Jethro Tull in Greece

Den einai o Ian to provlhma . To provlhma einai ta lamogia ths DiDi . Propersi oi Sabbath edw eixan er8ei gia 60 euro, phra eishthrio kai meta mia vdomada ma8ainw oti filos moy 8a toys evlepe sth Sofia me 35 euro.#-o

Αρε ρε Didi…Δεν τους φτάνει το rockwave.θα βγάλουν και από την μύγα ξύγκι.

Καλά στο λυκαβητό έχει και γεύμα και χρεώνουν το εισητήριο 5 ευρώ παραπάνω;

Στη Βουλγαρία είναι πολύ μπροστά ρε… Εδώ κάνουν συναυλίες τζαμπέ για διαφήμιση…#-o

Με τους μισθους της γειτονος πιστεψε με ακομα και τα 20 ευρω δεν ειναι αμελητεο ποσο.:wink:

αστα να πανε μας τα χαλασε ο Ian πολλα φραγκα… αλλα τι να κανουμε αγαπες…:frowning:

πολυ καλοσ μου φιλος κολλημενος με Tull κ αντιfloyd Πιο πολυ απο εμενα ειπε ατακα περι ακριβου εισητιριου.
40 euro? Μια χαρα ειναι! εδω 80 ειχε ο Waters…:stuck_out_tongue:

Παλιες καλες εποχες :lol: :lol: :lol: :lol: :wink: :wink:

ο φιλος ειπε κ αλλη ατακα φοβερη! μην με λες αντιfloyd εμενα! δεν φταιω εγω που βγαλανε 1,5 δισκο!

:lol: :lol: :lol: :lol:

Ειρωνικό αλλά πολύ αληθινό!Δυστυχώς…
Η συναυλιακή ταρίφα,προ 2002,έπαιζε στα 3-4 χιλιάρικα και τώρα έφτασε τα 30-40 ?! -υποτίθεται με συγκρατημενο πληθωρισμό και πραγματικά καθηλωμένους μισθούς!
Βρήκανε την αγΕλλάδα και (μας) αρμέγουνε κανονικά -και σιγά σιγά συνηθίσαμε και πια…μας αρέσει!
Δυστυχώς…

θεεσαλονικη που ρωτησα σημερα στο Ticket house μου ειπε 35!

Ναι, για σας. Εμεις οι Λατσηδες εδω πρεπει να δωσουμε 40.:wink:

εχετε μετρο για αυτο! :lol: :lol:

παντως δεν μπορω να καταλαβω αυτην την διαφορα…:-k

Συγνώμη ρε παίδες,
Λονδίνο και Γκλασκώβη/Μπέρμιγχαμ έχουν ίδιες τιμές για την ίδια συναυλία;Δεν νομίζω…Έ,έτσι και δω αρχίζουν να εφαρμόζουν το ίδιο ευρωπαϊκό μοντέλο…τα πράγματα είναι απλά…λογικό μου ακούγεται…Τι να κάνουμε…δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα δικά μας σ’αυτή τη ζωή…

Δεν είναι απόλυτα σωστό αυτό που λές, γιατί π.χ. το 2000 είχα δώσει για Lou Reed στον Λυκαβηττό 8.500 δρχ. (έχω κρατήσει το εισητήριο για ενθύμιο, γι’ αυτό το θυμάμαι :smiley: )
Άρα μπορεί σε κάποιες συναυλίες να ήταν 3-4 χιλιάρικα, αλλά στα λεγόμενα ‘‘μεγάλα ονόματα’’ η τιμή ήταν αρκετά τσιμπιμένη και τότε. (Και οι Metallica to 1999 8.500 δρχ. είχαν, απ’ ό,τι διαβάζω.)

Ναι ,αλλά τώρα οι Leftallica έχουν 80χ340,75=27260 δρχ!!!(μέση τιμή).Εννοούσα την “ταρίφα” για ένα μέσης εμβέλειας γκρούπ (π.χ Blind Guardian,Saxon,Fates Warning).Εννοείται ότι και προ-γιούρο(τρομάρα μας),υπήρχαν “μάγκες” που ήθελαν να κονομήσουν με ΜΙΑ(1)-άντε 2-συναυλίες!!!
Και ενώ τα πράγματα θα μπορούσαν να είναι ΠΟΛΥ καλύτερα,οι πολλοί προμότερς αντί να κανουν καλό κάνουν ΜΕΓΑΛΟ κακό!Τί να πεις…ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!!!:smiley:

Ψήθηκα να πάω. Μπορεί να μου πει κανείς που έχει προπώληση για Θεσσαλονίκη ?

ticket house!

το πηρα σημερα κ αυτο!:smiley:

Γαμωτο με τις εξετασεις δεν θα μπορεσω να ανεβω…Θα τους δω μονο στο Ηρακλειο.:frowning:

οποις θελει να τσεκαρει playlist!
http://www.ministry-of-information.co.uk/setlist/07.htm

Sao Paulo 29/04/2007


8O :papas: :thumbup: :bow2: :bow: :o