Jon Oliva's Pain

Μπορεί να έχασε απ’ τα κωλομέρια, αλλά δυσκολεύομαι να δω, με εμποδίζει το ΛΙΠΟΣ.

8O 8O Δωσε πονο ρε χοντροπατατα!!!


Μπουαχαχαχαχα

Καλα, οταν εγω το ποσταρα στους “Σωσιες”, μου ελεγαν ολοι ΜΑΛΑΚΙΕΣ…

Χρόνια πολλά Jon…

Χρόνια πολλά Matt!

Ένας από τους καλύτερους ανθρώπους που έχω γνωρίσει! Είμαι ιδιαίτερα περήφανος που τον γνώρισα και κρατήσαμε μία φιλική σχέση μέχρι το μοιραίο.

Για μένα είναι ο κιθαρίστας που έχει φτάσει πιο κοντά από όλους όσους έχουν παίξει Savatage στο στυλ του oliva!

Χρονια πολλα μεγαλε!!

Χρόνια πολλά κι από μένα. Υγεία κι ευτυχία εύχομαι.
Κι ας έχεις πεθάνει.
Λεπτομέρειες.

βρε…ο αστειος του φορουμ βρε!

από το νέο προσωπικό album του Oliva :

τέρμα pink floyd riff ακι γενικά όμορφη rockιά. αναμένουμε!

δεν ξέρω τι να πω για τη λευκή κιθάρα στο εξώφυλλο.

Τι να πεις… ο χοντρός κάνει ότι μπορεί για να βγάλει φράγκα και να μας ξενερώνει…

τι φράγκα μωρε, ο άνθρωπος αν κρίνω από το distribution και γενικά το marketing παίζει να μην πουλάει σχεδόν τίποτα. Ούτε καν itunes ξερω γω, πας να ψάξεις λίγο για τα album του μπας και αγοράσεις τίποτα και βλέπεις ότι δεν ασχολείται ο κόσμος. Εδω με τους Savatage δεν ασχολούνταν, πόσο μάλλον τώρα…

Anyway εγω για κάποιο λόγο είμαι πολύ αισιόδοξος και θα το μάθουμε στα σύντομα κατα πόσο το album είναι το 100% ο Oliva που θέλουμε. Διαβάζω σε reviews για μπαλάντα που φτάνει εποχές Streets και συγκινούμαι…

Βασικά, σύντομα έρχεται μια χορταστική συνέντευξη με τον Jon Oliva, που αποδεικνύει γιατί είναι αυτός που είναι.

Πιο σύντομα, το review του άλμπουμ, που πραγματικά αξίζει, αλλά όποια σύγκριση με Savatage μόνο να το αδικήσει μπορεί.

Συμπαθητικό απλά. Ασυνήθιστο για το πως έχω μάθει εγώ τουλάχιστον τον χοντρό. Θα μπορούσε κάλλιστα να είναι σε δίσκο των Pallas.

Θα το ακούσω και 2η φορά αλλά δε με βλέπω να παίρνω το δίσκο.

ουυ μια χαρά! παίζει να τον ξαναδούμε live ή μαύρα μάτια?

Έβγαλε η AFM Youtube trailer για τον δίσκο: http://youtu.be/lbsyiHiJiE8

Βασικά για μένα δείχνει μόνο πως περίπου θα ακούγεται ο δίσκος και όχι αν θα είναι καλός, αλλά έτσι κι αλλιώς trailer είναι…

…περιμένω Δευτέρα-Τρίτη, τον προσωπικό του δίσκο…δεν έχω ακούσει νότα…αναμένω με αγωνία:):!:

για Oliva δυστυχώς δεν είναι αυτό που περίμενα, έχει κάποιες πολύ καλές ιδέες, αλλά πολύ μέτρια κιθαριστική δουλειά (κανένα solo δε μου έκανε αίσθηση) και γενικά prog φιλοσοφία αλλά χάνεσαι κάπου και κουράζεσαι. :frowning: ένας caffery θα βοηθούσε [SPOILER]και παρεπιπτώντος (ασχετο) τί κάνει αυτό το παιδί?[/SPOILER]

Ήθελα πάρα πολύ να είναι γαμάτο album, απλά μένουμε σε 2-3 καλά κομμάτια πχ (can’t get away - που τα έχει για πλάκα ο τεράστιος). Αυτά τουλάχιστον στην πρώτη ακρόαση. Μακάρι να ανέβει στη πορεία…

edit: το soulchaser φέρνει πολύ σε κάτι doctor butcher meets deep purple και με χαροποίησε ιδιαίτερα

Αυτό είναι θετικό ή αρνητικό; :roll: