John Rambo (aka Rambo IV)

Α…ΟΚ…Σορρυ…Παρεξήγησα…:stuck_out_tongue:

Όσο αναφορα τα ονόματα τον Σταλλονε εννοώ…Δεν φτάνει;…Επισής έχει να κάνει και η προβολή που δέχεται η ταινία…

Γι`αυτούς τους λόγους το αντιπαθώ και εγώ, αλλά δεν το είχα γράψει για να μην αρχίσουν τα “είσαι γραφικός” κλπ…:wink:

Το θέμα είναι ότι η λίστα προπαγανδίζει κάτι σωστό, ενώ ο Ράμπο όχι:wink:

στρατευμένη τέχνη έκανε και ο Αϊζενστάιν παιδιά. Το κυρίως πρόβλημα στο Ράμπο 3 είναι ότι δεν είναι τέχνη :stuck_out_tongue:

ΥΓ. Μου αρέσει πάρα πολύ το Ράμπο 1

ΥΓ2. Μην ακούσω βλακείες για τον Σταλόνε, με το Ρόκυ 1 είχε σαρώσει τα όσκαρ και ήταν η πρώτη Χολυγουντιανή ταινία δίχως τον πρωταγωνιστή να κερδίζει :respect:

ΥΓ3. Έχω ήδη κανονίσει με κάφρο-παρέα να πάμε να δούμε το Ράμπο 4 όλοι μαζί :stuck_out_tongue:

To πιο ωραιο απο ολα αυτα που ειπες…γι αυτο γυριζοντε τετοιες ταινιες…και εγω μια απο τα ιδια!!!

+1000 :lol:

Επίσης, στο “Βαρομετρικό χαμηλό” είναι όλα τα λεφτά ο Σταλόνε :lol:

Δεν σ’αρεσε?:-k

Πάντως παίδες ένα γεγονός γύρω απο τη σειρά του Ράμπο επεσήμανα… Μη φοβόμαστε να λέμε κάποια πράγματα ε, ας μας πουν κουλτουριάρηδες ή γραφικούς (μπαρδόν??), λίγο μ’ ενδιαφέρει :lol: Εξάλλου τόσες και τόσες κινηματογραφικές ταινίες έχουν γυριστεί με περισσότερο ή λιγότερο στρατευμένους στόχους… (κάτι απόλυτα φυσιολογικό αν με ρωτήσετε στον κόσμο αυτό που ζούμε - εδώ υπάρχουν τόσες απολιτίκ, και καλά, ταινίες και έχουν πολιτικές προεκτάσεις παρολ’ αυτά).

Το πρώτο Ράμπο είναι όντως αξιόλογο. Α, να πω εδώ πως και γω μεγάλωσα με Άρνι, που ανέφερε ο signal, όπως όλοι μας λίγο πολύ. Και το πρώτο Ρόκυ καλό είναι επίσης :wink:

Ντάξει, για να περάσεις την ώρα σου καλό ήταν… Αλλά σε μερικές σκηνές το παραγαμούσαν, όπως και στα Ράμπο… Πολυ αμερικανίλα:p

ποιος το κρινει ομως? (ασχετως αν συμφωνω)

το μοναχο το δες?

το american history x?

Το μόναχο όχι, το american history ναί.
Εγώ απλά τη γνώμη μου είπα, αν και νομίζω ότι το να προπαγανδίζεις τον πόλεμο είναι τουλάχιστον αισχρό, αλλά δεν σκοπεύω να απαγορέψω σε κάποιον να φτιάξει μία τέτοια ταινία, απλά αυτός είναι ένας λόγος που μου προξενεί αηδία το φιλμ, αλλά κατά τα άλλα ο καθένας σχηματίζει μόνος του γνώμη για το τι είναι σωστό και τι λανθασμένο. Πάντως εγώ προσωπικά δεν αντέχω να βλέπω ταινίες που προπαγανδίζουν τις δολοφονίες δήθεν τρομοκρατών και βγάζουν καθαρούς τους (κατ`εμε) πραγματικούς τρομοκράτες.

Καλά, όλες οι αμερικάνικες ταινίες τέτοιου περιεχομένου αυτό κάνουν… Επίσης, μου τη σπάει η μαλάκινση με τη σημαία τους… Σε κάθε ταινία θα τη δεις τουλάχιστον 45654 φορές…

εγω το βλεπω σαν μια ταινια που ο καλος νικαει τους κακους!!
δεν βλεπω εθνικοτητες,σημαιες κλπ κλπ
νταξ μου τη σπαει που βλεπω τους αμερικανους υπερανθρωπους,αλλα ειναι εξπερ σε αυτες τις ταινιες,τι να κανουμε!!
περα οτι μεγαλωσα με περιπετειες,δεν γινεται να βλεπω συνεχεια σινεφιλ ταινιες!θα πηξει ο εγκεφαλος!!! :stuck_out_tongue:

o rambo και ο chuck noris ειναι πολύ πιο σοβαρά και ψαγμένα έργα απο κατι δήθεν καλλιτεχνικές αήδίες εξεζητημένων κοκάκιδων…

Ποτε βγαινει η ταινια? Ο γεροραμπο θα τους καθαρισει ολους παλι!

Tην Πεμπτη ξεκιναει…

Tο ειδε κανεις?

καλά ψήνομαι να πάω να το δω από την κυριακή που θα είμαι free!!! αυτά είναι!

Εχεις δει το trailer? Αν οχι παρε μια γευση…:stuck_out_tongue:


http://www.youtube.com/watch?v=8M1KiXWWTxg&eurl=http://blogthea.com/old/?p=619

Bασικα αυτο που ειναι απογοητευτικο ειναι ποσο φουσκωμενος ειναι ο σταλονε στο προσωπο…(γερος θα μου πεις…:stuck_out_tongue: ) Αν εχει δει κανεις την ταινια ας γραψει 2 λογια απο εντυπωσεις.

On topic θα παμε 4-5 ατομα για χαβαλε και για να δουμε καμια εντυπωσιακη εκρηξη…Ξερω,ξερω ειμαστε πολυ ρηχα ατομα… :frowning:

:lol3:

Ετσι οπως ειναο το smilie αλλα εγω κραταγα με τα χερια μου τη κοιλια μου.

Νομιζω δεν εχω να συμπληρωσω κατι αλλο… :thumbup: