John Garcia - John Garcia (2014)

Tracklist:

  1. My Mind
  2. Rolling Stoned
  3. Flower
  4. The Blvd
  5. 5000 Miles
  6. Confusion
  7. His Bullets Energy
  8. Argleben
  9. Saddleback
  10. All These Walls
  11. Her Bullets Energy

Απο τις πρώτες ακροάσεις μπορώ να πω, ΔΙΣΚΑΡΟΣ. Ότι πρέπει για την εποχή, ξεχώρισα ήδη 5000 Miles και His Bullets Energy

Πολύ καλός δίσκος όντως, αλλά για να είμαι ειλικρινής και δίσκο με κλανιές και από πάνω να τραγουδούσε ο Garcia να έβγαζε θα μου άρεσε. Εγώ από πρώτες ακροάσεις ξεχώρισα My Mind, flower, his bulleet energy και argleben. To His bullet energy λίγο παραπάνω από τα άλλα πάντως.

Αφού τον αδικείς, τι να κάνουμε τώρα; Ο τυπάρας τι έκανε ρε φίλε; Σου λέει Josh Homme έλα με φόρα και συνέθεσε ένα αντίστοιχο 5000 miles. Πασχίζει ο άλλος, παιδεύεται, φτύνει ιδρώτα, δεν το έχει το γαμήδι. Και σκάει ο Γιάνναρος περήφανος και του λέει:

Μαλάκα QOTSA, το τραγούδι αυτό μου το έχει γράψει από 10ετίας ο Danko o Jones. Τσίμπα και σάλτα και γαμήσου.

Μια πάσα ρε παιδιά μια πάσα στο πηεμ!

ή εσύ δεν κατάλαβες καλά αυτό που είπα ή εγώ δεν είπα καλά αυτό που ήθελα να πω :Ρ

Μωρέ εσύ καλά τα είπες, εγώ ήμουν :drunk:

μην εμπιστεύεσαι τον Ζάρκα όταν μιλάει μετά τις 2 το πρωί

καλό δισκάκι… ανακατεύει πολλά πράγματα

Οι μέρες του μεγαλείου είναι μια 20ετία πίσω, αλλά και πάλι ο Garcia είναι τοτέμ. Ωραίες πιασάρικες μελωδίες, γκρούβες σε μεσαίες ταχύτητες και γρέντζο. Ιδανικός ο δίσκος ως αντίβαρο στο φθινόπωρο που έρχεται :slight_smile: