Jeff scott soto live!

[size=6]A Σ Υ Λ Η Π Τ Ο[/size] ,

Σ Υ Γ Κ Λ Ο Ν Η Σ Τ Ι Κ Ο Τ Α Τ Ο

οτιδηποτε αν πω για το live αυτο , θα μειωσει την αξια του … απλα επρεπε να το ζησεις απο κοντα για να καταλαβεις τι εγινε χθες το βραδυ

Απίστευτος ο SOTO… Παραμιλάγαμε όλοι μόλις βγήκαμε… Χαλαρά μία από τις τρεις καλύτερες συναυλίες που έχω δει στη ζωή μου… Ο άνθρωπος έκανε πάρτυ… Όλα τα έκανε για να περάσουμε καλά… Μόνο γκόμενες που δεν μας μοίρασε… Highlight Η διασκευή του I’ll be waiting των Talisman σε 10 διαφορετικά είδη μουσικής… Mέχρι και σαν Σινατρα το είπε ο αθεόφοβος…
Oι Pink Cream γενικά δεν μου πολυαρέσουν, οπότε αφήνω να του κρίνει κανένας άλλος πυο τους γουστάρει περισσότεο…
Oι Raw Silk είναι η καλύτερη Ελληνικη hard n’ heavy μπάντα ever… Καια υτό φάνηκε παρά το γεγονός ότι έπαιξαν λίγο…

Συμφωνώ με τους από πάνω…ο Soto είναι μέγιστος performer/ showman/ frontman/ τραγουδιστης (διαλέγετε και παίρνετε)…ΘΕΟΣ!!!
Δεν φτάνει που έχει τόσες κομματάρες, το άτομο με τους τρελούς μουσικούς που είχε μαζί του έπαιξαν εκτός των άλλων αποσπάσματα από: “Love Of My Life”, “Rock You Like A Hurricane”, “You’ve Got Another Thing Comin’”, “Purple Rain” (…), “All Night Long”, “Fool For Your Lovin’”, “Another One Bites The Dust” και πολλά άλλα που ξεχνάω τώρα…ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΣΥΝΑΥΛΙΑ…

Κάτι ήξερα που δεν ήρθα :!: :!: :!:

Κάτι ήξερα που δεν ήρθα :!: :!: :!:[/quote]

Απλά δεν χρειάστηκε να μας τις μοιράσει ο Soto… Έρχονταν μόνες τους… Eίναι και όμορφος ο Sotos, είναι και λίγο αράπης, οπότε όπως καταλαβαίνεις… “Αιδοιοθύελλα” είχαμε… sic για τα κορίτσα του forum…

Με τη σειρά:
Raw Silk: Καλοί με μέτριο ήχο. Οι δυνατότητές τους είναι πολύ παραπάνω φτάνει να υπάρχουν και οι προϋποθέσεις να τις δείξουν. Οι αλλαγή των κομματιών σε πιο “μοντέρνους” δρόμους γενικά μου άρεσε.
Pink Cream 69: Περίμενα πολύ παραπάνω πράγματα από αυτούς. Έπαιξαν πολύ καλά τα κομμάτια τους, ο ήχος ήταν λίγο καλύτερος από των Raw Silk, αλλά πολύ στατικοί γενικά, λες και κάνανε πρόβα.΄
JSS: Ο καλύτερος ήχος της βραδιάς χωρίς να είναι και ο καλύτερος που θα μπορούσε, πολύ καλός performer, πολύ καλή μπάντα και πολύ επαγγελματική παρουσία γενικά. Η ανταπόκριση του κόσμου ήταν εξαιρετική αλλά μόνο στα κομμάτια από Talisman και Malmsteen, μιας και, ειδικά στην αρχή, όταν έπαιξε από προσωπικούς του δίσκους ή από Soul Sirkus κομμάτια κοίταζαν οι περισσότεροι σαν εξωγήινοι.
Θα έλεγα ότι ο Soto στηρίχθηκε πολύ στο παρελθόν του (Talisman, Malmsteen) και σε πολύ έξυπνες διασκυές για να ξεσηκώσει τον κόσμο, και τα κατάφερε με το παραπάνω.
Θα έλεγα ότι ο Soto θα ήταν αυτός που θα καλούσα αν έκανα πάρτυ για να παίξει, αλλά σίγουρα όχι αυτός που θα μου μείνει στο μυαλό για την προσωπική του καριέρα.
Γενικά μου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις

