Judas Priest / Megadeth / Testament - ’Priest Feast’ European Tour

Σε λιγες μερες θα ποσταρω αναλυτικη περιγραφη για τη συναυλια στο Λονδινο…Stay tuned…

ωραιος.περιμενουμε!

Σκεφτητε μονο τους Metal Gods με το μπομπα σετ-λιστ(τα Between the hammer and the anvil και Hell Patrol ειναι αρκετα), φοβερο stage show και ηχο 10/10.
Ονειρο.

Μόλις γύρισα από τη συναυλία της Στοκχόλμης…συμφωνώ με METAL_LAWS…όνειρο…περισσότερα εντός των επόμενων ημερών

αργεις…:D:D:D

Μην βιαζεστε…Μεσα στην εβδομαδα θα διαβασετε πραμα…

Κατσε να συνελθουμε και εμεις απο αυτο το σοκ…

ω ρε της πουτανας πρεπει να εγινε!!!

θεωρουμαι κλινικη περιπτωση αν δεν μου αρεσει κανενα απο τα 3 bands? :stuck_out_tongue:

μαλλν ναι!!:D:D

μόλις πριν λίγα λεπτά ανακάλυψα ότι το πακετάκι στις 22 Μαρτίου θα είναι Βρυξέλλες… 8O

και ποιός θα είναι για 4 μέρες Βρυξέλλες πριν πάει Γερμανία για AC/DC και Ολλανδία για Metallica???

και ποιός έκλεισε μόλις τώρα εισιτηριάκια???
:smiley: :smiley: :smiley: :yahoo: :yahoo:

δεν μπόρω να γράψω με λόγια πως αισθάνομαι αυτή τη στιγμή (ίσως κάποιοι να ακούτε ουρλιαχτά) :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:
22/3 Priest Feast - 25/3 AC/DC - 30/3 Metallica!!!

υγ…σόρυ που ξενερώνω κάποιους που δεν μπορούν να πάνε αν και θα ήθελαν,ξέρω πως είναι,αλλά ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας,γιατί κι εσείς καταλαβαίνετε πως είμαι αυτή τη στιγμή!!! :hippy: :smiley:

Σε καταλαβαινω απολυτα και πιστεψε αλλο να το περιμενεις και αλλο να το ζεις…

Οντας στο μεσο αυτων εχω να παραθεσω που βρισκομαι…

21/2 Priest Feast
25/2 Metallica

Καπου εδω εγω τρελαμενος με οτι ειδα και αναμονη για το part 3…
21/3 AC DC

Φιλε μου σε νιωθω ΑΠΟΛΥΤΑ…!!!

Κολασμενη εβδομαδα θα ζησεις μεγαλε! Απολαυσε την οσο μπορεις! :smiley:

Οπως υποσχεθηκα το report ειναι ετοιμο…

Επειδη δεν θα ανεβει τελικα στο site λογω της προσφατης εμφανισης των Judas Priest εδω και το αναλογο report (οπως μου ειπαν οι editors) ανοιξα ενα blog για να ανεβαζω εκει τα report…

Δεν ειναι φτιαγμενο ακομα βεβαια αλλα το report υπαρχει…

http://cdoulge.blogspot.com/

Enjoy και ενα σχολιακι δεν βλαπτει…

rasputin
Σε καταλαβαινω απολυτα και πιστεψε αλλο να το περιμενεις και αλλο να το ζεις…

METAL_LAWS
Κολασμενη εβδομαδα θα ζησεις μεγαλε! Απολαυσε την οσο μπορεις!

πολύ ωραίο το report… :thumbup: :thumbup:
άψογο set list…και μόνο που θα ξανακούσω hell patrol live…τρελένομαι!!! :smiley: :smiley:
αν και βλέπω αυτό το αναθεματισμένο night crawler να μην το βλέπω-ακούω live ποτέ… :frowning:
thanks rasputin,με έβαλες στο κλίμα για το τι θα επακολουθήσει… :smiley:

κάγκελο ήσασταν ρε σεις??? 8O

επειδή εξωτερικό πάω πρώτη φορά για συναυλίες έχω δύο ερωτησούλες…

  1. φωτογραφικές,κάμερες περνάνε εύκολα ή θα φάω κανα πακέτο αν πάρω μαζί??? :-k
  2. πιάνεις εύκολα κάγκελο??? :stuck_out_tongue:

Ειναι πολυ καλυτερο απο αυτο που διαβασες…Απλα προσπαθησα…

Σχεδον καγκελο ειμασταν…

Φωτογραφικες στα περισσοτερα μερη ειναι ΟΚ…Με τις καμερες εχουν προβλημα…
Καγκελο ευκολα ε…?? …Νομιζω αναλογα τη χωρα…Π.Χ. Ιταλια πανευκολα, τα αγγλακια ειναι πιο ζωα…Αναλογως που θα εισαι…

Enjoy it…!!

