρει στον σκοτεινό της κόσμο, σε συνοδεία της δωδεκάχορδης του κιθαρίστα και πολυσχιδή καλλιτέχνη[B] P. Emerson Williams.[/B]

Τη συναυλία της Αθήνας ([B]7/12 @ six d.o.g.s[/B]) θα προλογίσουν οι [B]Mani Deum[/B] σε ένα ακουστικό σετ.

θέλει κανείς 11άρι εισιτηριάκι γιατί κάτι μου στράβωσε τελευταία στιγμή;


https://www.facebook.com/events/488661307889555/

Στα τρένα.

χαζή γυναίκα…

για κάνε μία σύνοψη, γιατί από τα σχόλια δεν έβγαλα άκρη…

Και tour με naer mataron έκανε, τότε γιατί δεν είπε κανείς τίποτα; έλεος δηλαδή

δεν το είχε πάρει το αυτί μου, ε δεν είπες κι εσύ κάτι…

ορίστε η σύνοψις http://luben.tv/nihilpop/popstream/31628/

Αντί να ασχολείστε με επαναστική γυμναστική του πληκτρολογίου πείτε γιατί τραγούδησε μόνο 35 λεπτά.

θα ήταν συγκλονισμένη από την κατακραυγή του κόσμου… :tomato:

Την είχα μυριστεί πως δε θα υπήρχε value for money στην εμφάνιση αυτή της Jarboe, γιαυτό κι επέλεξα να μην πάω. Κρατάω το εκπληκτικό Within από το Roadburn του '10, που είναι και το μόνο που θα μείνει μετά το οριστικό delete.

Τι πάει να πει δεν ήξερε ρε παιδιά; Δουλευόμαστε;

Βιαζόταν να πάει δίπλα στην Ομόνοια να μαχαιρώνει μετανάστες.

Βασικα πειτε τι εγινε για μας που δεν ηρθαμε

για τα μέχρι πριν το live εδώ μαζεμένα
http://luben.tv/nihilpop/popstream/31628/

για τα του live κάποιος που τελικά έκατσε, γιατί εγώ, όπως και αρκετός άλλος κόσμος απ’ότι είδα, δεν μπήκα μέσα ποτέ και έφυγα…