Joe lynn turner-second hand life

λοιπον καινουργιες κυκλοφοριες πολυ σπανια να ακουσω…
αλλα το συγκεκριμενο album πραγματικα με εντυπωσιασε…το βρηκα υποκεινουμενος απο τα καλα λογια του rocking εβαλα να το ακουσω και αποτελειται απο καλο ποιοτικο hard rock…
η φωνη του turner ακουγεται καλυτερη απο ποτε ενω ο κιθαριστας εκτος απο riffares παιζει πολυ μελωδικα και γενiκα τα solos αξιζουν…το προτεινω ανεπιφυλακτα…αγαπημενα κομματια stroke of midnight,blood red sky και over the top…:wink:

τωρα αν το συγκρινω με το τελευταιο album των answer που ειχε γραφτει οτι θεωρειτε το καλυτερο hard rock group αυτη τη στιγμη στο κοσμο θεωρω οτι το album του turner ειναι πολυ ανωτερο…

Τι να λέμε τώρα! Ο Τurner είναι πολύ αγαπημένη φωνή και είναι δύσκολο να απογοητευτώ από δουλειά του! Από τις καλύτερες hard rock κυκλοφορίες πού έχω ακούσει φέτος!

σε σχέση με το φοβερό usual suspects?

Πού’σαι ρε Johnny χάθηκες εντελώς…

ναι ρε φίλε,θα επανέλθω όμως!μετά τις εξετάσεις!
για πες τώρα,σε σχέση με το προηγούμενο τι λέει?

Είτε σε σχέση με το προηγούμενο, είτε γενικά είναι πάρα πολύ καλό!

Οντως πολυ ωραιος δισκος…αν και το Sunstorm μου αρεσε πιο πολυ!!!

το πήρα αλλά δε μου έκανε τρομερή εντύπωση…σε σχέση με το usual suspects είναι μάλλον ανύπαρκτο…:-k

Ενώ το “Usual Suspects” είναι μνημείο :lol3:
Εντάξει πλάκα κάνω, και εμένα μου είχε αρέσει το “U.S.”.

μετά την πρώτη ακρόαση του u.s. μού είχαν μείνει τουλάχιστον 3 κομμάτια…ενώ τώρα μόνο αυτή η καρικατούρα του mistreated…:-k

Kalimera.

To akouga olo to SK , giati oso pernane ta xronia toso perissotero mou aresei o JOE…fwnara…
Nomizo einai h kalyetrh tou prospa8eia meta to ‘‘Rescue You’’ . To ‘‘two lights’’ kai to ‘‘cruel’’ allwste
moizei na vghkan mesa apo ekei :slight_smile: . to ‘‘Blood Red Sky’’ einai KOMMATARA kai to ‘‘second hand life’’
epishs poly oraio melodiko…

Gia mia akoma fora eksiaretikos…keep on rockin’ JOE…thank you

Πες τα ρε!!!:smiley: 8)

Εγω παλι δεν καταλαβαινω γιατι λενε καποιοι οτι ο turner ειναι αντιπαθητκος, κυριως οταν ηταν με rainbow.:-s

Διότι, όσα δεν φτάνει η αλεπού… :wink: πού λέει κι ο Cozy :roll:

:smiley: . Εντάξει, με τους Rainbow κι εμένα μου αρέσει. Αν και δεν υπάρχει σύγκριση με Dio. Μετά είναι που πήρε την κάτω βόλτα και μαζί του συμπαρέσυρε και ιστορικά συγκροτήματα :lol: . Μέχρι να φτάσει το HTP που γαμάει-η αλήθεια να λέγεται!

Phre thn katw volta meta tous Rainbow ??? Kai paresyre sygkrothmata ??? [-X

To ‘‘rescue you’’ einai ena apo ta mnhmeia melodick rock/AOR , h synergasia me ton Malmsteen
den nomizw oti phge asxhma (milame gia tragoudares , e?) , stous Deep Purple ta fwnhtika htan
mia xara kai o diskos pragmatika kalos . Monh asxhmh stigmh htan to live sthn Ellada , pou par oti htan
poly kalos , ksekinhse na pei to ‘‘child…’’ kai fysika stamathse ! ayto htan ntroph , alla to la8os varynei olous…

Fysika exei tragoudhsei se polla projects akoma kai PANTA ma PANTA htan apsogos !!

Δε βρήκα αντίστοιχο thread οπότε το γράφω εδώ.
Αγόρασα πρόσφατα το “Sunstorm” μιας και είχα διαβάσει πολύ καλά λόγια.
Ρε γαμώτο, μια χαρά όλα, αλλά τρελή επανάληψη ρε σεις. Χιλιοπαιγμένα όλα. Οι κιθάρες, τα πλήκτρα…
Θα μου πείτε βέβαια, παλιά κομμάτια είναι…τέσπα.

καλά… αν εσύ δεν πεταχτείς να πεις την κουτουράδα σου …θα σκάσεις!!! :lol: :lol:

Ε με αδικείς. Δεν είπα ότι δεν είναι καλό :smiley: :stuck_out_tongue:

Opos ego den prepei na milao gia football etsi ki esi sto AOR makria…ALHTH 8O
Milane kai oi paliorokades gia AOR[-X