Jon Nodtveidt founder of Dissection is Dead

Στις 16 του μηνα ο τραγουδιστης και ιδρυτης ενος εκ των μεγαλητερων black metal συγκροτηματων Jon Nödtveidt βρεθηκε νεκρος στο σπιτι του.
Μετα το οριστικο τελος που δωσανε οι dissection στην καριερα τους αμεσως μετα την κυκλοφορια του τελευταιου τους δισκου Reinkaos ο jon Nödtveidt αποφασησε να δςσει τελος στη ζωη του.

Περισσοτερες πληροφοριες θα βρειτε :

www.blabbermouth.net
www.dissection.nu
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Αν και λίγο παλιό νέο (ξεκίνησε ως φήμη και επιβεβαιώθηκε στις 19 απ την επίσημη ιστοσελίδα) ένα μεγάλο R.I.P.

Βέβαια ήταν τόσο χάλια ο τελευταίος τους δίσκος, που κάνει την αυτοκτονία λογική…
:lol: :lol: :lol: :lol:

Ο τυπος ηταν απλα “καμμενος” οσο δεν πηγαινε…οποιος διαβασε διαφορα που ειχε πει μετα την αποφυλακιση του καταλαβαινει τι εννοω,…

σαν μουσικος (μονο για οσα προσεφερε στα 2 πρωτα αλμπουμ) θα λειψει…σαν ανθρωπος δε θα το ελεγα…

κοιτα αν εννοεις τα περι κατακτησεως του κοσμου εχεισ δικιο.
Και ομως ηταν ο πιο προσητος και ευχαριστος ανθρωπος που εχω γνωρισει απο μουσικους , περιεργο…

Οπως και να χει ειναι κριμα .

Παιδία ο άνθρωπος είχε τη δικιά του κοσμοθεωρία, δικές του αντιλήψεις και ζούσε σύμφωνα μ αυτές. Δεν μπορούμε να τον κρίνουμε.
Σαν μουσικός όντως θα λείψει, αν και δεν ξέρω κατα πόσο θα μπορούσε να βγάλει ένα Somberlain ξανα.

αν και δεν ξέρω κατα πόσο θα μπορούσε να βγάλει ένα Somberlain ξανα.

Kai einai adynaton k na matheis… :cry: :cry: :cry: