Joe Satriani 2010 - European Dates

Μόνο εδώ δεν έρχεται, την τρέλλα μου μέσα… :frowning:

October '10
16 Sat Vicar St. Dublin, IE
17 Sun Manchester Apollo Manchester, England GB
18 Mon Bristol Colston Hall Bristol, England GB
19 Tue Hammersmith Apollo London, England GB
21 Thu Newcastle City Hall Newcastle, England GB
22 Fri Clyde Auditorium Glasgow, Scotland GB
23 Sat Birmingham Symphony Hall Birmingham, England GB
25 Mon La Cigale Paris, FR
26 Tue La Cigale Paris, FR
27 Wed Le Colisee Roubaix, FR
28 Thu Den Atelier Luxembourg City, LU
29 Fri Heineken Music Hall Amsterdam, NL
Rock 'n Roots Guitar Night

30 Sat Cirque Royal Brussels, BE

November '10
01 Mon Dommelsch Zaal Tilburg, NL
02 Tue E-Werk Cologne, DE
03 Wed Arena HC Sparta Prague, CZ
05 Fri BKZ Oktyabrsky St. Petersburg, RU
06 Sat Arena Moscow Moscow, RU
08 Mon Budapest Sportarena Budapest, HU
09 Tue Gasometer Vienna, AT
10 Wed Hala Tivoli Ljubljana, SI
11 Thu Alcatraz Milano, IT
12 Fri Gran Teatro Padova, IT
14 Sun Atlantico Rome, IT
16 Tue L’Amphitheatre Cite Internacionale Lyon, FR
17 Wed Sala Apolo Barcelona, ES
18 Thu Sala la Riviera Madrid, ES
20 Sat Rockstar Live Bilbao, ES
21 Sun Pavilhao Rosa Mota Oporto, PT
22 Mon Campo Pequeno Lisbon, PT

γιατι δεν εκπλησσομαι??? :stuck_out_tongue:
ποιος θα κανει αρπαχτη το 2010 με Satriani για να τον φερει???

αρπαχτή ή όχι, με λογική τιμή θα πήγαινα να τον θαυμάσω…

Δεν ξέρω γιατί ονομάζετε αρπαχτή την πιθανότητα ενός τέτοιου live. Τον είχα δει πριν χρόνια (στο θέατρο βράχων νομίζω?) και είχε παίξει καταπληκτικά, με πολύ ωραία μπάντα πίσω του. Και εγώ είχα περάσει πολύ καλά τότε, μαζί και όλη η παρέα μου. Τα άξιζε τα φράγκα που δώσαμε και με το παραπάνω.
Έλα ρε διοργανωτές κάντε κάτι…

να πάρει…είναι όλες οι ημερομηνίες αυτές ή ενδέχεται να προστεθούν κ άλλες? γνωρίζει κανείς τι παίζει με chickenfoot? και ανάθεμα περνάει κ από ιταλία 2 βήματα είναι…

αυτό λεώ και εγώ, περνάει δίπλα μας που να πάρει ο Δίας…

Οι Cheickenfoot ετοιμάζονται γαι δεύτερο αλμπουμ…

ναι εννοώ για τουρ κλπ…γιατί ο satch απ’ ό,τι θυμάμαι θα ηχογραφεί σεπτέμβη…το θέμα είναι μήπως βγουν αυτοί σε καμιά περιοδεία και τον δούμε έστω έτσι…δεν θα χάλαγε κανέναν να δει sammy + michael + joe νομίζω…

προσωπικα θα προτιμουσα Chickenfoot! δεν εννοω τη συναυλια του Satriani αρπαχτη, αλλα το οτι τωρα τελευταια γινονται κυριως συναυλιες-αρπαχτες! οποτε το κοβω χλωμο να τον φερει καποια εταιρεια…

ενταξει, ποιός δεν θέλει να δει chickenfoot από εμας τους πορωμένους… ομως εμπορικά αμφιβάλω αν μια τέτοια συναυλία θα “περπατούσε” (δυστυχώς)… :frowning:

Πάντα είχα την αίσθηση ότι οι ‘‘πορωμένοι’’ είμαστε αρκετοί για να γεμίσουμε ένα τέτοιο live(αν παίζανε οι chickenfoot εννοώ). Εκτός κι αν παίξει με πολύ ακριβό εισιτήριο ή έρθουν όλοι οι θεοί του metal-rock-ξερω γω πολύ κοντινές ημερομηνίες (συμβαίνει συχνά κι αυτό!).
Μην ξεχνάτε ότι το όνομα του satriani είναι αρκετά βαρύ από μόνο του, και ο Hagar έχει κι αυτός τους οπαδούς του, άσχετα αν όλο αυτό μπορεί να λέγεται chickenfoot.

προσωπικά θα πήγαινα τρέχοντας σε chickenfoot, αλλα δεν νομίζω να έβγαινε εμπορικά η συναυλία…

on topic: αν διαβάζει κανείς διοργανωτής ας κάνει μια προσπάθεια για Satriani… :papas:

φερτε τον να ολοκληρωθουμε σαν ανθρωποι :smiley:

Τον είχα δει το 06 η το 07 με Support Firewind. Αξίζει πραγματικά!!

3 φορές εξω και 2 ελλάδα… τι να λέμε τώρα, πραγματικός δάσκαλος…

Ωραίος! 8)

Και εγώ έχω μεγάλο κόλλημα από μικρός με Satriani, τον έχω δεί 5 φορές έξω (οι δύο G3 και η μία Chickenfoot πέρυσι) και 3 στην Ελλάδα (και τις δύο Αθήνα και την Θεσ/νίκη το 2002)! :roll:

Και γουστάρω να τον δώ ξανά τον Οκρώβριο που παίζει σε ενδιαφέροντα μέρη κοντά στην 28η. Ή δύο βράδια στο Παρίσι (Η Cigale είναι πολύ ωραίος και σχετικά μικρός χώρος) ή στο Amsterdam που παίζει σε φεστιβάλ “Νight of the Guitars” με τον γίγαντα του slide Sony Landreth και τον Davy Knowles! 8)

εχεις δει chickenfoot? σωστός…
Αντε μπας κ γινει καμια καλή και έρθει προς τα μέρη μας ο Satriani…

Προσωπικα το ψηνω για Μιλανο 11/11 (αν βρω και συνοδοιπόρο στανταρ παω) τα αεροπορικα απο θεσσαλονικη ουτε 50 ευρο!!! Joe τα σπάει!!!:smiley:

ψαχνω να βρω κανα athens στο site του satriani…τζίφος…αι στα διαλα…