Judas priest - angel of retribution

http://www.metal-invader.com/db/modules.php?name=Reviews&rop=showcontent&id=1634

malista, mono pou twra exw ton disko.
poly aggeladoura lately :stuck_out_tongue:

lete na bgaloun kai disko oi angelwitch kai oi angeldust kai oi angel ?

Σε λίγες ώρες θα 'χω το CD!!! Θα το λιώσω και θα βγάλω συμπεράσματα.

para oti thewrw poli marketing auti tin epanenwsi, o diskos xakara …

… GAMAEI…

einai apisteuta kalos!!!

ton akousa olo kai opios sas pei oti einai kakos, i metrios, apla peite tou oti einai koufos!!!

ahem, mhtse mhtse…

ntaks, metrios pros kalos einai …

polys laos ton exei diereuse pro 2-3 hmerwn… sta 128
alla ton exw kai apo CD, pleon, afou stripparisthke to asteio protection…
mouhahaha… i…b…r ? enai…

an einai kalos,
san ta daneika twn motley
kai ta xamhlokourdismena twn europe,

mporw na exw ena marcello ki ena million instead ?!
exei 3 pou einai aneta gia klasimo, ki enw exei ogko, den exei spirtada.
to lochness, oso t akouw toso me ksenerwnei… kourastiko panw apo 10 lepta
to worth figiting for omws kalo…

gia reunion diskos, den ein kakos… alla px tou borden, ton exei xalara.
to maiden, well an sas arese to BNW… e tetoio epipedo…

Von groove re alhtes, t akousa kai mou xei fygei i ougia…

moda tsnta kia kopana :stuck_out_tongue:

ΟΚ σε γενικές γραμμές είναι καλός ο δίσκος με καλύτερες στιγμές τα Hellrider και Angel (ίσως και το deal with the devil). Πιασάρικα τα τρία πρώτα (Judas Rising, Deal With The Devil και Revolution), καλό το Worth Fighting For. Τώρα τα άλλα… μέτρια έως και κουραστικά (Lochness).

7,5/10

Τώρα να το συγκρίνω με άλλα reunion albums δεν έχει σημασία (θα γίνω και κακός).

Πάντως διέρευσε πολύ στο διαδίκτυο ρε παιδιά!

den ein kakos, ki exei kai free dvd, kai dw ton proparhgkeila 9 lires htoi 4 xiliarika kai exw ki ena voucher twn 5 lirwn off :stuck_out_tongue: opote eimai ecstatic :stuck_out_tongue: hahahhahaa. alla tou dwsa ena ~5/6 peripou 5 sta 6 … den ein kakos…

Συμφωνώ απόλυτα ότι δεν ειναι κακός απλά δεν έχει 1-2 κομμάτια που να σε αφήνουν με το στόμα ανοιχτό, κομμάτια που να λες ότι θα γράψουν ιστορία, θα μείνουν στο χρόνο. Anyway είναι ένα πολύ καλο ξεκίνημα για τη δισκογραφία του 2005.

a-greed :stuck_out_tongue:

Έχω ακούσει samples από 5 τραγούδια
Revolution
Judas Rising
Deal with the Devil
Demonizer
Worth Fighting For

Kι εμένα μου άρεσε αρκετά, εως πολύ… Αν συνυπολογίσετε ότι το αγαπημένο μου cd των Priest είναι το Defenders of the faith πιστεύω ότι κάπου εκεί κοντά βρίσκεται ηχητικά… Το περίμενα κάπως πιο heavy… Δεν θ’ αλλάξει δραματικά την πορεία του metal, όπως για παράδειγμα το Painkiller το οποίο πήγε να σώσει ολόκληρο το metal από τη λαίλαπα του gruncopunk (πως με βλέπετε ΧΕΧΕΧΕ), αλλά θα θεωρείται ένας από τους καλούς δίσκους tων Priest

για να σε βοηθήσς σαν ένα πιο αδύναμο Ram it down einai και κανένα κομμάτι δεν είναι τόσο γαμάτο όσο το ομώνυμο. Χρυσή μετριότητα που απλά σου κάθετε πιο καλά με μερικά ακούσματα. Αυτά αν το δείς ψυχρά, αν τώρα μπεί το (κ) οπαδιλίκι ση μέση, σου λές οτι είναι κι ο καλύτερος δίσκος της μουσικής.

Sumfwno de 3exwrisa kapoio track

Ξοφλημένος δίσκος από ξοφλημένη μπάντα. Ένα συγκρότημα που υπέκειψε στις πιέσεις (κολλημένων και στενόμυαλων) οπαδών και εταιριών και έδειωξε τον υπερταλαντούχο Ripper για να ξαναφέρει το γερασμένο παλικάρι Rob Halford πίσω στις τάξεις του. Και τί παίρνουμε τελικά από τον καινούργιο δίσκο? Τυποποιημένο, συνηθισμένο, απλό, ανέμπνευστο heavy metal. Μήπως έστω λίγη ζωντάνια και φρεσκάδα όπως στο Jugulator και το Demolition? Μπα, εδώ οι JP παίζουν αυτό που οι οπαδοί τους θέλουν να ακούσουν. Και όταν ένα συγκρότημα βγάζει έναν κατά παραγγελία δίσκο, μόνο (στην καλύτερη περίπτωση) μέτριος ποιοτικά μπορεί να είναι. Εγώ ένα ξέρω, αν αυτός ο δίσκος έβγαινε στα 80’s όλοι θα τους κράζανε. Αλλά οι οπαδοί των Priest είναι τόσο κολλημένοι που το μόνο που θέλουν είναι ο δίσκος να αναφέρει το όνομα του Halford. Με τα 2 πρότελευταία τους album, oι JP έδειξαν ότι είχαν πολλά ακόμα να δώσουν. Τραγούδια όπως τα Hell Is Home, Machine Man, Bullet Train, Blood Stained & Feed On Me (για να αναφέρω μερικά) είναι απ’τα καλύτερα όλης της καριέρας τους. Δεν κατάφεραν όμως να γλιτώσουν την παγίδα του συμβιβασμού και τώρα πορεύονται σε μια κατάσταση όμοια με αυτή των Black Sabbath, του στυλ “συνεχίζουμε μόνο για να τιμήσουμε την ιστορία μας”. Κρίμα…

Λοιπόν,άκουσα το δίσκο τώρα(άργησα λίγο ε?)
Επειδή βαριέμαι να γράφω,θα πώ τα εξής:
Θεωρώ ότι για να κάνει μια ήδη τεράστια μπάντα έναν καινούριο δίσκο θα πρέπε να κάνει ένα από τα δύο:ή να αφήσει πίσω τα προηγούμενα και να πειραματιστεί πολύ είτε να κάνει το ίδιο
με μεγάλο αέρα και γαμάτες ιδέες(στυλ Painkiller)
Λοιπόν οι Priest δεν κάνουν τίποτα από αυτά.Υπέρτατη μετριότητα με κορυφαίες στιγμές μόνο το Hellrider κ’ Demonizer.Κουραστικές,βαρετές θα έλεγα,ιδέες.
5/10

Το AOR είναι γαμάτο, εμένα πάντως μου αρέσει πολύ. Και δεν το λέω μόνο και μόνο γιατί είμαι οπαδός, εξάλλου πρωτοάκουσα Judas Priest ΜΕΤΑ την κυκλοφορία του AOR δηλαδή πρόσφατα. :lol: Για reunion album είναι γαμάτο και καλύτερο από το Brave New World. Επίσης μου αρέσει περισσότερο από το Painkiller… :roll: Είναι πιο ώριμο album, έχει και μπαλάντες, έχει και epic doom (Lochness), έχει και πιασάρικα σημεία… Το καλύτερο κομμάτι είναι το Worth Fighting For, πραγματικά γαμάτο ρεφρέν… Το καλύτερο σημείο στο cd πάντως είναι σε εκείνο το ΘΕΟΣΤΑΛΜΕΝΟ σημείο στο Hellrider που λέει “Hellrider hellrider you fought their battle for them”… Πραγματικά πολύ πόρωση σε αυτό το σημείο :twisted: Ε αρχικά θεωρούσα καλύτερο το Lochness αλλά το άκουσα υπερβολικά πολύ γιατί αρέσει και στην αδερφή μου και το βάζει συνέχεια οπότε δεν είναι πια το καλύτερο μου :lol: Λιγότερο καλό κομμάτι το Wheels Of Fire το οποίο IMO έπρεπε να’ναι πιο γρήγορο και heavy αφού προορίζεται για να το παίζει κανείς στο αυτοκίνητο. :stuck_out_tongue: Μήπως ξέρετε στα live τους ποιά κομμάτια παίζουν από το AOR και εάν πρόκειται να κυκλοφορήσει κανένα DVD από αυτήν την περιοδεία;;;;;;;;;;

ΕΙΣΑΙ ΑΠΕΙΡΩΣ ΒΛΑΣΦΗΜΟΣ.

ΕΙΣΑΙ ΑΠΕΙΡΩΣ ΒΛΑΣΦΗΜΟΣ.[/quote]

8O 8O 8O

ΕΙΣΑΙ ΑΠΕΙΡΩΣ ΒΛΑΣΦΗΜΟΣ.[/quote]

Γιατί πρέπει να’ναι δεδομένο πως ότι και να βγάλουνε δεν θα είναι Painkiller; :roll: Επίσης δε λέω πως το AOR είναι καλύτερο, απλά εμένα μου αρέσει περισσότερο…

file john vla, tha se sumbouleva na mhn eisai toso enthousiodhs sta post sou k eidika se auta pou aneferontai se group thrulous opos oi JP kai eidikotera otan opos les den exeis asxolhthei k akousei prohgoumes doulies tous gia na exeis mia pio oloklhromenh apopsh.

To neo cd tous to exo akousei k boro na po oti mou afhse kapoia pagomara, mia kai sou dinei thn entyposh oti sonei k kala theloun na vgaloun ena Painkiller 2, anepityxos vevaia. Den tha elega oti o diskos einai patata ,alla sigoura den exei kapio neo diakrito stoixeio k anamasaei prohgoumenes doulies tous. Apeutheinetai austhro mono gia tous fan tou group (k 'go mesa 8) ) kai sigoyra den exei tipota to elkustiko oste na travixei neous opadous.

Apo oti diavazo apo sunenteuxeis tous k apo oti eida persi sto rockwave, dustyxos sxhmatisa thn entyposh oti to reunion einai kathara gia oikonomikous logous… :cry:

Σωστός.
Δεν είμαι ο τρελαμένος Priest οπαδός,ούτε θα γίνω με το AOR

Egw otan ekana thn prwth akroash den enthousiastika,twra poy to eliwsa mporw na pw oti einai axioprepestato,kai se kapoia shmeia pompwdes kai dynamiko.To worth fighting for to thewrw apisteuto kommati(thymizei 80s)