Jeff Scott Soto 12/04

Παλι καλα που δεν πηγα δηλαδη…
Παγωσα πολυ οταν ειδα το σετ-λιστ του που ποσταρα και με δεδομενου οτι σε καμμια περιπτωση δεν μου περισευουν λεφτα για αυθημερον επισκεψεις στην Θεσσαλονικη και συναυλιες που δεν ειναι κορυφαιες, το απερριψα.

Hopefully next time…

Λοιπον παιδες δεν μπορω να επιβεβαιωσω ακριβως το set list.ο μαν επαιξε 1 ωρα και 40 λεπτα.Ο καινουριος δισκος και τα τραγουδια ειναι γλυκαναλατα σιγοθρα αλλα παιδια ι μπαντα ηταν παρα πολυ δεμενη και δουλεμενη μουσικα και φωνητηκα.αυτα που εχςν απροσθεςω ειναι οτι εκανε 2 τζαμαρισμα malmsteen ( I am a viking,Dont’t let it end) kai journey.

Σιγουρα για τις ικανοτητες του σοτο ειναι μικρο το σετ λιστ και οχι καλο αλλα παιδια ο ανθρωπος δεν παλευεται…εινια μακραν απτους καλυτερους performer ever.εγω νομιζω οτι αξιζε πολυ.ξερω οτι μπορει και καλυτερα αλλα…τρελη groovilla στο τελος με disco medley!!!

σε καποια φαση κανανε χαβαλε και τζαμαραν λιγο run to the hills k enter sandman.

Λεω να ανεωας καμια photo kai to I am viking για παρετε μια γευση!!!

Επισης για το ονομα του Soto νομιζω εινια πολυ λιγα τα 110 τιψκετσ που εκοψε…

Λοιπον,εγω συμφωνω σχεδον απολυτα με τον dewalex.Ο Sotto σαν performer ειναι φανταστικος.Κινηση φοβερη πανω στη σκηνη,χορος,κολπακια,riffakia γνωστα κλπ.Δυστυχως ομως,επαιξε το setlist που ειχε ανεβει εδω και το οποιο ειχα πει οτι ηταν μετριοτατο.Και οντως ηταν καθως απαρτιζοταν απο αρκετα νεροβραστα και χαζοχαρουμενα τραγουδακια της σειρας απο το τελευταιο album.Aποτελεσμα αυτου ηταν η συναυλια να κανει κοιλια στη μεση,αρκετης διαρκειας.Kανενα σαρανταπενταλεπτο περιπου πριν το τελος,την εσωσε την παρτιδα με ενα πολυ καλο medley απο τραγουδια των journey,του Μalmsteen κλπ.Η μπαντα μου φανηκε καλη γενικα και αρκετα δεμενη,ο ηχος σε γενικες γραμμες συμπαθητικος ως καλος.Το playlist ομως κακο.
Σαφως καλυτερες στιγμες του show ηταν :1)To ‘‘I’‘ll Be Waiting’’,2)To Disco-Medley και 3)Το ‘‘Ι Am The Viking’’.
Κι επι τη ευκαιρια να εκφρασω την επιθυμια μου για το ποσο θα ηθελα να δω στην Ελλαδα Jorn Lande και Sebastian Βach!!!

Συμφωνω με τουσ απο πανω σχετικα με την συναυλια αλλα αυτο που δεν μπορω να καταλαβωγαμωτο μονο 110 ατομα απο ολη την Θεσ/νικη ντροπη μασ για τετοιον showman8O Κριμα μονο για τα μπουζουκια ειμαστε ξεφτυλα#-o

Εγω παντως ειχα το εισιτηριο με αριθμο 121,αν σας παρηγορει.Οντως,ημασταν λιγοι.

Μάλιστα. Τα ίδια και πέρυσι με τον Tony Martin. Φέρνεις που φέρνεις τον άνθρωπο, κάνε ρε φίλε μία διαφήμιση να το μάθει ο κόσμος! [-X

Δεν κατάφερα τελικά να ανέβω… Κρίμα πραγματικά να έχει μόνο 110 άτομα… Το set list (όπως το είδα)μάλλον μέτριο…