Jon Oliva's Pain

Πραγματικά ένα τέτοιο project θα με ενθουσίαζε πραγματικά μιας και ξέρω ότι όλοι όσοι έχουν περάσει από τους Savatage θα ήθελαν πάρα πολύ να το κάνουν και μάλιστα όχι για τα φράγγα!

Θα έπαιζαν δωρεάν δηλαδή ή θα έβαζαν εισιτήριο 5?; Ρε τι λέτε ρεεεεεε 8)! Ανεξαρτήτως αν το κάνουν και για τους οπαδούς (που δεν είναι και σίγουρο σε όλες τις περιπτώσεις), τα συγκροτήματα ΠΑΝΤΑ θα το κάνουν και για τα φράγκα.

Προφανώς και δεν θα έπαιζαν τζάμπα. Εννοώ ότι δεν θα έκαναν ότι κάνει ο χοντρός τόσα χρόνια. Να μας γράφει για τα φράγκα.

Πίστεψε με επειδή είχα την τύχη να μιλήσω με όλα αυτά τα μέλη των Savatage παίζει να θέλουν όσο εμείς, ίσως και παραπάνω, να γίνει κάτι γιατί γουστάρουν άπειρα. Αυτό εννοώ δεν το κάνουν για τα λεφτά.

http://www.youtube.com/watch?v=i8siQp-Dids&feature=relmfu

Σε καλή φόρμα ο Jon!

ελα ρε μια χαρα ο χοντρος :smiley:

ορθιος?τι λες τωρα ρε.καλυτερα βγαινει η φωνη να πουμε.!!!

Πρέπει να έχασε και μερικά κιλά. Ελπίζω να βάλει και μυαλό από δω και πέρα :stuck_out_tongue:

Μπορεί να έχασε απ’ τα κωλομέρια, αλλά δυσκολεύομαι να δω, με εμποδίζει το ΛΙΠΟΣ.

8O 8O Δωσε πονο ρε χοντροπατατα!!!


Μπουαχαχαχαχα

Καλα, οταν εγω το ποσταρα στους “Σωσιες”, μου ελεγαν ολοι ΜΑΛΑΚΙΕΣ…

Χρόνια πολλά Jon…

Χρόνια πολλά Matt!

Ένας από τους καλύτερους ανθρώπους που έχω γνωρίσει! Είμαι ιδιαίτερα περήφανος που τον γνώρισα και κρατήσαμε μία φιλική σχέση μέχρι το μοιραίο.

Για μένα είναι ο κιθαρίστας που έχει φτάσει πιο κοντά από όλους όσους έχουν παίξει Savatage στο στυλ του oliva!

Χρονια πολλα μεγαλε!!

Χρόνια πολλά κι από μένα. Υγεία κι ευτυχία εύχομαι.
Κι ας έχεις πεθάνει.
Λεπτομέρειες.

βρε…ο αστειος του φορουμ βρε!

από το νέο προσωπικό album του Oliva :

τέρμα pink floyd riff ακι γενικά όμορφη rockιά. αναμένουμε!

δεν ξέρω τι να πω για τη λευκή κιθάρα στο εξώφυλλο.

Τι να πεις… ο χοντρός κάνει ότι μπορεί για να βγάλει φράγκα και να μας ξενερώνει…

τι φράγκα μωρε, ο άνθρωπος αν κρίνω από το distribution και γενικά το marketing παίζει να μην πουλάει σχεδόν τίποτα. Ούτε καν itunes ξερω γω, πας να ψάξεις λίγο για τα album του μπας και αγοράσεις τίποτα και βλέπεις ότι δεν ασχολείται ο κόσμος. Εδω με τους Savatage δεν ασχολούνταν, πόσο μάλλον τώρα…

Anyway εγω για κάποιο λόγο είμαι πολύ αισιόδοξος και θα το μάθουμε στα σύντομα κατα πόσο το album είναι το 100% ο Oliva που θέλουμε. Διαβάζω σε reviews για μπαλάντα που φτάνει εποχές Streets και συγκινούμαι…