Jeff loomis vs michael ammot

ποιον θεωρειτε καλυτερο κιθαριστα? τον jeff loomis απο nevermore η τον michael ammot απο arch enemy ( τεως carcass)??? let the battle begin!!!

στη κασα και οι 2!!
δεν μπορω τις μπαντες αυτες…και τισ δυο λογω ειδους και φωνητικων…οποτε, εφοσον δεν μπορουν σαν κιθαριστες να μου αλλαξουν γνωμη με τη κιθαριστικη τους δεινοτητα (που και οι 2 εχουν) στη κααασαααα…:lol:

Εμένα ο Ammot από Βeggars:p!Θεοί αμφότεροι πάντως.

ειναι αληθεια οτι σε carcass και beggars μου αρεσε ο τυπος!!!
και στους Arch μου αρεσει καααπως…αλλα εχει κατι Power-αδικα περασματα με οτι να’ναι χαζοβιολικα ρεφρεν(…One for all - All for one…We are strong - We are one…Nemesis)δηλαδη…με τετοια πραγματα εχω να γελασω απο κυκλοφοριες Stravomarius…

μουχαχαχαχαχαχα!!!

Ένα θρεντ για να κράζω την “αγάπη” μου χωρίς να θεωρείται σπαμ/τρολλινγκ! :twisted::twisted::twisted:

Loomis PEEEEEEEE!!!

Μου’γινε και guitar hero ο κομπάρσος ο Αμοτ!

με μπεγκαρς ομως εχει δωσει ρεστα

φιξντ! :p:p:p

Εννοειται Λουμις!!!
Για μενα προσωπικα ειναι στους 2 καλυτερους (μαζι με Dimebag)
Απολαυστε λιγο…

Jeff Loomis: καλύτερος τεχνικά στα rythm/lead ειδικά στη lead πετάει αρρωστημένα σόλος.
Apo την άλλη ο Μάκης βγάζει περισσότερο συναίσθημα.Ναι ξέρω, κλεψιμέηκο είναι.Ε και;
Στα σημεία ο Loomis.

Amott γιατι
1ον δεν αντεχω nevermore
2ον ο μακης που λεει πανω :lol: εχει παιξει σε beggars, carnage, carcass και εχει βγαλει 2 αλμπουμαρες με liiva στους arch enemy

παρολο που σαν χαρακτηρα δεν τον παω καθολου…

ο loomis ηταν πιο πρωτοπορος στο παιξιμο του

ενω ο ammot επι το πλειστον επαιζε “tribute” στους ηρωες του

με τα συγκροτηματα τους εχουν βγαλει και οι 2 δισκαρες

μαλλον θα παω με loomis

Ο Loomis είναι ο βασικός συνθέτης στο αγαπημένο μου συγκρότημα ενώ τον Amott γενικώς τον θεωρώ καραγκιοζάκο που κάνει κηδείες με ξένα κόλυβα(Carcass - Bill Steer, Spiritual Beggars - Spice που ούτως ή άλλως δε μου αρέσαν ποτέ και Arch Enemy πλαστικο PopDeathPower Metal χιτάκια που γουστάρω να τα ακούω αλλά δε τα θεωρώ και τίποτα σοβαρό) τώρα επιφυλλάσομαι για Carnage που δεν έχω ακούσει αλλά γενικά μου φαίνεται αρκετά υπερεκτιμημένος. Σημειώσατε Loomis.

Μάλλον Loomis, αλλά και ο Amott μεγάλο κεφάλαιο. Όσο και αν οι Arch Enemy είναι απλά μια μπάντα της σειράς, υπερεκτιμημένη και με τζάμπα promotion, ο Amott συμμετείχε στους μεγάλους Carcass και έβγαλε τουλάχιστον 3 δισκάρες με τους Beggars ( Another Way To Shine, Matra III, Ad Astra). Από κει και πέρα, οι μετέπειτα επιλογές και ο παραγκωνισμός των Beggars για τα μάτια της Gossow, σε σύγκριση με την σταδιακή μετεξέλιξη του Loomis σε guitar hero κάνουν κάπως άνιση την σύγκριση.
Και οι δύο καταπληκτικοί, αλλά η δουλειά του Loomis σε Politics / Dreaming… / Dead Heart είναι εκπληκτική.

1Χ λοιπόν.

+1 Loomis! Είναι τελείως “εξωπραγματικός”, ενώ ο Ammot είναι πιο “γήινος” :stuck_out_tongue:

Για μένα Loomis και εύκολα. Χωρίς να υποτιμάμε τις ριφφάρες που έχει γράψει ο άλλος στους μπεγκαρς.

Συμφωνώ με τους προλαλίσαντες…Loomis.

Loomis… Πολύ καλύτερος απο τον Ammot…

Ο Amott όσο και να μου τη σπάει κάπως οι επιλογές του και το στυλάκι του (αναφέρθηκαν από άλλους αυτά παραπάνω), κιθάρα ξέρει και με το κιλό. Δηλαδή, ‘νταξ’, ακούς solo και riffs στους Carcass και Spiritual Beggars και δεν μπορείς να μην τον παραδεχτείς.

Ο Loomis, από την άλλη, κρατάει ένα πιο χαμηλό προφίλ, αλλά από νεότερους κιθαρίστες παίζει να είναι ο πιο τεχνικός και ουσιώσης παράλληλα.

Loomis.Neeeeext poll…

Οσο αριστούργημα και αν είναι το Ad Astra, υπάρχει και ο SPICE εκεί και ο Wiberg.
Στα απίστευτα Necrotisism, Heartwork υπάρχει και ο Bill Steer.
Τους Converge δεν τους ξέρω καν, οι Arch Enemy είναι απογοητευτικά μονοδιάστατοι, άχρωμοι και υπερεκτιμημένοι.

Οι κιθάρες που γράφτηκαν μόνο από τον Loomis στο Dead Heart (που είναι μόνος του εκεί, αλλά ούτως ή άλλως ανέκαθεν έγραφε για δίδυμο κιθάρες) απλά δεν υπάρχουν.

Ισως φταίει που έχω κολλήσει σοβαρά με Nevermore, και τους ακούω σοβαρά σοβαρά πρώτη φορά.
Οπότε…