John Frusciante

Έχεις δίκιο για την παράνοια και είμαι μαζί του στην απόφαση του να φύγει από το συγκρότημα. Έχω διαβάσει το blog του, ναι προφανώς πέρασε μια κρίση ο τύπος αλλά είναι άρχοντας. Κιθάρα, τσιγαράκι, μπυρίτσα, τη γυναίκα του και κάνει τη ζωή του.

Αυτό που μένει τώρα είναι να σηκωθεί από την άπλα του και να βγει για τουρ. Έγω πάω όπου να ναι για πάρτη του Ευρώπη.
Τελευταία όπως έχετε δει, έχει πάρει λίγο μπρος το marketing team του, με ένα Twitter, με νέο site, νέο merch, ξέρω γω - μήπως πιέσει το πράγμα για να βγει για συναυλίες.
ΑΝ ΞΕΡΕΤΕ κανέναν από Ελλάδα που μπορεί να τον φέρει, να το σπρώξουμε ρε παιδιά.
Έχει τρελούς φανατικούς εδώ και λόγω της “φύσης” του σαν καλλιτέχνης, δε νομίζω να μας πιάσει τον κώλο. Είμαι σίγουρη ότι υπάρχουν χώροι που μπορούν να τον φέρουν απλά δε το έχουν σκεφτεί.

Εκανα φιλοτιμες προσπαθειες να ακουσω το PBX Funicular Intaglio Zone και του εδωσα ευκαιριες αλλα τελικα ειναι απαραδεκτο.
Ο,τι χειροτερο εχει γραψει/κυκλοφορησει ποτε ο Frusciante.
Δυστυχως μεγαλη απογοητευση.:frowning:

Εμενα παλι μου αρεσει πολυ.

Από τα Mistakes, Ratiug, Guitar, Uprane, Walls and Doors, Bike δεν σου άρεσε κανένα;

ο,τι ειπε ο παραπανω. πραγματικα δεν ακουγεται. ειναι απαιδευτο το αυτι μου; ειμαι χαζος και δεν καταλαβαινω; δε ξερω, αλλα πραγματικα μου φαινεται απαισιο.

Το μπαχαλο ειναι μικρη λεξη για να περιγραψει αυτο το πραμα και οχι δεν μπορω να πω οτι ξεχωρισα κατι απ’αυτον τον αχταρμα.
Σε φαση που αρχιζω να αμφιβαλω αν την παλευει γενικα…

κυκλοφουν διαφορες βρωμες πως θα κυκλοφορησει νεο σιντι αρχες Αυγουστου.

Ας ελπισουμε πως θα ειναι πιο προσιτο (:wink: απο το περσινο φιασκο

http://johnfrusciante.com/article/outsides-ep

ε ΛΟΙΠΟΝ, ο νεος δισκος μη σας πω οτι ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ.

Εχει καποιες παρα πολυ ομορφες μελωδιες μεσα, ειτε κιθαριστικες, ειτε ηλεκτρονικες.

Αυτα τα ψευτικα γρηγορα Drum n bassιστικα drums να ξεφορτωνοταν ρε πουστη μου…

ειμαι στη πρωτη ακροαση. Αν σου αρεσε αυτο γιατι να μη σου αρεσουν και τα δυο του 12;

Γιατι αυτο εχει μια αισθηση μελωδιας. Ειναι λιγοτερο χαοτικο, εχει σχεδον τραντισιοναλ Φρουφωνητικα και εχει και κιθαρες.

για το χαοτικο και τις κιθαρες οκ αλλα οχι και δεν εχει αισθηση μελωδιας το pbx και το προηγουμενο!

Το άκουσα αρκετά το Enclosure όχι μόνο γιατί αντεχόταν σε αντίθεση με το PBX, αλλά γιατί δεν είναι κακό τελικά και είναι σαφώς πιο “κατανοητό”. Εξακολουθώ να πιστεύω βέβαια πως αδικεί το ταλέντο του με την πιο πρόσφατη δισκογραφία του ο Γιαννης μας.

Αυτό ρε γμτ και γενικά η παραγωγή είναι τελείως πλαστική.