Jon Oliva's Pain - Festival

Ας δω Savatage live και ας πεθανω…Να σε καλα ρε Jon

http://www.heavylaw.com/ εχει σε streaming για τις επομενες 24 ωρες μονο το νεο JOP…παρτε μια γευση

ουφφφφφ… θα παίζει μέχρι το βράδυ τώρα…:?

το προηγούμενο απλά γάμαγε, άντε να δούμε τι θα βγάλει τώρα

To ακουσα δυο φορες απο το λινκ, και μου φανηκε κλασσικο ΓΑΜΑΤΟ jop. Το living on the edge, ειναι οντως πανω στο living on the edge of time απο τα μπονους του Sirens, και καλα εκανε ο χοντρος και το εφερε στην επιφανεια. Αηντε να βγει και στα δισκοπωλεια να νιωσουμε σωστα.

To ακουσα δυο φορες απο το λινκ, και μου φανηκε κλασσικο ΓΑΜΑΤΟ jop. Το living on the edge, ειναι οντως πανω στο living on the edge of time απο τα μπονους του Sirens, και καλα εκανε ο χοντρος και το εφερε στην επιφανεια. Αηντε να βγει και στα δισκοπωλεια να νιωσουμε σωστα.
Εδιτ: ας το σβησει καποιος μοντ, καποια μαλακια παιχτηκε με τον σερβερ.

Δεν είμαι και ο πιο συναιπής ακροατής τους , αλλά μου φάνηκε πολύ καλό:):!:

Πηρα εχθες μια ιδεα απο το δισκο και μου φαινεται αρκετα διαφορετικος και αυτο ειναι καλο σημαδι για μενα…
Επισης μου φανηκε γαματο το ριφ του ομονυμου

Φιλε αυτο το ριφφ τα σπαει αγρια, οντως!

ύστερα από πολλές ακροάσεις το νέο άλμπουμ είναι πολύ καλό. Αντικειμενικά παίζει να πατάει κάτω πολλά άλμπουμ του χώρου…βέβαια η σχέση με savatage σταματάει στην φωνάρα του jon και σε κάποια ανατριχιαστικά σημεία τύπου “death’s orchestra plays” (από το The Evil Within). Εκπλήξεις υπάρχουν όπως τα jazz σημεία του Afterglow καθώς και το πολύ περίεργο αλλά θεικό Festival…
Γενικά οι φίλοι των Savatage πρέπει να το ακούσουν με ανοιχτό μυαλό και δεν θα απογοητευτούν!

τώρα μένει και ένα μικρό reunion Savatage και είμαστε κομπλέ :papas:

Ξεκινησα πρωτη ακοραση πριν λιγο…θα επιστρεψω σε καμια ωρα για πληρη γνωμη…μεχρι στιγμης ΓΑΜΑΕΙ!

Ζω για τη στιγμή που ο άνθρωπος αυτός θα κυκλοφορήσει έστω κάτι μέτριο.

ρε ας έρθει και όπως είναι με τη μπαντάρα του ο χοντρός. το άλμπουμ αυτή τη στιγμή κατεβαίνει και θα μπει μπ3 για να περάσει το κουραστικό 6ωρο στη σχολή αύριο

edit: έχω ακούσει τα 2 πρώτα μέχρι στιγμής και νιώθω όπως στο global warning… ΤΕΛΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑ!
edit #2: ΓΑΜΑΕΙ ΓΑΜΑΕΙ ΓΑΜΑΕΙ ΓΑΜΑΕΙ ΓΑΜΑΕΙ ΓΑΜΑΕΙ ΓΑΜΑΕΙ ΓΑΜΑΕΙ ΓΑΜΑΕΙ ΓΑΜΑΕΙ ΓΑΜΑΕΙ ΓΑΜΑΕΙ ΓΑΜΑΕΙ ΓΑΜΑΕΙ

Λοιπόν, το πράμα έχει ως εξής:

Το Festival είναι ότι καλύτερο έχει γράψει ο Oliva από το Wake of Magellan και μετά. Απλά τα πράματα. Δίσκος που δε κουράζει, κομμάτια δυνατά βουτηγμένα στο παρελθόν των Savatage, αλλά και 2 πολύ όμορφες μπαλάντες, με συνοδεία πλήκτρων. Η φωνή του Jon κρατιέται σε υψηλά επίπεδα, και οι συνθετικές του ικανότητες το ίδιο όπως ακούει κανείς.

Το μόνο που απομένει είναι να πάρει τον O’ Neill και τους άλλους 5 και να κάτσουν να γράψουν ένα δίσκο με τον οποίον θα παραμιλάμε.

1000 respect σε αυτόν τον άνθρωπο που ότι ακουμπάει γίνεται χρυσάφι. Είτε αυτό λέγεται Avatar, είτε Savatage, είτε Doctor Butcher, είτε TSO, είτε JOP.

μη μου λετε τετοια…

κάτι που είχα ξεχάσει…

κάθε φορά που ακούω το [B]festival[/B](το κομμάτι) αμέσως θυμάμαι [B]VICIOUS RUMORS[/B] :!:
γιατί?