Αφιέρωμα στον Jim Morrison και στους Doors στο θεατρο Παλλας, 17,18,19 Μαρτη

http://www.ellthea.gr/index.php?module=event&id=201&lang=el

εγω θα παω στανταρ…8)

ωραιος μαν! να μας πεις εντυπωσεις για μας τα “χωριατακια” που ειμαστε μακρυα απο την πρωτευουσα…

Και εγώ στάνταρ μέσα!

[SPOILER]Ελπίζω να είναι καλή φάση για τους φαν του συγκροτήματος και να αξίζει τον κόπο!:p8)
[/SPOILER]

Αν δεν πάω Kuyss ίσως πάω εκεί

Ζητώ συγγνώμη για το παρακάτω αλλά δεν άντεξα…

Τι γελοιότητες είναι αυτές ρε! Λίγη τσίπα δεν έχουν?

“A tribute to Jim Morrison and the Doors” λέει.

Δε νομίζω ότι με εισιτήρια 20,30, 40 & 50 ευρώ αποτίουν κάποιον φόρο τιμής… (εκτός αν με το “φόρος” εννοούν εφορείες, Ε9 κλπ.)
“Peace Frog” λέγεται η μπάντα.
Είναι ντυμένοι και στυλιζαρισμένοι ώστε να μοιάζουν (σε ηλίθιο βαθμό) στους Doors.
Γελάστε ελεύθερα —>> http://www.youtube.com/watch?v=Qnr2LfU3Iug
Δε συμπαθώ ιδιαίτερα τις tribute bands είναι η αλήθεια. Ταιριάζουν πιο πολύ σε pubs και πάρτυ.
Peace Frog, άμα θέλετε να “διασκευάσετε” αυτή το θρυλικό συγκρότημα κάντε το με σκυμμένα κεφάλια, ταπεινότητα και σεβασμό (και κανονικά ρούχα!).
Ελάτε και με κανα 5ευρο εισιτήριο και ίσως και να έρθω…

Αυτά από μένα.

Μια χαρά μπάντα μου φάνηκε εμένα, ελπίζω να είναι εξίσου καλή και στο θέατρο Παλλάς

Δεν πιστεύω οτι πρέπει να κράζουμε τις tribute bands…άλλη φάση το original άλλη φάση το tribute

Μια χαρά μπάντα φαίνονται αλλά εδώ μιλάμε για 20 ευρώ το φτηνότερο εισητήριο. Δηλαδή BIG FAIL! Εδώ δεν είχα δώσει λεφτά για να δω τον Astbury να το παίζει Morrison που έχει και τόση ιστορία από πίσω του με τους Cult και είναι και γαμώ τις φωνές. Καλή φάση αλλά όχι για πάνω από 5-10 ευρώ σε κλαμπάκι, είναι και δύσκολοι οι καιροί. Συμφωνώ με τον brein.d3d.

καλοι ακουγονται μουσικα αλλα αυτη η εμφανιση! σαν να πανε στο αποκριατικο παρτυ του ροκιν ντυμενοι The Doors! συμφωνω σε γενικες με τον brein.ded . εκει που το σκεφτομουν να παω, αυτο που ειδα στο βιντεο ηταν αποκρουστικο και ουτε το σκεφτομαι πλεον.

A εγώ πιστεύω ότι μια χαρά μιμούνται τις Πόρτες

[/SPOILER]

κ εγω ξενερωσα μ’αυτο το βιντεακι… αυτο δεν ειναι tribute ειναι καθαρη αντιγραφη…:?
νευριασα λιγο,ειδικα οταν τον ειδα να πεφτει στο unknown soldier…
δε λεω οτι δε θα παω αλλα θα το σκεφτω λιγο παραπανω…

τελικα πηγε κανενας? να μας πει πως ηταν γιατι εχω περιεργεια…

ναι βεβαια…πηγαν κατι κοροιδα…χεμχεχχεμχ

Μπορειτε να ριξετε το χαιρεκακο γελιο σας αφοβα…SUCKED BIG TIME!!!νταξ πολυ αισχος…καθομασταν σε θεσεις(40ευρω εννοειται…πιο κατω δεν ειχε:|),δεν επιτρεποταν ποτο κ καπνισμα,ο τυπος(τραγουδιστης) γελοιος τελειως,ο κιθαριστας νομιζε οτι ηταν ο γκαλαχερ αλλα πολυ περισσοτερο ποζερας κιθαριστας που ξεφυγε απο χρονομηχανη 80’ς και εκει που τα πηρα τελειως ηταν οταν σηκωθηκαν κατι κοπελιτσες να χορεψουν(στο στυλ των κομματιων ετσι χιπικα οχι τπτ μαλακιες) ξερετε πολυ δροσερες υπαρξεις που τις βλεπεις κ χαιρεσαι ρε παιδι μου φρεσκαδα…τολμησανε κ ηρθανε ταξιθετριες κ κανανε παρατηρηση…“σας παρακαλουμε καθηστε κατω δεν επιτρεπονται αυτα εδω μεσα…” α κ whamηθητε εληθιες

ειχα παει με αλλους 3φιλους μου και με πριζανε να φυγουμε απο το πρωτο τεταρτο…εγω…κλασσικη τσιγκουνια τους κρατησα μεχρι τελους…μουαχαχαχαχ…ε ελεος…σαραντα ευρα για ενα τεταρτο?

αντε θα πω κ ενα θετικο…ο πληκτρας μονο τα εσπασε σε 2-3 κομματια που ξεφυγανε απο την υπερκλασσικουρα-τα παιζω τελεια- αισθητικη και εβγαλε πολυ ομορφη ψυχεδελια…χασιμο…αλλα αυτο…μετα εμπαινε ο ποζερας κ τα χαλαγε…ναι ρε φιλε…ξερεις να παιζεις σολο 234λεπτων…αλλα αστο να παει στα κομματια δεν κολλαει να ουμε!!

40 ευρω 8O

δηλαδη αν ερχονταν οι κανονικοι ποσο θα ειχε; :stuck_out_tongue: