Joe Bonamassa - Live from nowhere in particular

Δισκάρα απίστευτη!

Το συνιστώ ανρπιφύλακτα σε όσους τον ξέρετε αλλά και σε όσους δεν τον ξέρετε.
Live τα κομματια του μου αρέσουν περισσότερο από τις στουντιακές εκτελέσεις.8)

Και εκεί που το είδα “Rocking επιλογή” και χάρηκα, διαβάζω στην κριτική πως το 2ο CD δεν είναι αντάξιο του 1ου :-s.
Ακόμα χειρότερα, πως “κούρασε” το φοβερό εκτεταμένο jam Django-Just got paid today-Jam-Dazed and confused solo! 8O

Για μένα το συγκεκριμένο jam είναι από τις κορυφαίες στιγμές και του διπλού live άλμπουμ!
Τεσπα, γούστα είναι αυτά.

Όποιος άλλος το άκουσε αν θέλει μας γράφει την άποψη του… :wink:

θα το ακουσω λογικα σε καποια φαση αλλα αυτοι οι “νεο” Bluesman δεν με συγκινουν πολυ…
ειναι παιχταρας ο ανθρωπος δεν λεω αλλα κατι με ξυνιζει…:roll:

Nα το ακούσεις αδερφέ, θα σου αρέσει σίγουρα!
Δεν είναι το στυλ του πολύ “καθαρού” και “αποστειρωμένου” παίχτη που ξέρω πως δεν σου αρέσει, τα χώνει χύμα.
Μην τον βλέπεις σαν νεο-bluesman, δες τον σαν rock κιθαρίστα με blues επιρροές.
ΖΖ Τοp διασκευάζει, όχι John Lee Hooker :wink:

Θα το ακουσω οπωσδηποτε πρεπει οντως να ειναι φοβερος δισκος !

Τι το κακό έχει ο John Lee Hooker…?:stuck_out_tongue:

Aπό εμένα δεν πρόκειται να ακούσεις ποτέ κακό για τον John Lee Hooker! :stuck_out_tongue:

Ον τοπικ: Hopeto τον άκουσες τον Βonamassa;

To έχω κατεβάσει αλλά επειδή ακούω το AC/DC τις τελευταίες μέρες :smiley: το άκουσα μία φορά μόνο.Θα επανέλθω!

Λοιπον.Το So many roads έχει απίστευτα solos.To Slow gin σπέρνει απίστευτα!Κι’αυτό φοβερά solos.Πολύ συναίσθημα!Το One of these days το περίμενα καλύτερο αλλά δεν είναι εύκολο να διασκευάσεις Ten years after:wink:.Στο Woke up dreaming τι κάνει ο θεος?Παπάδες.Γενικά πιστεύω πως το πρώτο cd είναι ένα κλικ πάνω από το δεύτερο αλλά επιφυλλάσομαι ακόμα γιατί δεν είμαι γνώστης της μουσικής του…Α!Και κάτι ακόμα.Θα ήθελα λίγο πιο βρώμικο ήχο σε παραγώγη και λίγο πιο βρώμικο παίξιμο…Αλλα γενικά πολύ καλό album.Tέλος,το riff του Starship trooper(περίεργη επιλογή) όσο απλό κι αν είναι,τα καταστρέφει όλα!:smiley:

Αυτό είναι το στυλ του και ο ήχος του συγκεκριμένου. Για πιό “βρώμικα” υπάρχουν άλλοι παίχτες :wink:

Mule κάποιον δίσκο που προτείνεις?

Το τελευταίο, το Sloe Gin.
Για μένα μέσα στα καλύτερα του 2007.