Judas Priest 15/7/2022 Release Festival

Θα πάει το μπουκάλι σύννεφο

Παίρνω την συστημένη πάσα και ανασύρω από τη μνήμη μου το Rockwave του 2001 όταν, μετά τους Savatage και πριν τους Megadeth και τους headliners Judas Priest, εμφανίστηκαν οι Cradle of Filth και έφαγαν πολύ πλαστικό μπουκάλι επί σκηνής.
Σε κάποια φάση ο Dani, κλωτσώντας ένα από αυτά τα μπουκάλια, έκανε και επίδειξη βρετανικού humour λέγοντας: “άντε να μάθετε και λίγο ποδόσφαιρο γιατί δεν είστε και πολύ καλοί αν κρίνω από την Εθνική σας”, ή κάπως έτσι – όλα αυτά προ του γνωστού Euro, προφανώς!

1 Like

Καμια σχέση το 2001 με το 2020. Μια χαρα θα ειναι ολα και ο κόσμος θα γουσταρει.

1 Like

Η μαλακια είναι ότι τότε ΓΑΜΟΥΣΑΝ οι COF… άθλιο κοινό.

1 Like

Δεν έχω άποψη αλλά φαντάζομαι ότι τέτοια εποχή όντως θα ήταν στα καλύτερα τους

Πάντως αν είναι σαν το βίντεο που είδα από το Bloodstock 2019 , να δω πως θα περάσει μια ώρα

Τους εκτιμώ αλλά δεν . Γούστα φυσικά

Σε κλειστό χώρο που ειχαν ερθει πριν 2 , νομιζω, χρόνια ηταν αψογοι (αν καποιος αντέχει τον Dani βέβαια). Οι 2 νεοι κιθαρίστες βγαζουν πολυ καλό ηχο. Εμενα μου αρεσουν γενικα (τους εχω δει και αλλες φορες ζωντανά) , βέβαια ειναι μπαντα love it or hate it.

2 Likes

Θυμάμαι να διαβάζω για αυτήν την αντίδραση του Dani, και μου είχε φανεί από τότε τόοσο γαμάτη.

16/07/2021 λοιπον!

Από σήμερα, περνάμε στην επόμενη ημέρα ξεκινώντας τις ανακοινώσεις για το Release Athens 2021 με τη νέα ημερομηνία στην οποία οι θρυλικοί Judas Priest θα γιορτάσουν 50 χρόνια πορείας ως ένα από τα ηγετικά ονόματα του heavy metal παγκοσμίως. Ο Rob Halford και η παρέα του θα εμφανιστούν στις 16 Ιουλίου 2021 στο Κλειστό Φαλήρου που, για μία βραδιά, θα μετατραπεί σε παράδεισο του headbanging!

Τα εισιτήρια που έχουν ήδη αγοραστεί ισχύουν κανονικά για τη νέα ημερομηνία. Σύντομα, θα επανέλθουμε με περισσότερες λεπτομέρειες σχετικά με τη διαδικασία χρησιμοποίησης του voucher, αφού δημοσιευθούν από την κυβέρνηση οι απαραίτητες διευκρινίσεις στο σχετικό διάταγμα νομοθετικού περιεχομένου. Σε κάθε περίπτωση, διαβεβαιώνουμε όλους τους κατόχους πως οι ευχάριστες εκπλήξεις που θα ακολουθήσουν θα μετατρέψουν τα εισιτήριά τους σε ουσιαστικά early birds. Μετά τις 15 Ιουνίου, θα είμαστε σε θέση να πούμε περισσότερα.

Από σήμερα, συνεχίζεται και η προπώληση των εισιτηρίων προς 45 ευρώ (γενική είσοδος) και 100 ευρώ (VIP). Οι επόμενες φάσεις θα ανακοινωθούν σύντομα.

Τα πακέτα 3 και 4 ημερών που αφορούν στις metal ημέρες του Release Athens θα επανέλθουν μόλις ανακοινωθούν και οι επόμενες νέες ημερομηνίες.

3 Likes

Τίμιο

1 Like

αυτα ειναι μεγαλεια
ελπιζω μονο στην πορεια μην αλλαξει κατι… λεω εγω τωρα

Τρεχω για να παρω εισιτηριο για τον Ιουλιο του 2021 οταν και υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να μετατραπει σε voucher για τον Ιουλιο του 2022, ελπιζω να μη βρω ουρα

1 Like

Κλεισανε και οι Ιούδες αντε να δουμε με τα διαμάντια τι θα γινει.

1 Like

Δεν γράφουν για CoF.Πείτε φήμες για line up :joy::joy:

1 Like

Έτσι για τρολια release κλείσε κάτω από Judas Priest KK’s priest

6 Likes

4 Likes

Έστω, το 2022. Μπορεί να έχουν βγάλει και το νέο άλμπουμ ως τότε

Προσευχόμαστε στο μέταλ γκοντ μέχρι τότε να έχει κ μας αλλά κ τους πριστ υγιείς.

3 Likes

πρέπει να αλλάξει και ο τίτλος του θέματος…

Βλέπουμε λοιπόν ότι, ενώ οι συναυλίες σε κλειστό χώρο αναβάλλονται για το επόμενο εξάμηνο, από Μάρτη/Απρίλη δηλαδή σε Οκτώβριο/Νοέμβριο (βλ. Sodom κ.α.), τα καλοκαιρινά φεστιβάλ προφανώς παίρνουν αναβολή για έναν ολόκληρο χρόνο.

Παρά την διετία που προβλέπεται να έχει παρέλθει από την αρχική ημερομηνία όμως, ο τίτλος της περιοδείας επιμένει να μην αλλάζει, οι Priest θα συνεχίσουν και του χρόνου να γιορτάζουν "50 heavy metal χρόνια "!
Είναι σαν το Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου που (μάλλον) θα διεξαχθεί φέτος το καλοκαίρι αλλά θα εξακολουθεί να λέγεται Euro 2020, ή τους Ολυμπιακούς αγώνες που θα λάβουν χώρα (καλώς εχόντων των πραγμάτων) το 2021 αλλά θα μείνουν στην Ιστορία σαν “Τόκυο 2020”! :laughing:

Δεν λέει κάτι, πάντα υπάρχει δυνατότητα ακύρωσης. Η ουσία είναι ότι ένα καλοκαιρινό ανοιχτό φεστιβάλ, δεν μπορεί να γίνει χειμερινό ανοιχτό φεστιβάλ. Το αντίθετο, συμβαίνει.

Αυτά είναι trademarks. Κι επίσης έχουν να κάνουν με εμπορικές συμφωνίες και συμβόλαια που ρισκάρουν μερικά δισεκατομμύρια ευρώ/δολάρια. Μην το μπερδεύεις, άστο.