Jeff scott soto live!

Good morning,
δεν λέω,καλός ο Jeff αλλά από viking να καταλήξει cinderella,έ είναι λίγο βαρύ… :lol: 8) :lol: 8)
Καλά,ένα αστείο πήγα να κάνω,μην δαγκώνετε…

να το καταλαβαιναμε κιόλας καλά θα ήταν :lol: :lol: :lol:

Σωστόοοοοος…

Συμπαθής ο Jeff, φωνάρα, αλλά και manager. Το “είδε” στα late 80s που “πάει” το παιχνίδι και άλλαξε ρότα.

Πολύ καλός, όμως, και στα ποζέρικα.

να το καταλαβαιναμε κιόλας καλά θα ήταν :lol: :lol: :lol:[/quote]

Ήθελα να πω πως από το I’m a viking ως το Frozen(όντως παγώσαμε!) είναι αρκετός δρόμος,my dear bitch… :wink: :stuck_out_tongue:
Πάντως οφείλω να ομολογήσω ότι το Genesis είναι ότι πρέπει για το καλοκαίρι που έρχεται…and for broken hearts like me!!! :frowning: (Γαμώτο,δεν άντεξα,έσπασα!) :lol: 8) :wink:
29 και σήμερα!

να το καταλαβαιναμε κιόλας καλά θα ήταν :lol: :lol: :lol:[/quote]

Ήθελα να πω πως από το I’m a viking ως το Frozen(όντως παγώσαμε!) είναι αρκετός δρόμος,my dear bitch… :wink: :stuck_out_tongue:
Πάντως οφείλω να ομολογήσω ότι το Genesis είναι ότι πρέπει για το καλοκαίρι που έρχεται…and for broken hearts like me!!! :frowning: (Γαμώτο,δεν άντεξα,έσπασα!) :lol: 8) :wink:
29 και σήμερα![/quote]

Γιατί πουλακι μου τι επαθες?

anyway παντα καλος τραγουδιστης ηταν. Και στην ουσια ποτε δεν ηταν σε μπαντες παραδοσιακα “ποζεραδικες” οπως πχ οι cinderella. οι talisman ειναι καθαρα hard rock σχημα με ευρωπαικο ηχο οποτε δεν νομιζω οτι ο δρομος απο το I’m a viking ηταν και τοσο μακρυς.

Και μουσικά και σε θέμα image πιστεύω ότι υπάρχει διαφορά ανάμεσα στο Ευρωπαϊκό και το Αμερικάνικο hard rock… Οι Αμερικάνοι κυρίως είχαν κάπως υπερβολικό εώς και “κραγμένο” image… Το παράδειγμα των Cinderella το βρίσκω ατυχές, αφού τους θεωρώ ποιοτικά εφάμμιλους με τους Talisman… Για μένα και τα δύο συγκεκριμένα γκρούπ είναι στην αφρόκρεμα του είδους…

Kαι ο Σαλαμπάσης εφαμιλλος των Εurope ειναι , αλλα δεν το λες , παλιοκραγμενε !!!

Kαι ο Σαλαμπάσης εφαμιλλος των Εurope ειναι , αλλα δεν το λες , παλιοκραγμενε !!![/quote]

Τι να κλάσουν όλοι αυτοί μπροστά στον ανεπανάληπτο Γιώργο…

“Σ’ αγαπάω μ’ ακούυυυυυυυυυυυς…”

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

  1. Support στον Soto θα είναι οι Rock4; Είναι αλήθεια;

Μακαρι να μπορεσω να κατεβω ρε γαμωτο…

Τη θες την αφρόκρεμά σου… στα μούτρα μου φαίνεται!!!
Πάλι καλά που ξαναξεκίνησες να γράφεις για μουσικά θέματα, και γελάμε. Εφάμμιλα 2 γρουπ με 10 χρόνια διαφορά στη δημιουργία τους, με πολλά southern και blues στοιχεία από πλευράς Cinderella και με καθαρά αμερικάνικό ήχο τελείως διαφορετικό από τον Ευρωπαϊκό των Talisman. Η μόνη ομοιότητα είναι οι blues επιρροές των Cinderella με την καρβουνίλα στα μούτρα του Soto.
Γράψε κι άλλα.

