John Grant - Queen of Denmark

ο john grant είναι ο πρώην τραγουδιστής των czars, οι οποίοι τον εκδίωξαν λόγω του εθισμού του στα ναρκωτικά.ο grant έφτασε κοντά στην αυτοκτονία, και πρόσφατα αποφάσισε να χαράξει νέα πορεία στη ζωή του ακολουθώντας την περιοδεία των midlake με τους flaming lips κάνοντας δεύτερα φωνητικά στα live τους και οι midlake ενθουσιάστηκαν τόσο πολύ που τον περιέθαλψαν και του πρότειναν να κάνει ένα δίσκο στο studio τους.ο john grant αφοσιώθηκε στην ερμηνεία και στους στίχους και οι midlake έγραψαν τη μουσική.και αυτό που έχω να πω είναι ότι το “λάθος” τους είναι ότι αυτός ο δίσκος είναι τελικά καλύτερος από το επίσης πολύ καλό “the courage of others” που κυκλοφόρησαν οι ίδιοι φέτος.είναι οι καταπληκτικές μελωδίες που κάνουν τη διαφορά, μα είναι κυρίως οι καταπληκτικές, βγαλμένες από τη ζωή, ερμηνείες του grant που εξυψώνουν τις συνθέσεις.
με λίγα λόγια: όσοι γουστάρατε τον τελευταίο δίσκο των midlake εδώ θα πάθετε πλάκα.ορίστε και κάποια δείγματα:

I Wanna Go To Marz
Sigourney Weaver
It’s Easier

άντε.που είστε όλοι εσείς που γουστάρατε το τελευταίο των midlake?:-k

ο john grant κυκλοφορεί το πρώτο videoclip από το δίσκο, και επειδή με άγγιξε (αν και τεχνικά δεν είναι άρτιο), το ποστάρω εδώ μπαααααας και δεήσει κανείς άνθρωπος να ακούσει το δίσκο.:stuck_out_tongue:

I Wanna Go To Marz (κλικ)

μόνο εμένα μου θυμίζει έντονα lovely bones?:-k