Jesus christ superstar

Τωρα δεν ξερω κατα ποσο ταιριαζει να αναφερθει στις συναυλιες, αλλα θελω να το προτεινω σε ολους ανεπιφυλακτα. Αν δεν κανω λαθος απο 18 Απριλιου και για μερικες εβδομαδες στο γηπεδο μπαντιμκτον στην Αθηνα. Ειναι μακραν η πιο ροκ απο τις οπερες του Webber και μεσα στο προσωπικο μου top ten. Οσες φορες ειχα την τυχη να δω αυτη την παρασταση οι μουσικοι ηταν χωρισμενοι μισοι κατω απο τη σκηνη (οι κλασσικη ορχηστρα) και οι υπολοιποι στο πισω μερος της σκηνης (μια τυπικη ροκ μπαντα, 2 κιθαρες, μπασσο, τυμπανα). Οιι ηθοποιοι-τραγουδιστες ειναι φωναρες και γενικα αποτελει μια θαυμασια ευκαιρια να απολαυσεις κατι διαφορετικο.

Θα παω

Ax ponemeni istoria…8elw na paw paaaara polu mias kai einai apo ta agapimena mou musical.Alla einai polu akrivo to eisitirio.Kati gia 80 euro akousa.3erei kaneis?:frowning:

φυσικά και θα πάω…δεν χάνεται αυτό

Αχ και να κέρδιζα το τζόκερ!!! (Θα μου πεις πρέπει να παίξεις για να κερδίσεις, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα)

Τεσπα, no money no honey!

Το φτηνοτερο εισητηριο ειναι 15? (φοιτητικο) στην ζωνη Ε. Αν βεβαια βλεπουμε τιποτα απο εκει, αυτο ειναι μια αλλη ιστορια…
Το ακριβοτερο, αν δεν κανω λαθος, ξεπερναει τα 80?.
Καλα θα ειναι παντως…

Really? Το είχα κι εγώ απορία πόσο να έχουν τα εισιτήρια…δεν το έχω ψάξει ακόμη, θέλω πολύ να παώ πάντως. Μάλλον με βλέπω να συμβιβάζομαι σε μία μέση λύση…(από την μέση και κάτω δλδ :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: )

Γνωριζει κανεις αν θα παιξουν καποια στιγμη Θεσσαλονικη?

Πολύ πιθανόν να πάω…

got 2 tickets gia 9i seira sth zwnh A !

:smiley:

an thes na deis kati - pas kai to blepeis…oso kai na kanei !

logiko einai na exei kai aukshmeno kostos paragwghs ena theama me tosous tragoudistes… i se peirtwseis pio xoreutikwn miusical bl, CATS xoreutwn pou mporounna tragoudisoun PARA POLY KALA !!! pws tha tous taiseis, metafereis ktl ktl ktl … me 15e se ena theatraki ?? me ti tha gyrisoun sto spiti tous ? me thn psyxh sto stoma ?

__Εδώ και πολύυυ καιρό έχω κλείσει εισητήριο για τις 19 (η μόνη μέρα που μπορούσα). Μόνος θα πάω αλλά χέστηκα, δεν υπήρχε περίπτωση να το χάσω (την ξέρω όλη απ’ έξω την όπερα και την έχω ακούσει /δει σε όλες τις εκδοχές -που εκδώθηκαν ακουστικά ή οπτικά φυσικά). 8)