Jeff loomis vs michael ammot

Πες τα ρε σκούρτζε!
Όταν λέω γω ότι ο τύπος είναι κομπάρσος δε μ’ακούνε!
Α βτς, πόσοι θυμάστε το πέρασμά του από τους candlemass?
(έλα να βλέπω χεράκια…:p)

ευτυχως δεν περασε απο convenge

για τους carnage μιλαμε

:stuck_out_tongue:

anyway
μην τα ισοπεδωνουμε ολα

στο ad astra και στο mantra III παιζει και ριφαρες και σολαρες

loomis.Και συμφωνω με τους προλαλησαντες περι ammot…

JEFF LOOMIS με διαφορά…αψεγαδιαστη τεχνική , τέλεια σόλος, λάιβ απόδοση…όλα τέλεια… Α και παίζει και στην μπαντάρα τουσ νέβερμορ…:wink:8):wink:8):wink:8)

LOOMIS APO MENA.

Τωρα τι να λέμε…Loomis! Αν και υπάρχουν πολλοί κιθαρίστες καλύτεροι του.

Ο Amott έχει τεχνική αλλά χρειάζεται κάτι παραπάνω από αυτό. Το χειρότερο όμως είναι που κάτι βλαμμένα συγκρίνουν την τραγουδίστρια των Arch enemy με τον walker λέγοντας ότι δεν υπάρχει μεγάλη διαφορά…ΟΥΣΤ ΡΕ!!!:!:

Επίσης ακόμα ένα μείον για τον Αμοτ είναι ότι έφυγε από τους Carcass από μόνος του…[-X

λέτε ο Loomis διώξει τον Dane για να βάλει “τραγουδίστρια” τη γκόμενά του?
:lol::lol::lol:

να με συγχωρεί, αλλά με τόσο “χαζό” σπρώξιμο που έχει φάει ο Ammott μου έχει γίνει απεχθής.

Σχετικά εύκολα Loomis.

Τα στατιστικα μιλανε απο μονα τους…8)

μια και θαβατε σημερα τον αμοτ βρηκα οτι υπαρχει αυτο. και φυσικα υποστηριζω ](http://img37.imageshack.us/i/jeffloomisnevermore.gif/)[/IMG]

tough one!

εγώ είμαι old scholl ammot fan δηλαδή carcass κιέτς (καλοί και οι carnage αλλά…) αλλά και αρρωστάκι της πρώιμης nevermore περιόδου. δεν βλέπω όμως κοινό έδαφος γιά να συγκρίνω και να ρίξω και ψήφο. από τη μία έχεις το σουηδό που βγάζει μιά σεβεντίλα και τα σόλος του κόβουν σαν ξυράφι και από την άλλη έχεις μιά ριφφομηχανή-μπουλντόζα με ήχο μπετόν αρμέ. διαφορετικές σχολές κατ εμέ.

live exw akousei mono ammott me carcass gi afto ammott!!!

Πιο δύσκολο poll από όσο φαίνεται αρχικά.

Δε γουστάρω καθόλου Carcass εποχής Amott, πάει αυτό. Δε γουστάρω καθόλου Arch Enemy ανεξαρτήτως εποχής, αν εξαιρέσεις ότι έσκιζα άνετα τη γκόμενα του. Άρα, να συγκρίνω τι; Μια μπουλντόζα με μια Impala '64; Nevermore με Beggars;

1Χ κι από μένα λόγω προσωπικής φανατίλας Nevermore. Ίσως παίρνει το Χ στις καθυστερήσεις ο Μιχαλιός με το “Wonderful World” στο repeat.

Σωστό το ποστ του νέημλες αλλά και του τραμπάκουλα. Βασικά θα ψήφιζα εύκολα Λούμη, αλλά υπάρχει το εξής πρόβλημα: από ένα σημείο στην καριέρα των Νέβερμορ και μετά, είναι ορατή η ίδια πλαστικούρα στον ήχο που προσάπτω στους Arch Enemy.Οπότε προβληματίζομαι αρκετά να πω έναν απ’ τους 2.

ο Άμοτ όμως είναι ο Ιωαννίδης των πολλς. Δε θα πάρει κύπελο ποτέεεεεεε. :stuck_out_tongue:

Bσκ ο Τραμπακουλας το ειπε καλυτερα…διαφορετικες σχολες…Λουμις,αν και δεν ημουν ποτε τρελος φαν των Nevermore(εχω ενα cd αυθεντικο παντως),οντως σε καποια κομματια,παιζει το κ@λο του και γενικοτερα ειναι και ο κυριως συνθετης της μπαντας του που για αυτο που παιζουν,το παιζουν γ@μ@τα…
Μπεγκαρς γουσταρω απειρα(τι απειρα δλδ,ψυχωση ωρες ωρες)σε σχεση με Νεβερμορ(μπεγκαρς ηταν και πρωτο μου λαιβ κολας σε ροδον)…ο Αμμοτ μια χαρα ριφαρες και ατμοσφαιρες και σεβεντηλα,αλλα οπως ειπε και ο Σκρουτζ νομιζω αρχικα,εγω οταν ακουω Μπεγκαρς ακουω και αισθανομαι τον Spice αλλα και τον Wiberg παραπισω…για Arch enemy δεν μιλαω για να μην φαω κανα ρηπορτ απο κανα φανμποη,για Carcass γουσταρω απειρα Heartwork…σαν τυπα,δεν τον παω γτ ταχει κανει μανταρα με τις επιλογες του…
αλλα μιας και δεν κρινω με βαση πιο συγκροτημα μου αρεσει πιο πολυ αλλα ποιος κιθαριστας ειναι πιο γ@μηστερος,θα πω ισσοπαλια,μιας και αυτο,οτι ειναι αλλες σχολες και δεν μπορω να τις συγκρινω,παρολο που το συγκροτημα του ενος(οι ψυχικοι ζητιανοι δλδ) μου αρεσει ασυγκριτως σε σχεση με του αλλουνου…

Nevermore δεν την παλεύω ιδιαίτερα, αν και έχουν ωραία ριφ. Βέβαια από ένα σημείο και μετά νομίζω έχουν τυποποιηθεί.

Από την άλλη, όπως είπε και ο Lupin, γουστάρω τρελά Beggars εποχής Spice, τα τελευταία Carcass μ’ αρέσουν, τα δύο πρώτα Arch Enemy επίσης, όπως και το Dactylis Glomerata είναι το αγαπημένο μου άλμπουμ από Candlemass!!!

Παρ’ όλα αυτά, επειδή έχω σπαστεί με την πάρτη του Μιχαλάκη δεν ψηφίζω, πάω παραλία!

Απεχθάνομαι ό,τι έχει βγάλει ο Αμμοτ εκτός από το χαρτγουορκ.

Από την άλλη αγαπώ (μέχρι λατρεύω κιόλας) τους νεβερμορ και θεωρώ τον Λουμις ως έναν από τους μαλύτερους ΜΕΤΑΛ κιθαρίστες τούτη τη στιγμή.

μια χαρά γαμάει και το νεκροτίσισμ. Αλλά ο ρόλος του ακατανόμαστου εκει πέρα ήταν να σκουπίζει τα ψίχουλα που πέφταν από τη μπουγατσα που έτρωγε ο Στηρ. Κομπάρσος.

Ε ναι ρε γι’ αυτό δεν το ανέφερα. Ο Αμμοτ εκεί είναι μια ΔΕΥΤΕΡΑΤΖΑ, όπως του αρμόζει άλλωστε.