Judas Priest..DVD: ?Live Vengeance ?82?-TO ΑΠΟΛΥΤΟ LIVE

Το DVD αυτό ,είναι το κορυφαίο των Metal Gods,από επαγγελματική κάλυψη στο
Memphis, Tennessee, on 12th December, 1982, on the US leg of the 1982 Screaming For Vengeance tour…

Η εικόνα κρύσταλλινη σα σημερινή ,με απόλυτο ήχο stereo and 5.1 surround sound mixes, από τη SONY,είχε κυκλοφορήσει ,στο ακριβό πακέτο περίπου 70Ε ,στο ?Metalogy? 4CD/1DVD boxset. Τώρα επανακυκλοφορεί και μεμονωμένα ,με κόστος 16Ευρώ,το πήρα απο΄κεντρικό γνωστό δισκάδικο στην Ομόνοια…

Ο Rob Halford ,δε τραγουδάει, ΠΕΤΑΕΙ…ανεβαίνει ,κατεβαίνει και απλα΄τους στέλνει όλους γιά ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ frondman,και φασκόμηλο του βουνού…
Κιθάρες κλπ…απίστευτη δουλειά…

Full tracklisting:

  1. The Hellion / Electric Eye
  2. Riding on The Wind
  3. Heading Out To the Highway
  4. Metal Gods =P~
  5. Bloodstone
  6. Breaking The Law
  7. Sinner
  8. Desert Plains
  9. The Ripper [-o<
  10. Diamonds And Rust ](*,)
  11. Devil?s Child
  12. Screaming For Vengeance :-&
  13. You?ve Got Another Thing Comin?
  14. Victim Of Changes :-#
  15. Living After Midnight
  16. The Green Manalishi (With The Two Pronged Crown)
  17. Hell Bent For Leather

http://www.judaspriest.com/biog/TheEssentialJudasPriest.asp

Φώτο παρεβρισκομένου Αμερικάνου οπάδού & ticket ,του 1982

Αυτοί είναι οι αυθεντικοί Priest :-s …και ανακοίνωσαν ότι δεν θα περιοδεύσουν φέτος ,εφόσον γράφουν το νέο στούντιο δίσκο …
:D/ :D/ :D/ :-({|= :-({|= :D/ :D/ :D/

Να 'τος κι απ’τα μέρη μας!! :wink:

Δε σου ξεφεύγει τίποτε μπρε slekkas ,αν και δε ψήφισες…8) :smiley:
ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ…και γιά όσους δε κατάλαβαν ANgel,Slash κλπ ,ναι είμαι ο Velis the Priest :blush: και είμαι ακόμη ζωντανός… #-o
Γουστάρω αναμπουμπούλες ,αμπούλες και καμπούρες :lol: :lol: :lol:
Priest…Priest…Priest… :^o :-({|= ](*,) :-- :-k 8-[

Το Rainbow είναι καλύτερο από το Priest… Όσο για το poll πολύ δύσκολο το κόβω τα συγκεκριμένα 3 dvd να τα έχουν τα περισσότερα παιδιά από εδώ μέσα… Oπότε τα κάνεις κόπιες και μετά ψηφίζουμε… Με τέτοια αγαπημένα group τι δουλειά έχεις με τον slekkas;

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Για να πετάξω και εγώ το OFF-TOPIC μου…

Ορίστε κάτι που περιήλθε πρόσφατα στην κατοχή μου…

Το Electric Eye πάντως από πλευράς του image της μπάντας εκείνη την περίοδο και από πλευράς του κόσμου που έχει παραβρεθεί στην εν λόγω συναυλία είναι η ντροπή των τζοντας πριστ, η ντροπή του χέβυ μαίταλς και η ντροπή του κόσμου ολουνού.

φίλε Telli,Mε το Slekka,έχουμε ένα κοινο …ΔΕΝ ΑΚΟΥΜΕ EUROPE :lol: :lol: :lol:
Πλάκα κάνω…Μαλλον έχει δίκιο γιά τη δυσκολία του τόπικ,η έστω όποιος έχει δεί κάποιο από αυτά…Εγώ από ροκ τα κούω όλα …Με το ΤΑΜΠΟΥΡΑ έχω πρόβλημα… :lol:
Powerslave Ωραία συλλεκτική αγορά,μάλλον e-bay…Πρέπει να έιχε και ένα σιδερότυπό Priest μέαα ,εάν είναι UK κοπής…
totos571 Aυτό εννοώ ότι οι αληθινοί Priest είναι στην περιοδεία του Screaming for Vengence Tour…¨οπου γα… και δε…Τώρα το κοινό που αναφέρεις ,φίλε μου έτσι ντυνόταν τότε σε όλο το κόσμο…Μη σου κάνει εντύπωση…Οι φλώρομόδα επικρατούσε τότε γενικώς και μαζί το hair -poser rock…
καρφί γιά να μου τη πέσουν στην έδρα τους ο Angel ,telis και sirjim κλπ …χα…χα…χα.

το 7αρι ανοιγεί και έχει κάτι σαν γατεφολδ φωτο. ελπίζω να μην έδωσες πάνω απο 5e.