Journey kotsana

o filos syntakths pou egrapse thn kritikh sto “generations” twn JOURNEY,mallon den exei piasei pote tou to “trial by fire” sta xeria tou(poso mallon na to exei akousei…),mias kai leei oti o steve augeri tragoudaei s’auto to cd!!! eleos,o steve perry ti kanei dhladh,paizei defi??

nice 1

Poly endiaferousa h apopsh peri defiou…
Paradexomai to lathos kathoti o Steve Augeri entaxthike sto group to 1997 ki oxi to 1996 poy bghke to “Trial By Fire”…
Apla h mnhmh mou me prodwse sth sygkekrimenh plhroforia…
Pantws o Neal Schon sto en logw album epaize akornteon kai klaketes…:slight_smile:

λεπτομερειες, που ολοι μπορουν να μπερδευτουν , παντως το trial by fire , ειναι
το καλυτερο cd για μενα της ‘νεοτερης’ περιοδου των journey ,αλλα οι επομενες
δουλειες τους δεν ακολουθησαν στο ιδιο επιπεδο ,με αποκορυφωμα την τελευταια . Βεβαια μιλαμε για τετοιο ονομα και μουσικους που δεν κρινονται απο
μεμονωμενες δουλειες οταν στην καριερα τους εχουν δωσει τετοια all time classic
αριστουργηματα .

oxi kai toso “leptomereies”,otan grafeis s’ena online periodiko kotsanes…na xeroume ti leme.leptomereia oti tragoudaei o steve perry sto “trial by fire”?? eleos.kai den entaxthke o steve augeri to 1997,alla to 1998(prwth hxografhsh tou me to group to kommati “remember me”,apo to soundtrack “armageddon”),enw to kalokairi tou 1999 xekinhse tis periodeies me tous Journey…

Σωστή η παρατήρηση για το “Trial By Fire”, φίλε.

Από την άλλη, όμως, δεν είναι αναγκασμένος ο κάθε συντάκτης να κρατάει λεπτομερές ημερολόγιο για το ιστορικό της κάθε μπάντας που κάνει κριτική (για τα υπόλοιπα που αναφέρεις γράφω). Κομματάκι δύσκολο δεν είναι? Μέχρι και για τις πλέον αγαπημένες μας μπάντες θυμόμαστε/λέμε/γράφουμε ανακρίβειες καμιά φορά, ε?

Σωστή η παρατήρηση για το “Trial By Fire”, και πάλι.

Αλήθεια, μιας και φαίνεται να ‘κατέχεις’ τους Journey, μπας και έχεις ακούσει εκείνο το ομώνυμο των Tall Stories που τραγούδαγε ο Αugeri το '91? ‘Λέει’ τίποτα? Journey-ίζει ή είναι πιο ‘μαλακό/σκληρό’?

Όσο κι αν καταντά γραφικό επιμένω στην θέση μου οτι ο Augeri εντάχθηκε στο group το 1997.Η πρώτη του ηχογράφηση έγινε το 1998…Σαφέστατα και δεν είναι λεπτομέρεια το λάθος που έκανα για το “Trial…” αλλά δεν νομίζω οτι βγάζει πουθενά το να αρχισουμε να συγκρίνουμε μουσικές γνώσεις…Ελπίζω τουλάχιστον να συμφώνησες με την κριτική του album.
Όποιος και να τραγούδαγε στο “Trial…” πάντως,ελπίζω το επόμενο album των Journey να βγει με το Jeff Scott Soto στο μικρόφωνο…

…κι εγώ έτσι έλεγα ,αλλά όταν τον ‘άκουσα’ να τραγουδάει με τους Journey μου πέρασε… :cry:
Πολύ “λίγος”…Ελπίζω να ήταν η κακιά στιγμή…

An χρησιμοποιείτε torrents, τσεκάρετε: http://www.mininova.org/tor/369753

Βρε συ μην είσαι τόσο αυστηρός. Ήταν λάθος, σωστά το επισήμανες, δεν επηρέασε στο παραμικρό το αντικείμενο του κειμένου (που ήταν η κριτική στην τελευταία δουλειά των Journey), επομένως γιατί να μη σταματήσουμε εδώ; Παραλήψεις και μικρολαθάκια θα υπάρχουν πάντα και παντού, αυτό είναι σίγουρο. Μην πυροβολείτε 8)

fysika kai exw to album twn TALL STORIES.Parte to opou to vreite! Opws epishs kai to cd twn TYKETTO “Shine”,sto opoio tragoudaei o Steve Augeri.Den 8a h8ela na parameinei o Soto stous JRNY,kai poly perissotero na hxografhsei.Too much…O Augeri htan oti kalytero borouse na tous tyxei,ki an den epistrepsei kalytera na to dialysoun.

