Joe Satriani - Black Swans and wormhole wizzards

Νεο άλμπουμ από τον τεράστιο Satriani…

…παρότι το άκουσα 1 φορά μονο, με μία λεξη απογοήτευση. Μέτριες, βαρετές και ανούσιες συνθέσεις, λειπει η έμπνευση, η διάθεση δημιουργίας και το τελικό αποτέλεσμα είναι απογοητευτικό…

Μακάρι να επανακάμψει σύντομα, αλλά με τέτοιες δουλειές θα νοσταλγώ το ιστορικό και πλούσιο μουσικό παρελθόν του…

ΧΑΧ και περίμενα να ανοίξει τόπικ…λέω τι στο διάλο κανείς?
παρ όλα αυτά κ ενώ δεν έχω ακούσει όλο το αλμπουμ, κ επειδή έβλεπα τα podcasts στο utube, μερικά κομμάτια μου μείνανε απ τα samples κ ήτανε πολύ ωραία (pyrrhic victoria π.χ.)… Γενικά πιστεύω ότι ειναι πολύ καλός δίσκος. Θα επανέλθω μόλις τον ακούσω ολοκληρο…

Η αλήθεια είναι ότι οι δουλείες του Τζο μετά το υπέρτατο Strange Beautiful Music είναι κάπως μέτριες. Για να δούμε τί λέει και αυτό.

επαναλαμβάνω, το άκουσα όλο μόνο 1 φορά, αλλά δεν με ικανοποίησε καθόλου… :frowning:

Αφού έχω ακούσει τα περισσότερα κομμάτια πάνω από 2 φορές το καθένα, και γενικά έδωσα βάση στο δίσκο, δεν άλλαξε η γνώμη μου…για μένα πρόκειται για ένα καλό δίσκο με μελωδίες που σου μένουν(π.χ. pyrrhic victoria όπως είπα,golden room,premonition)… εννοείται δεν είναι και απ’ τις καλύτερες δουλειές του, αλλά είναι καλύτερο από πολλά πράγματα σήμερα:p λείπει γενικά το συναίσθημα απ τον δίσκο, όμως πιστεύω ακούγεται αρκετά ευχάριστα…