Judas Priest / Megadeth / Testament - ’Priest Feast’ European Tour

Ρε για Βαρκελώνη έχει 130 ευρώ. Κρίμα, και θα είμαι εκεί εκείνη τη μέρα. Πουθενά φθηνότερο δε παίζει?? Ή μήπως είναι λόγω ιντερνετ?

Edit: 48 + expenses!

:vibrate:

στο demonoid.com παιζει [SIZE=“4”]ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ[/SIZE] dockumentary VH1 Behind the music’ για τους megadeth

το εβλεπα σημερα κ εμεινα μαλακας…μιλανε ολοι εντωμεταξυ.mustaine,ellefson,friedman,μελη απο παλαιοτερες περιοδους του γκρουπ και λεει κορυγαια πραγματα…

με το που τελειωσε εβαλα να δω το dvd toυ warchest απτα 1992.

πολυ μεγαλο ψυχακι ο mustaine.

All systems go! Today’s the first day of Priest Feast! :rockon:
Αντε ρασπ, 11 μερουλες μεινανε! :metal:

για ελλαδα τιποτα ε?

Μπαααααα…
Θεοχλωμο ουτως ή αλλως απο την στιγμη που οι headliners παιξανε μολις πριν απο λιγους μηνες στην Ελλαδα.

Μην μου τα αυξανεις…10 καi σημερα ειναι… :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Θα γινει της καραπορναρας…Οσο για αλλες ημερομηνιες δεν παιζει…Οτι ανακοινωθηκε ανακοινωθηκε…

Παρε κοσμε, setlists:

Testament(ημιτελες και χωρις την κανονικη σειρα)


1.Over The Wall
2.First Strike Deadly
3.More Than Meets The Eye
4.The Formation Of Damnation
5.The Persecuted Won’t Forget.

Megadeth

1.Sleepwalker
2.Take no prisoners
3.Wake up dead
4.Skin o my teeth
5.Washington is next
6.In my darkest hour
7.Hangar 18
8.Tornado of souls
9.Symphony of destruction
10.Peace sells…
------
11. Holy wars

Judas Priest

[SPOILER]

  1. Intro: Dawn of Creation
  2. Prophecy
  3. Metal Gods
  4. Eat Me Alive
  5. Between the Hammer and the Anvil
  6. Devil’s Child
  7. Breaking the Law
  8. Hell Patrol
  9. Death
  10. Dissident Aggressor
  11. Angel
  12. The Hellion / Electric Eye
  13. Rock Hard, Ride Free
  14. Sinner
  15. Painkiller

  1. Hell Bent for Leather
  2. The Green Manalishi (With the Two-Pronged Crown)
  3. You’ve Got Another Thing Coming [/SPOILER]

ω ρε πόρωση…

Πάλι καλά που οι Priest εκτιμάνε τόοοοσο πολύ το νέο τους “αριστούργημα” και παίζουν μόνο 2 κομμάτια! Όσοι πάτε θα γλυτώσετε από χασμουρητά.
Μegadeth παίζουν μόνο αυτά? Δηλαδή μια ώρα πρέπει να παίζουν ε?

Παντως απο οτι ακουσα οι Judas Priest ειχανε κλεισει κατι μεγαλους συναυλιακους χωρους στην Βρετανια αλλα αναγκαστηκαν να τους ακυρωσουν λογω χαμηλης πωλησης εισητηριων…Το Nostradamus δεν πουλαει μια απο οτι φαινεται…

Ναι αλλά το να φεύγεις από στάδιο με χωρητικότητα 20.000 και να πηγαίνεις σε θέατρο με χωρητικότητα 2.000 (βλέπε Manchester) είναι ψιλοκατάντια και δε νομίζω ότι φταίει μόνο το Nostradamus.

Πραγματι, η συναυλια τους στο Μαντσεστερ μεταφερθηκε σε μικροτερο χωρο (αν και νομιζω υπερβαλεις λιγο starbearer, δεν μεταφερθηκαν σε τοσο μικρο χωρο) και επισης η συναυλια τους στο Νοττινγχαμ ακυρωθηκε απο τον Δεκεμβρη.
Η αληθεια ειναι οτι αρχης εξαρχης το σχεδιο εδειχνε υπερφιλοδοξο καθοτι ειχαν κλεισει σε πολλες πολεις σε χωρους με μεση χωρητικοτητα 10.000 κοσμο.

Η αλήθεια είναι ότι έπεσα έξω κατά 693 θέσεις. Η χωρητικότητα του Manchester Apollo είναι 2.693 θέσεις σύμφωνα με το Wikipedia. :smiley:

2.693 σε events με ολους τους θεατες καθημενους, 3.500 σε αυτα με την αρενα σαν χωρο ορθιων οπως τωρα. :wink:
Λεπτομερειες βεβαια. :stuck_out_tongue:

Next day in Belfast 11.2. Megadeth replaced Skin o my teeth by A tout le monde.

Δεν βαρέθηκαν συνέχεια τα ίδια και αυτοί?
Αλλά εντάξει support είναι, θα παίξουν κάτι “ασφαλές” ας πούμε.

Οσο για τους Priest, είναι ακριβώς ίδιο με το καλοκαίρι.

Αυτη η αλλαγη μου αρεσει περισσοτερο…

Δεν μπορω να φανταστω Mustaine χωρις γαλλικα… :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Δεν μου πολυαρεσει κιολας το Skin o’ my teeth. :stuck_out_tongue:

Ξαναβαλε το Hook in Μouth (:band:) ρε μεταννοημενε χριστιανε μη σε χεσω!

Στο Σεφιλντ και στο Μπερμινγχαμ αντικατεστησαν το Tornado of souls με το She-Wolf.

Επισης ψαρεψα οτι απο το προηγουμενο κουτσουρεμενο σετλιστ των Testament λειπουν τα DNR και 3 Days in darkness.

Metal Gods.&-

Ε πες μας περισσότερα!

θελουμε αναλυτικη περιγραφη