πολυ καλο ρεπορταζ rasputin!!πρεπει να περασες κ γαμω!

ποιοι Αγγλοι κλεβουν ρε εδω στην Ελλαδα τι γινεται δλδ? Εκει υπαρχει οργανωση!!! Εδω μεχρι να βγει ι επομενη μπαντα μας βγαινει ι πιστι!!! εκει μπα μπαμ… σημειωση εκεινη τν περιοδο παιζουν και Exodus στην Αγγλια με 15 ευρα κε εδω στην Ελλαδιτσα με ποσα???

Σωστα τα ειπε ο φιλος Rasputin.
Οι Testament ηταν για αλλη μια φορα πολυ με αυτοπεποιθηση και προς εκπληξη μου με αρκετο δικο τους κοινο.
Οι Megadeth ηταν πολυ καλοι αλλα ταυτοχρονα flat. Και αυτο το ειδα να το λενε πολλοι. Καλη εμφανιση αλλα χωρις να μας πανε ενα επιπεδο πιο πανω.

Οι Metal Gods απο την αλλη ηταν αυτο ακριβως. Φοβερη αποδοση απο ολους τους, ηχος που σε εβαζε “between the hammer and the anvil” και φοβερο stage show.

Ο ηχος και γενικοτερα η διοργανωση ηταν αψογη. Η μοναδικη ενσταση οσο αφορα τον ηχο εχει να κανει με την ενταση στους Megadeth που ηταν πραγματι λιγο χαμηλος.

Στα αξιοσημειωτα οι ορδες των thrash-αδων που εφυγαν απο τις πρωτες σειρες με το που τελειωσαν οι Megadeth. Σαν κυμα εφυγαν κατα πισω!

Αφηστε και κανα comment ρε ρεμαλια… :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

PRIEST FEAST 22/03 BRUSSELS

o syvavliakos xoros apisteytos…me klish sthn arena na vlepeis apo pantou kai me prosvash stis kerkides na pas na arakseis opote thes…adeiaze kai gemize se deyterolepta prin apo kathe sygrothma…afou phrame tis theseis mas to show siga siga ksekinhse…

TESTAMENT: o hxos sthn arxh htan xalia…o tragoudisths garize mpas kai akoustei ligo…apo th mesh kai meta eftiakse kai oi opadoi tous edeiksan na to apolamvanoun…meta apo 45 lepta akrivos mas apoxerethsan kai sth skhnh anevhkan oi…

MEGADETH: ayto to group einai apo ayta pou h ta miseis h ta latreveis…ego eimai apo tous protous…alla parola ayta den mporo na mhn paradexto oti pros to telos me ftiaksane poly… :oops: hxps kakos kai se aytous sthn arxh alla meta apo 3 tragoudia estrose kai htane kampana!!!o mustein trelo pozeri…gia gelia!!!
afou perase mia ora mas afhsan siga siga gia tous METAL GODS…

JUDAS PRIEST: hxos ksyrafi apo to proto deyterolepto…setlist idio me ths athinas opote sto hell patrol tou ksanadosame kai katalave…ena halford se trelh mera kai me trela kefia…htan h proteleytaia synavlia kai ta edose ola…trith fora tous vlepo…trith fora tous vgazo to kapelo!!! 10 me tono!!!

yg… to mono arnhtiko oi belgoi…an kai thelane na mas eksyphrethsoun,den milagan katholou agglika kai me pantomima xasame th stash pou eprepe na katevoume kai vghkame se kati erhmies me kati araves pou mas phge to skato sthn kaltsa alla eytyxos vrhkame to dromo tou gyrismou kai telos kalo ola teleia!!! :lol: :lol:

yg 2 sorry kai pali gia ta greekish alla grafo apo ollandia…!!!