Τη θες την αφρόκρεμά σου… στα μούτρα μου φαίνεται!!!
Πάλι καλά που ξαναξεκίνησες να γράφεις για μουσικά θέματα, και γελάμε. Εφάμμιλα 2 γρουπ με 10 χρόνια διαφορά στη δημιουργία τους, με πολλά southern και blues στοιχεία από πλευράς Cinderella και με καθαρά αμερικάνικό ήχο τελείως διαφορετικό από τον Ευρωπαϊκό των Talisman. Η μόνη ομοιότητα είναι οι blues επιρροές των Cinderella με την καρβουνίλα στα μούτρα του Soto.
Γράψε κι άλλα.[/quote]

Μάθε να διαβάζεις πριν πεις την παπαριά σου… Δεν έγραψα εφάμιλλα μουσικά… Έγραψα εφάμιλλα ποιοτικά… Όσον αφορά το μάθημα μουσικής που μου έκανες σ’ ευχαριστώ αλλά τουλάχιστον τους Cinderella πιστεύω ότι τους ξέρω καλά… Αν κάνεις πλάκα καλώς… Αν όχι τουλάχιστον μάθε να διαβάζεις…

Τη θες την αφρόκρεμά σου… στα μούτρα μου φαίνεται!!!
Πάλι καλά που ξαναξεκίνησες να γράφεις για μουσικά θέματα, και γελάμε. Εφάμμιλα 2 γρουπ με 10 χρόνια διαφορά στη δημιουργία τους, με πολλά southern και blues στοιχεία από πλευράς Cinderella και με καθαρά αμερικάνικό ήχο τελείως διαφορετικό από τον Ευρωπαϊκό των Talisman. Η μόνη ομοιότητα είναι οι blues επιρροές των Cinderella με την καρβουνίλα στα μούτρα του Soto.
Γράψε κι άλλα.[/quote]

Μάθε να διαβάζεις πριν πεις την παπαριά σου… Δεν έγραψα εφάμιλλα μουσικά… Έγραψα εφάμιλλα ποιοτικά… Όσον αφορά το μάθημα μουσικής που μου έκανες σ’ ευχαριστώ αλλά τουλάχιστον τους Cinderella πιστεύω ότι τους ξέρω καλά… Αν κάνεις πλάκα καλώς… Αν όχι τουλάχιστον μάθε να διαβάζεις…[/quote]

ναι ρε παιδια μην τρελαινεστε δεν εκανε κανεις συγκριση μουσικα στα δυο σχηματα. καποιος φιλος εκανε ενα αστειο (το οποιο και εγω το θεωρησα ατοπο αφου ο Soto δεν εχει καμια σχεση με τους cinderella ερμηνευτικα) και απλα διευκρινηστηκαν καποια πραγματα.

Support ? Ποιοι θα ειναι ? Εχω μαθει για δυο groups
Eνα ελληνογερμανικοαγγλικο και ενα ελληνικο ? :roll:

παντως εγω θα προτιμουσα τους pink cream. αλλα δεν εχει ειπωθει κατι επισημα ακομη οποτε…

παντως εγω θα προτιμουσα τους pink cream. αλλα δεν εχει ειπωθει κατι επισημα ακομη οποτε…[/quote]

Για την ιστορια και μονο , οι Pink Cream 69 ηταν και το γκρουπ που με εκανε να στραφω στον χωρο του μελωδικου Ηard Rock … και συγκεκριμενα το " I Only Wanna Be For You" .

nai, giati prin akouges ti akouges? heavy metal???

xa…xa…ax.a…x.a.x.a.x.a.x.a…x.a… o Angel In Black na kanei headbaning me SLAYER!!! xa…xa…x.a.x.a…x.a.x.a.x…

Ναι ρε , πριν απο αυτο ακουγα Voi Vod , Possessed , Dark Angel κλπ κλπ …

nai siga min akouges kai SEPULTURA!!!

Standart …το Αrise και το Beneath The Remains ειναι ΔΙΣΚΑΡΕΣ !!!

(ΘΑ ΣΕ ΧΤΥΠΗΣΩ ΜΕ ΓΡΟΘΙΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΔΕΥΤΕΡΑ) :twisted: