Joe Satriani -- Super Colossal

O θεός της κιθάρας βγάζει νέο δίσκο την Τετάρτη. Το άκουσε κανείς; Ελπίζω να μην μας απογοητεύσει και να έρθει για συναυλίες στη χώρα μας όπως για την περιοδεία του Strange Beautiful. Τι συναυλία και εκείνη!!!

__Πράγματι, φοβερή συναυλία!! Ημουν κι εγώ σ’ αυτή της Θεσσαλονίκης. Το “Cool No9” το έπαιξε μάλιστα πολύ ανώτερα απ’ το live του San Fran. ήταν στα επίπεδα του 3G. Καταπληκτικός… τι μου θυμίζεις τώρα!! Και φυσικό το Strange είναι δισκάρα! Τώρα ακούω το “Is there love in Space?”. Κατέβασα χθες και το Colossal, αλλά αυτή η βλάκεία έχει κωδικό (!!!) και δε μπορώ να το ακούσω (έχει κωδικό και δε μπορώ να το ανοίξω ούτε να το αποσυμπιέσω απο RAR)… :cry:

Den to akousa alla to perimenw!! Kai egw ton eida Sallonika kai emena mou emeinan poly ta tragoudakia pou emeine monos tou stin skini kai epaixe enw tragoudouse,sto Ibelieve edwse resta!!! Alla exasa to eishthrio apo tin synaylia :frowning: :frowning:

Ti lew to Altzheimer! To exw akousei to omonymw sto site,tou exei kai to videaki tou. Wraio groove,kalh melodia kai solakia kai se genikes grammes kalo!

Το έπαθα και εγώ αλλά με τη δεύτερη το πέτυχα. Ξαναδοκίμασε

__Xεχεχεχε… και ‘γω το πέτυχα με τη δεύτερη… :wink: Εϊχα ελληνικούς χαρακτήρες και γι’ αυτό δε μπορούσα να μπω (παρόλο που είχα μαντέψει σωστά απ’ ότι κατάλαβα μετά…) :stuck_out_tongue: .

__Λοιπόν… ΚΑΛΟ το album, ΑΛΛΑ μου δίνει ΠΟΛΥ έντονα την αίσθηση ότι αποτελεί απομεινάρια απο το Is there any love in Space? και το Strange Beautiful Music… BEBAIA, αυτό σε καμία περίπτωση δεν είναι κακό… :wink: Αλλωστε ξέρομε οτι ο Satriani, συνήθως δουλεύει ΧΡΟΝΙΑ ένα τραγούδι πριν αυτό πάρει την τελική του μορφή και εκδοθεί. Απλά, αυτή η αίσθηση του De Javu σου στερεί το στοιχείο της έκπληξης και του ευχάριστου ξαφνιάσματος που σε κεδρίζει, ότι “κοίτα να δεις, πάλι κατάφερε και το πήγε αλλού το πράμα”.

__Ακουσα ακόμα και αναφορές (πολύ όμορφες) σε προηγούμενα albums… Γενικά με μία φευγαλαία ακρόαση μπορώ να πω ότι σίγουρα έμεινα ικανοποιημένος! 8) GO JOE, και… πού είσαι… και εις ανώτερα… :smiley:

Το ομώνυμο single άκουσα μέχρι στιγμής και πραγματικά απογοητεύτικα. Πολύ εμπορικό. Μου θύμισε I Love Rock N Roll. Και παλαμάκια; Έλεος. Ελπίζω το υπόλοιπο να λέει αλλά είμαι καχύποπτος πια

Χα χα
Θα προσπαθήσω να το βρω να το ακούσω…
Για να δούμε,τι θα δούμε… :?

πανέμορφο.
κούλ δίσκος.
το 10 words είναι κομματάρα.