Δεν μπορώ να διαφωνήσω σε τίποτα ούτε με το λούστρο… Έχει απόλυτο δίκιο σ’ αυτά που έγραψε για το Soto… Προσωπικά τη χαρακτηρίζω απίστευτη συναυλία ως show… Ωστόσο το γεγονός ότι έχει αναλωθεί σε πολλές συνεργασίες στα προσωπικά του, τον αναγκάζουν να παίζει και πολλά άγνωστα στο ευρύ κοινό… Πάντως υποψιάζομαι ότι αν έρθουν τίποτα TALISMAN, θα γίνει το καταπούτανο…

Το πολλές συνεργασίες δεν μπορεί να περιγράψει την πραγματικότητα. Ο τύπος έχει παίξει με όλους και τα πάντα. 5 χρόνια disco διασκευές με τους Boogie Nights, έχει πάιξει σε όλα τα tribute που κυκλοφορούν για άλλα γκρουπς, έχει παίξει από με Malmsteen, Axel Rudi Pell, Eyes, Talisman, Takara, Human Clay, Soul Sirkus, έχει ηχογραφήσει, με Phill Sousan, Zakk Wilde, Ken Tamplin, House of Lords, Steelheart, Lita Ford, Babylon A.D., Stryper, Mitch Malloy, Paul Gilbert, Michael Schenker και πάει λέγοντας.
Μέχρι και σε soundtrack για film και cartoons (George Of The Jungle 1&2, Flubber, Rock Star) διαφημιστικά σποτ για μπύρες κ.α.
Μέχρι και Queen έπαιξε ελπίζοντας να τον πάρουν για την περιοδεία τους οι Queen. Ευτυχώς που πήρανε τον Paul Rodgers!!!
Πιστεύω ότι πρέπει να διασκευάσει και το “Για τα Λεφτά τα Κάνεις Όλα”. Εντάξει είπαμε, και αυτός να ζήσει θέλει, αλλά και λίγο μέτρο δεν βλάπτει…

Μέχρι και σαν cover band των Europe είχε πάει στη Ρώμη με τους Talisman… Πέρα από την πλάκα όμως είναι Θεός… Ειδικά στα μη hard rock ήταν ακόμα καλύτερος…

Το acoustic πως ήταν;

Πολυ , πολυ καλο !!!

μμμ δεν ξερω…εφυγα ελαφρως στεναχωρημενη απο το live και θα προσπαθησω να σας εξηγησω το γιατι. Τον Soto τον λατρευω. Ειμαι δηλωμενη if it’s Soto I like it. Αλλα για μενα αποδεικνυεται για αλλη μια φορα μια πικρη αληθεια που εχει να κανει με το γεγονος οτι στις μερες μας το hard rock εχει χασει πασα ελπιδα επιβιωσης (ποσο θελω να κανω λαθος…) Σκεφτηκε κανεις γιατι ο Soto γεμισε το set του με διασκευες, γελοιες χορογραφιες κλπ; Θέλει μηπως να περασει οτι ειναι entertainer και αρα αφου περναμε καλα ας παμε να τον ξαναδουμε ή τελος παντων μπορουν να τον ακουν και εκτος ροκ κυκλων.Εμένα παντως η κεραμύδα μου επεσε οταν μου ανακοινωσε μεσα στη τρελη χαρα οτι το επομενο αλμπουμ του ειναι χορευτικο με funky στοιχεια και παει για mtv hit. Απο την αλλη καταλαβαιμω οτι ειναι κριμα μια απο τις καλυτερες φωνες αυτη την στιγμη να μην μπορει να “πιασει την καλη” οπως του αξιζει και με το παραπανω…αλλα εγω σαν οπαδος του και βαμμενη ροκου δεν μπορω να χαρω με κατι τετοιο. :frowning: :frowning:

