Joe Bonamassa in Athens 15/12/09!

Ξεκίνησε η προπώληση και πάει και πολύ καλά λέει. Τόσο που συζητάνε να προσθέσουν 2η βραδιά ή να μεταφέρουν τη συναυλία σε μεγαλύτερο χώρο.
Εγώ έβγαλα εισητήριο από το Public, δεν ξέρω αν πουλάει και το Metropolis.

Σοβαρά παίζει τέτοιο ενδεχόμενο?..Ε με βλέπω δευτέρα να κατεβαίνω στο Public…Μην το καθυστερήσουμε και δεν βρω μετα…

Τσίμπησα εισητήριο!!!

Στο Public (Σύνταγμα) και στο Κύτταρο η προπώληση

Από μια από τις τελευταίες συναυλιες:

(Γαλλία 23/11/09)

Ξέρουμε πώς πάει η προπώληση? Φεύγουν τα εισιτήρια ή εμεις και εμείς θα είμαστε…εγώ το δικό μου το τσίμπησα πάντως…

Λοιπόν χτες πήγα blues στην Πανόρμου, και ακούω μια φανταστική διασκευή στο A new day yesterday των Jethro, πάω και ρωτάω το ντιτζέη τι είναι και μου λέει: “Βonamassa”. Aπόφαση ελήφθη στιγμιαία, οπότε μάλλον κι εγώ μέσα την τρίτη, ελπίζω να βρούμε εισιτηριάκι στην είσοδο!

Κάθομαι και ακούω τα κομμάτια από το myspace και πιθανόν, αν έχω τελειώσει το διάβασμα, να δώσω το παρών. Πραγματικά αυτά που ακούω είναι καταπληκτικά.

Red Rum προσπάθησε να έρθεις νωρίς για να μην πάθεις καμία ήττα. Τα μπλοκ της προπώλησης (των 25?) έχουν τελειώσει και πλέον στην προπώληση πουλάνε από τα μπλοκ της πόρτας (30?).
Ο χώρος είναι μικρός πάει για sold out.
Ελπίζω να βρεις εισητήριο. 8)

:-s:-s:-s αλήθεια??
ο φακ.

Να ρωτήσω, με λεωφορεία, τρόλεϊ και γενικά συγκοινωνία ξέρει κανείς πώς θα μπορούσα να πάω? Έχουμε μια διαδρομή στο μυαλό αλλά έλεγα για τίποτα πιο σύντομο αν ξέρατε… Thx (:

Mεγάλο live έπαιξε χθες ο Bonamassa!
Παραμένουν κάποιες από τις ενστάσεις που έχω για την blues αξιπιστία του αλλά δεν νομίζω κανείς χθες να μην πέρασε καλά!
Ειδικά το Encore όπου έχωσε μέσα στο Just Got Paid riffs, φράσεις και σόλα από τα Mule των Gov’t Mule, Stratus του Billy Cobham και Dazed and confused των Zeppelin ήταν όλα τα λεφτά!

Μακάρι να μας ξανάρθει και σε μεγαλύτερο χώρο αφού χθες έμεινε κόσμος απ’ έξω.

Επιτέλους χθες γνώρισα και τον Hopeto! 8)

ελπιζω ο συντακτης της κριτικησ που θα ακολουθησει να αναφερει το ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ γεγονος σε συναυλιακο χωρο η μπυρα 330 μλ να κοστιζει 8 ΕΥΡΩ!!!
Μερικοι μου φαινεται μας περνανε για ζωα…

Ballad of John Henry

Sloe Gin

φανταστική συναυλία - καλά τα γράφει ο Αντώνης

http://www.rocking.gr/article6780.php

Λοιπόν,όπως το περίμενα ήταν πολύ καλύτερος από τα άλμπους.Φοβερός ήχος,καταπληκτική μπάντα.Αγαπημένες μου στιγμές τα ξεσπάσματα στο Happier times,το Young Μan’s Blues(το οποίο όμως είναι του Alisson αν δεν κάνω λάθος,όχι των The Who όπως αναφέρεται στο review),το Further up on the Road και η ΥΠΕΡΤΑΤΗ εκτέλεση του Sloe Gin που είναι και το αγαπημένο μου τραγούδι του.Α!Και μόνο εγώ άκουσα το Blues Deluxe…?

Οφ τόπικ:Κι εγώ χάρηκα Mule.Kαι thanks για το DVD,παίζει μια χαρά.

στο dimeadozen υπαρχει το audio της συναυλιας…

:slight_smile:

Δώσε και το λινκ να μην ψάχνει ο κόσμος:

http://www.dimeadozen.org/torrents-details.php?id=281265