Jon Oliva's Pain - Global Warning

Ο καιρός πλησιάζει, ορίστε και το εντυπωσιακό εξώφυλλο του δίσκου:

Αναμένουμε 8)

Με προδιαθετει ΠΟΛΥ αρνητικα. Ελπιζω να χωνει. Αν θελουμε καλαντα εχουμε τους Trans-Siberian Orchestra.

Εδιτ: Γενικα γουσταρω περισσοτερο την Oliva-fronted περιοδο αρα καταλαβατε το γενικο point of view.

Σοβαρά? Εμένα μου φαίνεται ωραίο… Στυλ Edge Of Thorns κι έτσι…

Πως σου θυμησε καλαντα αυτο το εξωφυλλο?

Εμενα μου φαινετε ωραιο και σκοτεινο…δεν περιμενω κατι κακο!Αν ειναι στα επιπεδα του Maniacal θα ειμαι ευχαριστημενος!!Αντε να τους δουμε κιολας…

Εγώ πάλι έχω την αίσθηση ότι ο oliva μας ετοιμάζει κάτι καλό. Στην αναμονή και γι’ αυτή τη κυκλοφορία λοιπόν.

Μου εφερε κατα νου την νοοτροπια της πιο σοφιστικέ πλευρας του Ολιβα ως συνθετη. Αναφερομουν στο μουσικο κομματι.

Πιο πολυ στον τιτλο κολλησα.

αναμένομε αναμένομε :!: :!: :!:

Απο myspace:

NEW JON OLIVA?S PAIN STUDIO ALBUM WILL BE RELEASED ON
MARCH, 21!!!

After the great ?Maniacal Renderings? album, the guys around Jon Oliva will put another log on the fire. The new studioalbum ?Global Warning? will be released on March 21. The first audio samples announce another brilliant album of the band, based around the voice of Savatage. If you would like to hear the new material live, you can check out the live show of Jon Oliva?s Pain at the following dates (Savatage classics included!):

21 μαρτίου ο δίσκος…

Στο myspace της μπάντας υπάρχουν κομμάτια από το δίσκο

Tα τραγούδια δε μου είπαν και πολλά. Δυστυχώς καλύτερο από το Tage Mahal δεν πρόκειται να είναι.

Παρόλα αυτά είναι δίσκος του Oliva, οπότε ό,τι και να’ ναι θα ακούγεται ευχάριστα.

Νταξ, δεν παραπονιέμαι, ο άνθρωπος μας έχει δώσει τόσα πολλά που θα ήμασταν αγνώμονες να απαιτούσαμε κι άλλα.

Εμενα το Maniacal μου αρεσε πολυ περισσοτερο απο το Tage Mahal…Δεν γινετε να λες οτι θα ναι χειροτερος ο νεος δισκος απο το Tage Mahal εχοντας ακουσει διλεπτα δειγματα απο καποια κομματια…Να το ακουσουμε πρωτα ολοκληρο και βλεπουμε! :slight_smile:

Εμένα πάλι μου φάνηκαν μια χαρά. Μάπα δεν πρόκειται να βγάλει ο θεός!!! :stuck_out_tongue:

Είναι official. Ο δίσκος leakαρε. Τρεχάτε!!!

Απο την πρωτη ακροαση μου φαινετε δισκος πολλων ακροασεων…καπως περιεργος…ποιο soft να πω…

+1

Διαφορετικός από τα προηγούμενα. Έχει μερικά δυνατά κομμάτια, που ξεχωρίζουν με τη πρώτη δηλαδή, αλλά θέλει ακροάσεις ακόμα.

προσωπικά και με τις μέχρι στιγμής ακροάσεις νομίζω πως έχουμε να κάνουμε με τον καλύτερο δίσκο του χοντρού επί Pain.

είχα να ευχαριστηθώ τόσο από το Poets And Madmen.

Ειμαι πολυ κοντα στο να συμφωνησω με το παραπανω…απλα εγω εχω αγαπησει πολυ και το Maniacal!

Kαι η φωνή σε πολύ ικανοποιητικά επίπεδα!

Ακόμα δε μπορώ πάντως να επιλέξω το καλύτερο από τα 3. Και τα 3 έχουνε εξαιρετικά κομμάτια, όπως και αδύναμα σημεία. Περισσότερο είμαι κοντά στο Tage Mahal, ίσως επειδή φέρνει περισσότερο στους Savatage.