to thema einai oti o soto den kan mono h. metal fan i mono hard rock. Akouei kai paizei ta panta, apo disco mexri funky kai soul, kai auto tou aresei na kanei kai sta live tou kai stous diskous tou. Otan oloi ton ixeran san enan kalo heavy metal tragoudisti kikloforise to prwto tou proswpiko album to Love Parade pou itan funky, gia na apodixei oti DEN einai mono heavy kai hard rock tragoudistis. Doulepse tosa xronia me tous Boogie Nights me tromeri epitixia kai polla lefta, para polla, apla giati to rock eixe pethanei san mousiki kai eprepe na epiviwsei. Otan ekrine oti itan kairos na girisei pisw paratise tous Boogie Nights kai kanei pali rock mousiki. Alla den einai mono rock i hard rock mousikos kai to leiei anoixta. Auta ta eipe o idios se mia kouventa pou eixame, den ta evgala apo to mialo mou. Episis sta live tou paizei auta pou paizei giati kai autos ta goustarei kai o kosmos pernaei kala.

συμφωνω οτι οντως τα γουσταρει, αλλα αυτο δεν σημαινει οτι πρεπει να τα γουσταρω και εγω. δεν εννοω τιποτα παραπανω απο αυτο. οτι εμενα προσωπικα με χαλασε. και το οτι θα στραφει παλι προς τα εκει δεν μπορει να με χαροποιει.

o agapimenos kallitexnis toy soto einai o prince .mipos sas leei kati ayto?

Μου λέει ότι είναι φλώρος… :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Mου λεει οτι του αρεσουν οι μαυροι [size=1]τραγουδιστες[/size]

Την επομενη φορα (θα ειναι η πεμπτη ) που θα δω το SOTO , θα του πω να παθει αγκυλωση, να στεκεται με ισια την πλατη και ψηλα το κεφαλι (LEMMY),οχι πολλα γελια και κουνηματα ( αντε μονο κανενα headbanging) ,σωστη ενδυμασια (βρωμυλος) και να πει και κανα ξυλικι αμα λαχει να ουμ!!
Εσυ θα εβγαζες στο david lee roth καρτα ανεργιας επειδη κουνιοτανε και ηταν ομορφος.Τελικα εσεις οι “ροκαδες” εισαστε πολυ προοδευτικα ατομα .Εγω ειμαι απο αυτους -για να συστηθω- που δεν περιμενα ποτε θα αξιωναν τα ελληνικα αλανια να φερουν κανενα ονομα απο την AOR σκηνη.Ακομα και την πεμπτη φορα (και τη νιοστη) το τυπακι δεν χορταινεις να το βλεπεις.Αν ολο το rock κοινο ηταν σαν και εσενα ,δεν πειραζει θα εβγαζε το ψωμι του σαν male stripper(σε πιο ψαγμενες γυναικες).Εναι η απολυτη ενσαρκωση του ορου “larger than life”…Respect.

Oκ εκανες την επιδειξη σου οτι εχεις δει και καλα 5 φορες , και λοιπον , εσυ γουσταρεις και εγω γουσταρα το live και το ακουστικο και το ηλεκτρικο , αυτο τι παει να πει , οτι δεν πρεπει να υπαρχουν ανθρωποι που θα μπορουν να εχουν προτιμηση σε καποιο συγκεκριμμενο στυλ , και που ξερεις τι εχει κανει ο καθενας και αν εχει βγει εξω για να δει καποια live δεν νομιζω να υπαρχει κανενας πλην μηδαμινων εξαιρεσεων . Δεν λεω οπως εσυ η εγω γουσταρουμε να τον βλεπουμε οπως ειναι, υπαρχουν και μερικοι που δεν το γουσταρουν το πολυ κουνημα , και στην τελικη δεν αμφισβητει κανενας το οτι εχει φωναρα .

Kαμμια διαθεση για επιδειξη αλλα πρωτον επρεπε αυτο να ειπωθει για συγκεκριμενα αυτια (αν καταλαβαινεις) και δευτερον για να τονισω οτι οσες φορες και να τον δεις σου επιφυλασει εκπληξεις (κατι πολυ δυσκολο)
Δεν ειμαι πιτσιρικι για φυγουρες,τα εχω τα χρονακια μου.
Α μην ξεχασω…σε αυτους που ελεγαν οτι οι ποζεραδες(πρωτη φορα ακουω αυτη την εκφραση) θα γεμιζαν ενα ταξι εχω να πω το εξης:
Φιλακια στους KORN