και μιας και πιασαμε τα παρακλαδια ,οτι καλυτερο εχω ακουσει σε υφος JOURNEY
ηταν η πρωτη δουλεια των The Storm , το πρωτο τους ,το θεωρω διαμαντι στο
χωρο και απο κομματια , απο παραγωγη απο ολα . Oσο για τον Augeri ,μεγαλη φωνη οπωσδηποτε ,ελπιζω να ξεπερασει τα προβληματα της φωνης του .
Αν και σαν frontman ,o Soto ειναι πιο ‘πληθωρικος’ .

Για τους The Storm συμφωνώ 100%! Διαμάντι του χώρου, όντως.
Τσέκαρε - αν δεν τα ‘χεις - και τα albums των 707 (τραγουδάει ο Chalfant από τους The Storm σε κάποια).
Όσο για το Soto στους Journey: τον “πάω” και τον ακούω με τα χίλια, αλλά - όπως έγραψα και 2-3 posts πιο πάνω - μου φάνηκε ΄λιγος’ φωνητικά. Ίδωμεν…

Mias kai to fere h kouventa gia Kevin Chalfant,o an8rwpos einai fwnara kai yphrxe h prwth epilogh epilogh twn Journey gia lead vocalist to 1995 alla telika eipe to nai o Steve Perry.O Kevin shmera einai stous Shooting Star,enw exei tragoudhsei se cds twn Steel Breeze,707,Storm,Two Fires,Shadows Fade klp

i digress again - to generations einai poly kalo !

συμφωνω απολυτα , εκτος απο τους πρωτους που εχω υποψιν, shadows
fade ,ειναι απο τις πιο αξιολογες ‘τελευταιες’ aor δουλειες , 2fires ηταν σαν storm ,
αλλα οχι με τοση εμπνευση αν δεν κανω λαθος 2 μελη των Storm ηταν αλλωστε, και το τελευταιο shooting star ευχαριστα ακουγεται .

:lol: kala, exei graftei teteia m@l@ki@ apo syntakth periodikou???..Koita na deis kati atoma pou grafoun…kai to tragiko einai o,ti NOMIZOUN o,ti exoun ta prosonta na to kanoun kiolas!..Entaxei gia na poume kai tou stravou to dikio, m@l@kies exoun grapsei OLA ta magazines, web magazines, newspapers,etc. Kathe xwros exei kai merika diakosmhtika (a)stoixei(wta)a!:lol:

Όχι φίλε μου, το τραγικό δεν είναι αυτό. Το τραγικό είναι που κρίνετε με τόσο απολίτιστο τρόπο άτομα που ούτε καν γνωρίζετε, βάζοντας παράλληλα τον εαυτό σας πάνω από δημοσιογράφους, κριτικούς, μουσικούς και οποιοδήποτε άλλο, με την εντύπωση πως μόνο εσείς (εσύ) κατέχετε όλη την “αλήθεια” και όλη τη γνώση γύρω από τη μουσική.
Καληνύχτα και καλή τύχη!

:lol: Καλά υπάρχουν μέλη του φόρουμ που σκαλίζουν θέματα που από τον Αύγουστο του 2006 έχει να ασχοληθεί κανείς μόνο και μόνο για να βρούνε λάθη στους συντάκτες;
Καλά δεν έχουν τίποτα άλλο ενδιαφέρων να ασχοληθούν στη ζωη τους (εκτός από το να διορθώνουν ορθογραφικά άλλα μέλη); Εντάξει για να πούμε και του στραβού το δίκιο κάθε φόρουμ έχει (α)διάφορους τύπους ανθρώπων:lol: