Jim Morrison vs John Lennon

giaaaa… kserw oti exw 1 post kai me exete tou klotsou kai tou mpatsou alla den me niazi. simera varieme poli gi’afto tha kanw ena ilithio thema. lepon, ti pistevete gia ton Jim Morrison kai tin mousiki tou?

Συγκρίνουμε τη βούρτσα με τη …ουτσα κατά την προσωπική μου άποψη… Lennon εννοείται…

Κατ’αρχην εχεις πολυ μεγαλη ιδεα για τον εαυτο σου …ουτε για μπουτσο δεν σε εχουμε αλλα δεν πειραζει μην σε παιρνει απο κατω , θα φτιαξουν τα πραγματα. Εχω ομως μερικες αποριες , και θα θελα να απαντησεις …
Πως γινεται ο καθε νεος user να φτιαχνει μολις κανει register εδω αμεσως ενα καινουργιο thread , τοσα και τοσα υπαρχουν που μπορεις να πεις την αποψη σου ντε σωνει και καλα πρεπει να κανεις δικο σου ?
Αν βαριεσαι … κανε κατι χρησιμο , πιασε την ηλεκτρικη σκουπα και καθαρισε π.χ το δωματιο σου …
Εφοσον θεωρεις το δικο σου θεμα ηλιθιο , φανταζομαι τον διανοητικο σου κοσμο ποσο ηλιθιος θα ειναι .
Τεσπα , θα απαντησω για να μην σε πληγωσω … βαζεις ψηφοφορια για ενα καμμενο πρεζακι , και για εναν κλειστοφοβικο και αγοραφοβικο που κρυβοταν κατω απο το φουστανι της πανασχημης γυναικας του . Χμ αυτο και αν ειναι διλλημα … Κανεναν απο τους δυο , χιλιες φορες ozzy.
Πες για Paul McCartney να σου πω για στο στομα σου .

Υ.Γ. Θα πεις τα καλαντα τα Χριστουγεννα ???

Πρόσεχε τι γράφεις… Εκτίθεσαι… :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Paul McCartney όντως μαμάει και τους δύο χαλαρά

Μηπως να το κανω edit για να μην το δει ο Bigdude και το παρει πανω του ? :lol:

ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ… Άστο έτσι… Είναι ιστορικό κειμήλιο το συγκεκριμένο Post

Ούτε να το βάλει στα δημοψηφίσματα δεν είναι ικανός / ικανή…

Αλλαξε τον τοπο στο προφιλ σου , ρε , και βαλτον π.χ κωλοτσεπη χαχαχαχα

Ειδες πως αλλαζω θεμα ???

Jimakos

Lennon.
Ποιός morrison μωρέ; Υπερεκτιμημένος μέχρι αηδίας imo.

Morrison

Morrison δαγκωτό!

Σαν τραγουδιστές ? Άνετα ο Jim. Μπορεί να συγκριθεί το πάθος και η φλόγα ενός αλαφοισκιωτου, διονυσιαστή μύστη, με συγκλονιστικές ερμηνίες και μια υπέροχη βαρύτονη φωνή να τραγουδά πραγματικά απίστευτους στίχους με το baby you can drive my car και τα ποπ νιαουρίσματα των Lennon και σια ?

Μπορεί άνετα να συγκριθεί, όμως, ένας πολιτικοποιημένος, ακτιβιστής-ειρηνιστής που τραγουδάει “imagine all the people…” μ’έναν καμμένο πρεζάκια που τραγουδάει “father I wanna kill you, mother I wanna fuck you” !!

Χαλαρότατα Lennon :lol:

Εχμ…αν ειναι να το παμε ως “καλυτερο παιδι”, οκ…ψηφιζω χαλαρα Μητερα Τερεζα.

Μορισον απο εμενα.

Aν και όπως έχω ξαναγράψει δεν με πολυπείθουν οι “επαναστάτες”, οι “πολιτικοποιημένοι” στη μουσική, σαφώς και συμφωνώ με τον Σπύρο… Γενικά είμαι τη άποψης, ότι υπάρχουν ελάχιστοι (εως και κανείς) που να μπορούν να σταθούν σε σύγκριση με τους Beatles, όπως και να το δεις το θέμα… Πόσο μάλλον ο Μorrison

Γειτονοπούλα συγκεντρώσου και διάβασε και το post που έχω κάνει quote και θα καταλάβεις προς τι η συγκεκριμένη απάντηση!! :wink:

Ακτιβισμός με Rols Royce ? Ναί… Buy another copy of imagine John would be so proud. Νομίζω οτι τονίζω οτι κάνω σύγκριση των 2 σαν τραγουδιστές. Επίσης ο στίχος που ανέφερες είναι αναφορά στο Oedepus. Μεταφορά. Unknown Soldier ? Δεν σου κάνει για αντιπολεμικό μανιφέστο ?

Αν δεν ηταν αυτος:

Μπορεί άνετα να συγκριθεί, όμως, ένας πολιτικοποιημένος, ακτιβιστής-ειρηνιστής που τραγουδάει “imagine all the people…” μ’έναν καμμένο πρεζάκια που τραγουδάει “father I wanna kill you, mother I wanna fuck you” !!

…ο λογος που ψηφισες Λεννον οκ.

Και εννοω παντα:

Σαν τραγουδιστές ? Άνετα ο Jim.

Aν και όπως έχω ξαναγράψει δεν με πολυπείθουν οι “επαναστάτες”, οι “πολιτικοποιημένοι” στη μουσική, σαφώς και συμφωνώ με τον Σπύρο… Γενικά είμαι τη άποψης, ότι υπάρχουν ελάχιστοι (εως και κανείς) που να μπορούν να σταθούν σε σύγκριση με τους Beatles, όπως και να το δεις το θέμα… Πόσο μάλλον ο Μorrison[/quote]

Συμφωνω.Ουτε εμενα μου αρεσουν ή μαλλον δεν με πειθουν οι “πολιτικοποιημενοι” καλλιτεχνες.Παρτε ενα λιγο-πολυ ακυρο παραδειγμα σε σχεση με τον Lennon,τον Βασιλη Παπακωνσταντινου.Ο ανθρωπος ok.Εχει και φωνη,και αξιολογος καλλιτεχνης ειναι,αλλα ολη αυτη η επανασταση μου πεφτει λιγο βαρια.Για να επανελθω στο topic,ψηφιζω Lennon!
Ετσι και αλλιως οι Doors και επομενως ο Morrison, δεν μου αρεσαν ποτε!